Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Patricija Gadžijeva dalinasi antro vaikelio laukimo nuotaikomis

Ką moters gyvenime reiškia vaikelio laukimas? Kodėl ne tik vaikai ateina skirtingi, bet skiriasi ir pats laukimo procesas? Ką antrą kartą darome kitaip? Ką mums suteikia patirtis ir kokie dalykai yra svarbiausi? Apie tai šiandien kalbamės su Patricija Gadžijeva.
Patricija Gadžijeva
Patricija Gadžijeva su sūnumi / Partnerio nuotr.

– Kaip pasikeitė tavo diena į pasaulį beldžiantis antrajam vaikeliui?

– Kai laukiesi pirmojo mažylio, tave iš pat pradžių kankina labai daug klausimų: o kaip bus dabar, kaip reikės elgtis, kas ir kaip pasikeis ir t.t., o šį kartą, kai tėvais tapsime jau antrą kartą, viskas visai kitaip. Tavęs nebekankina tokia gausa klausimų galvoje, esi viską patyrusi ir praktikos jau turi nemažai, per beveik 4-erius metus jaučiuosi gerai pasikausčiusi ir pasiruošusi auginti antrąjį leliuką. Dažnai pasijuokiu, kad geresnės vaikščiojančios enciklopedijos už Ajų ir būti negali, iš jo išmokau labai daug. Žinau tik viena, kad dabar, kitaip nei besilaukiant pirmąjį kartą, noriu ramesnio tempo, noriu kuo daugiau laiko skirti sau ir šeimai, noriu mėgautis kiekviena likusia diena iki kol susitiksime su savo antruoju mažyliu.

Partnerio nuotr./ Patricijos Gadžijevos sūnus Ajus
Partnerio nuotr./ Patricijos Gadžijevos sūnus Ajus

– Kuo šis laukimas panašus į pirmą, o kuo skiriasi?

– Visada galvojau, kad laukimai neturėtų skirtis, nes mama juk ta pati, tik vaikai skirtingi, bet toli gražu... Mano abiejų laukimų pirmieji ir vadinamieji sunkiausieji mėnesiai buvo labai skirtingi. Su Ajumi galėjau versti kalnus, aktyviai gyvenau iki pat paskutinės gimdymo dienos nejausdama jokio nuovargio jausmo, o šį kartą jaučiausi taip, kaip rašoma visuose vadovėliuose, kankino silpnumo ir pykinimo jausmas, mieguistumas... Norėjau tiesiog kiauras dienas nelipti iš lovos, bet, žinoma, sukaupus jėgas stojausi ir ėjau. Visada sau mintyse sakiau, kad laukti liko labai nebedaug ir tuoj tuoj viskas pasikeis. Vis stengiausi sau į galvą įpūsti kuo daugiau pozityvo, o šioje vietoje man labai padėjo mano vyras, jis buvo didžiausias mano slaugytojas ir pagalbininkas. Ačiū jam! Tad jau dabar galiu tik mėgautis ir džiaugtis laukimu, juk tai gražiausias gyvenimo etapas moters gyvenime.

Visai nesvarbu, ar nėštumai vienas nuo kito skiriasi, ar ne, tos atkeliaujančios būtybės lauki lygiai taip pat, laukiame visa šeima su dideliu nekantrumu.

– Ar turi kokių ypatingų laukimo ritualų? Laiškas mažyliui? Pasakos vaikeliui pilvelyje? Muzikos klausymas?

– Pasakos mūsų namuose skaitomos kiekvieną vakarą, kartais tai darau aš pati, o kartais mano vyras, tad šalia visada jų paklausyti įsitaisau ir aš. Muzika taip pat mūsų namuose nėra retas reiškinys, jos klausėmės ir nemažai kuomet laukėme Ajaus, tą darome ir dabar. Ali labai didelis geros muzikos gerbėjas, tad namuose dažnai skamba įvairiausi garsai. Nuo pat Ajaus gimimo rašiau jo pirmųjų metų albumą, kuriame sugulė pirmosios jo nuotraukos, išrašai iš gimdymo namų, pirmieji atsiminimai, žinojau, kad tai turiu daryti čia ir dabar, nes, patikėkite manimi, tai kas buvo prieš ketverius metus, jau dabar sunkiai atsimeni, o ką galėsi papasakoti sūnui, kai jam bus 18-ka? Tad tą patį tikrai darysiu ir dabar, pildysiu albumą įrašydama pirmąsias svarbias datas, pirmuosius žodžius ...

Partnerio nuotr./Oro drėkintuvas
Partnerio nuotr./Oro drėkintuvas

– Ar ką nors šį kartą darysi kitaip, nei laukiantis (ar susilaukus) pirmagimio?

– Kažko kardinaliai kitaip daryti nesiruošiu, tiesiog žinau, kad nuo to laiko, kai gimė Ajus, mamų pasaulyje, kurios augina mažus leliukus, pasikeitė labai daug kas. Atsirado daugybė naujų buitį palengvinančių dalykų ir technologijų, kurios padeda ne tik mums, mamoms, bet ir visai šeimai kuria komfortą. Galbūt išbandysiu vieną kitą mamytėms skirtą programėlę išmaniajame. Ir tikrai žinau, kad vienas iš dažniausiai mano naudojamų prietaisų namuose bus „Philips“ oro drėkintuvas, nes man svarbu, kokiu oru kvėpuojame. Savo kailiu esu patyrusi, kaip svarbu palaikyti drėgmės lygį, ir ką reiškia sausas patalpų oras. O būtent žiema ir šildymo sezonas yra tas metas, kai jis kankina daugelį iš mūsų – jau nekalbu apie mažuosius. Net stebiuosi, kodėl iki šiol to oro drėkintuvo mes neturėjome. Taip pat dar turiu keletą mažų ir labai žemiškų norų, tad ketinu juos įgyvendinti.

Partnerio nuotr./Oro drėkintuvas
Partnerio nuotr./Oro drėkintuvas

– Kokie tavo patarimai būsimosioms mamytėms?

  • Atsipalaiduokite, gyvenkite be baimių ir blogų minčių.
  • Mėgaukitės kiekviena laukimo diena, nes visi šie potyriai pasimiršta labai greitai. Dovanokite sau pačias gražiausias ir pozityviausias akimirkas.
  • Nepamirškite, kad mažylio laukiate ne tik Jūs viena, bet ir Jūsų šeima, tad tuo džiaugsmu dalinkitės ir su jais. Mylėkite save taip, kaip to dar niekada nedarėte.
  • Rūpinkitės oru, kurį kvėpuojate. Važiuokite į parką, į gamtą. Namuose vėdinkite patalpas arba įsigykite namų oro drėkintuvą.
Partnerio nuotr./Oro drėkintuvas
Partnerio nuotr./Oro drėkintuvas

„Philips“ oro drėkintuvai (oro drėkintuvas HU4803/01 ir oro drėkintuvas „AirWasher“ HU5930/10) su „NanoCloud“ technologija drėkina orą ir palaiko rekomenduojamą 40–60 % oro drėgmę patalpose; norimą drėgmės lygį galite nustatyti rankiniu būdu arba palikti prietaisui valdyti automatiškai, ir jis pats pasirūpins tinkamu drėkinimu pagal esamas patalpos oro sąlygas. Lyginant su kitais ultragarsiniais drėkintuvais, šie išleidžia į orą net 99% mažiau bakterijų, o tai reiškia ilgalaikę apsaugą jums ir visai šeimai, nes patalpų ore beveik visiškai nebus patogenų ir pelėsių. Dar vienas privalumas: šie drėkintuvai sukuria tik nematomą vandens dulksną ir nepalieka negražių dėmių ant grindų ir baldų.

Partnerio nuotr./Oro drėkintuvas
Partnerio nuotr./Oro drėkintuvas

Naujasis „AirWasher“ taip pat apsaugo ir nuo alergenų, nes turi funkciją „NanoProtect“, kuri išfiltruoja iš oro iki 99 % mažiausių, 20 nanometrų (0,000002 cm) dydžio dalelių – dulkių ir kitų alergenų. Šio oro drėkintuvo galia siekia 500 ml/val. Didelis 4 l vandens rezervuaras reiškia, kad rečiau jį pildysite. Šis prietaisas drėkina iki 70 m2 patalpų ploto, tad jo tikrai pakaks vaikų kambariui ir jūsų miegamajam, kad užtikrintumėte ramų visos šeimos miegą.

Daugiau informacijos rasite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius