Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per Sekmines broliai pranciškonai kviečia prisidėti prie „Vilties telemaratono“

Gediminas Jaunius ir brolis Astijus
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gediminas Jaunius ir brolis Astijus
Šaltinis: 15min
0
A A

Gegužės 23 dieną pasaulyje bus minima Sekminių šventė – septynios savaitės po Šv. Velykų. Ta proga broliai pranciškonai ir TV3 televizija kviečia Lietuvos žmones susiburti bendram kilniam tikslui – paaukoti Šv. Pranciškaus onkologinio centro sukūrimui ir kartu su „Vilties telemaratonu“ pajūryje vainikuoti gražia tradicija tapusį projektą tiesioginiu finaliniu koncertu, teigiama TV3 pranešime spaudai.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Šio projekto tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į dvasines ir psichologines vėžio sukeliamas problemas, kurios apverčia aukštyn kojomis gyvenimą ne tik ligoniams, bet ir artimiesiems bei aplinkiniams. Šiuo metu diagnozė „vėžys“ skamba kaip nuosprendis. Tačiau broliai pranciškonai, remdamiesi Vakarų Europos patirtimi, drąsiai skelbia žinią, kad viduramžiai šios ligos istorijoje baigėsi. Ir trokšta ne tik išsklaidyti prietarus, gaubiančius šios ligos įvairias formas, bet ir tikslingais darbais suburti Lietuvos žmones – padėti mūsų broliams ir sesėms, varginamiems šios sunkios, vis dėlto išgydomos ligos. Kviečiame visus solidarizuotis ir ne tik aukomis prisidėti prie šios iniciatyvos, bet ir dalyvauti tradiciniame bėgime“, – apie „Vilties bėgimo 2010“ maratono idėją pasakoja kunigas Astijus Kungys.

Per brolių pranciškonų inicijuojamą gegužės 23 dienos „Vilties telemaratoną“ surinktos lėšos bus skirtos Šv. Pranciškaus onkologijos centro statyboms paspartinti ir misijai įgyvendinti.

Pirmasis „Vilties“ bėgimo maratonas Klaipėdoje įvyko 2008–aisiais gegužės 11 dieną. Šios akcijos tikslas buvo supažindinti klaipėdiečius ir miesto svečius su „Šv. Pranciškaus onkologijos centro“ projektu ir pradėti rinkti lėšas centro statybai. Akcijoje dalyvavo per 2500 žmonių. Kitais metais antrame „Vilties bėgimo“ renginyje  įvykusiame gegužės 31 dieną, dalyvavo jau per 5000 žmonių.

„Mūsų inicijuojamas „Vilties bėgimas“ – tai konkreti ir prasminga pagalba vėžiu sergantiems žmonėms. Drauge padėkime artimui paversti kančią laimėjimu. Juk tai taip žmogiška. Vien dėl to verta gyventi“, – kviečia brolis Astijus.

Per brolių pranciškonų inicijuojamą gegužės 23 dienos „Vilties telemaratoną“ surinktos lėšos bus skirtos Šv. Pranciškaus onkologijos centro statyboms paspartinti ir misijai įgyvendinti. Jau yra surinkta nemažai lėšų šiam centrui statyti: įvairios visuomenės organizacijos ir valstybinės institucijos aktyviai remia šį projektą. Dabar atėjo metas sutelkti visus Lietuvos žmones ir pakviesti ne tik aukoti paties centro statybai, bet pagaliau ir kartu išgirsti, kuo iš tiesų gyvena ligoniai, kokie mitai ir baimės vargina tuos žmones, esančius šalia mūsų. Kodėl sergantieji kiek tik galėdami slepia savo ligą? Kodėl jiems tenka išgyventi ne tik ligos diagnozavimo siaubo akimirką, bet ir pažįstamųjų „atmetimo” reakcijas, artimųjų išdavystes? Tokio atviro jaudinančio pokalbio apie nesuvokiamai daug žmonių Lietuvoje palietusią bėdą dar nebuvo.

Visi norintieji paremti Šv. Pranciškaus onkologinio centro statybą gali simboliškai nupirkti po plytą, iš kurių bus pastatyta užuovėja onkologinių ligų prislėgtiems žmonėms. Aukoti galima: skambinant arba rašant sms žinutes su žodžiu VILTIS. 1890 numeriu galite paaukoti 2 litus, 1891 numeriu – 5 litus, o 1892 – 10 litų.

Beveik visą gegužės mėnesį truksianti akcija baigsis „Vilties bėgimu 2010“ Klaipėdoje, kur kiekvienas žmogus galės pasirinkti distanciją pagal savo sugebėjimus – nuo 10 kilometrų profesionalams iki 600 metrų, – kuriuos galės įveikti ir neįgalieji su vežimėliais ar su ramentais.
Per Sekmines šią kilnią akciją vainikuos ne tik žymių dainininkų muzikiniai pasirodymai, bet ir jausmingas TV3 telemaratonas, kupinas ligą patyrusių žmonių liudijimų, visuomenėje žinomų, taip pat vėžio užgautų herojų istorijų, o kartu sklidinas viltingų padrąsinimų – kiekvienas žmogus gali įveikti ligą.

„Vilties telemaratono“  prodiuseris Gediminas Jaunius pastebi, kad simboliška, jog beveik po dešimties metų į TV ekranus dėl kilnaus tikslo sugrįžta brolis Astijus, visiems giliai širdin įstrigęs su „Atverk duris” laidų epizodais, kuriuose galima buvo išgirsti jautrių žmogiškų pokalbių apie gyvenimą su atsitiktinai aplankytais žmonėmis.

„Šį kartą brolis Astijus sugrįžta į ekraną, kad lankydamas vėžio ligos paliestus žmones prakalbintų juos ir su žiūrovais pasidalintų viltimi, kurios šiomis dienomis reikia mums visiems. Telemaratono žiūrovų laukia beprecedntinio atvirumo pokalbiai ir naujos vėžį nugalėjusių žmonių gyvenimo spalvos“, – sako G. Jaunius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką