Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 13d. 22:27

Pasigirdus įtarimų dėl sutampančios aranžuotės, Mino eurovizinėje dainoje mandoliną pakeitė pianinu (audio)

Mino: „Džiaugiuosi galėdamas padėti tiems, kurie mažai kam rūpi.“
Aliaus Koroliovo nuotr. / Mindaugas Mickevičius-Mino

Dainininkui Mindaugui Mickevičiui-Mino vos pristačius dainą, pateiktą nacionalinei 2011-ųjų „Eurovizijos“ dainų konkurso atrankai, kaipmat nuskambėjo kalbų, kad Mino kūrinys labai primena projekto „Ghost K“ kūrinį „Stop!“, ypač panašus instrumentinis pritarimas.

M.Mickevičius-Mino, nors tikino nieko bloga dėl sutampančios aranžuotės nematantis, šiek tiek paredagavo savo kūrinį ir mandoliną pakeitė pianinu.

„Mačiau, kad buvo komentarų apie dainų panašumą. Aš atlikėjų „Ghost K“ nežinau ir jų kūrinio nesu girdėjęs. Bet juk niekas nesakė, kad muzika kopijuota, o tik rado aranžuotės sutapimų“, – 15min.lt sakė Mino. Anot jo, panašumų atsirado, nes dainoms panaudotas tas pats „samplas“ (angl. sample – šablonas).

„Šiais laikais aranžuotojai ar kompozitoriai neretai dainoms naudoja muzikinius „samplus“, tai normalu ir legalu visame pasaulyje. Mano aranžuotojas pasiėmė tam tikrą „samplą“, tačiau pačios melodijos ar teksto panašumų nėra. Tai patvirtino ir „Eurovizijos“ dainų konkurso atrankos komisija“, – teigė dainininkas. Jis sakė nematantis jokių priežasčių teisintis, o kūrinį nutaręs paredaguoti dėl to, kad „pačiam nesmagu, jog kažkur pasaulyje šis šablonas jau yra naudotas“.

„Nei aš nuo jų kopijavau, nei jie nuo mūsų, nei dar kas. Tiesiog buvo pasinaudota kompiuterio programa ir taip sutapo. Tam, kad nebūtų tokio sutapimo, mes paėmėme ir pakeitėme mano kūrinį – pergrojome mandolinos partiją pianinu, pakeitėme natas. Ne todėl, kad taip negalima, tiesiog, kad nesikartotų“, – sakė Mino.

Mino – „Don‘t Go“ (atnaujinta versija):

Ghost K – „Stop!“:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos
Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką