TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Petruškevičius stojo piestu prieš pareigūnų veiksmus Vilniaus centre

Stilistas Mantas Petruškevičius
Sigito Skinkio/BFL nuotr. / Stilistas Mantas Petruškevičius pasipiktinęs pareigūnų veiksmais.
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį dienraštyje „15min“ pasirodęs straipsnis apie Vilniaus centre gėlėmis prekiaujančių moterų ir pareigūnų „susirėmimus“ sujaudino garsų stilistą Mantą Petruškevičių ir išprovokavo jo įsiūtį.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Apie policijos akciją skaitykite čia

„Esu įsiutęs! Kas čia per cirkai, po velnių?! Jie neturi ką veikti?! Kas drįso iš moteriškių, laikančių rankose kelias ramunes, iš kurių jos užsidirba duonos kąsniui, reikalauti kažkokių licenzijų ir jas terorizuoti?! – portalui 15min.lt rėžė stilistas.

Įžymybė trečiadienio rytą laikraštyje 15min rado straipsnį, kuriame rašoma, jog antradienį Vilniaus centre daugiausia pareigūnų dėmesio sulaukė pakalnučių pardavėjai. Esą tokie prekeiviai pirmiausia turi gauti leidimą prekiauti, be to, pakalnutės įrašytos į Raudonąją knygą, todėl jomis apskritai prekiauti negalima. Pareigūnas laikraščio žurnalistei paaiškino, kad už neteisėtą veiką skiriama 25-100 litų bauda. Skelbiama, kad pirmadienį į policijos skyrių buvo pristatytas vienas, antradienį – du nelegalūs gėlių prekeiviai.M.Petruškevičius: Šiandien ryte perskaitęs 15min laikraštį gavau šoką.

Be to, Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato ekologijos ir teisės pažeidimų prevencijos skyriaus viršininkas Algimantas Malinauskas laikraščiui sakė, kad pirkėjai prieš pirkdami tokias gėles turėtų pagalvoti: „Jei perki gėles, tu visų pirma palaikai asocialų gyvenimą. Antra, neužkerti kelio gamtos žalojimui.“

Patyrė šoką

„Šiandien ryte perskaitęs 15min laikraštį gavau šoką. Moterys pasisėja savo darže gėles, jas augina ir taip prisiduria pragyvenimui. Atiminėti kiekvieną litą iš bobučių yra nenormalu“, – piktinosi Mantas.

Stilistas sako nesuvokiantis, kaip iš bobulyčių galima reikalauti kažkokių licenzijų, kai akivaizdu, kad jos vos galą su galu suduria. „Mano nuomone, tai yra absoliučiai nenormalu, Esu žiauriai pasipiktinęs ir įsiutęs“, – kalbėjo M.Petruškevičius.

Pareigūnai aiškinosi, ar miesto gėlių pardavėjai prekiauja legaliai.
Pareigūnai aiškinosi, ar miesto centre gėlių pardavėjai prekiauja legaliai.

Pasak stilisto, užsienyje net 70 procentų pensininkų atostogaudami gali keliauti, nevaržomi sėdėti restoranuose, o gėles savo soduose augina tik dėl grožio. „O čia žmonės augina gėles pragyvenimui, kad galėtų parduoti ir nusipirkti duonos kąsnį“, – kalbėjo gėlių prekeivius ginti stojęs stiliaus guru.

Mantas sako kaskart besigrožintis moterimis, kurios mieste parduoda savo sode išaugintas gėles.

„Ir štai atvažiuoja pareigūnai su policijos mašina prie bobučių, tos visos persigandusios, neįsivaizduoja, ko iš jų reikalauja. Čia yra absoliučiai nenormalu“, – pareigūnus koneveikė stilistas ir pridūrė, kad toks elgesys – absurdiškas. „Taip negalima! Tai yra absurdas ir aš kito žodžio nerandu. Tai yra cirkas be pinigų, nes viskas eina iki absurdo ribos“, – apimtas emocijų vos rinko žodžius stilistas.

Nusususių gėlių nepirks

Paklaustas, kokią išeitį siūlo dėl susidariusios situacijos, stilistas kalbėjo, esą nieko nereiktų keisti. „Tos bobulytės prekiauja gėlėmis tik pavasarį ir vasaros pradžioje, nieko čia tokio“, – mano Mantas.

Stilisto teigimu, jis nenori gėlių pirkti kioskuose ar gėlių parduotuvėse dėl to, kad visos tokiose prekyvietėse parduodamos gėlės – olandiškos. „Tos olandiškos gėlės yra nusususios. Noriu šviežių gražių lietuviškų sodo gėlių. Reikalauti iš bobulyčių paskutinio lito... man tai sukėlė šoką. Nepalaikau idėjos, kad reikia pirkti nusususias olandiškas gėles. Manau, kad languose turėtų stovėti lietuviškos sodo gėlės, kurias bobulytės užaugina ir atneša parduoti į Gedimino prospektą“, – kalbėjo M.Petruškevičius.

Siūlo paremti bobulytes

Stilistas pasakojo gėles iš gatvės prekeivių perkąs jau nebe pirmą vasarą, jas namuose pamerkia ar dovanoja draugams bei jau yra tapęs nuolatiniu gėlių prekeivių Vilniaus centre klientu. „Iš mūsų dulkėtų gatvių nori atimti natūralumą, labai blogai. Ir taip jau pensininkai Lietuvoje yra nuskriausti“, – mano stiliaus guru.

Paklaustas, ar būtų gerai, jei gėlių prekeiviams būtų leista savo gėlėmis prekiauti turgavietėse, Mantas sakė, kad nepalaikytų ir tokios idėjos. „Žmonės eina pro centrą iš darbų ir gal jiems yra bloga nuotaika, jie gali sau nusipirkti gėlių ir taip praskaidrinti likusią dieną. Juk specialiai grįždamas iš darbo ir prastos nuotaikos žmogus nevažiuos į turgų pirkti gėlių“, – samprotavo stilistas ir pridūrė neseniai grįžęs iš užsienio, kur matė gatvėje gėles parduodančių moterų ir esą pareigūnams jos neužkliūdavo.

„Tiems, kurie terorizuoja bobulytes, siūlyčiau patiems peržiūrėti savo kišenę ir paremti tas bobutes, o po to joms drausti pardavinėti gėles“, – pareigūnų veiksmus ironizavo M.Petruškevičius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką