Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmoji „Mados infekcijos“ diena: pavasario dvelksmas ir klasikinio bei sportinio stiliaus variacijos

Marinos Žuravliovos ir Donatos Maldonytės kolekcija „Lady‘s got balls“
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Marinos Žuravliovos ir Donatos Maldonytės kolekcija „Lady‘s got balls“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Patys madingiausi, geriausią stiliaus pojautį turintys ir mados tendencijų sekti nepaliaujantys vilniečiai ir miesto svečiai penktadienį susirinko Šiuolaikinio meno centre, kur prasidėjo tris dienas truksiantis 16-asis „Mados infekcijos“ festivalis. Pirmąjį festivalio vakarą šimtams stilingų žiūrovų pristatytos septynios dizainerių iš Lietuvos kolekcijos.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Visi nespėję įsigyti bilietų ar gyvenantys svetur turi unikalią galimybę portale Žmonės.lt stebėti ne tik kolekcijų pristatymus ant podiumo, vaizdus iš užkulisių, bet ir į festivalį besirenkančius, savo įvaizdžiu stebinančius svečius. Tiesioginės transliacijos bus rodomos ir šeštadienį bei sekmadienį.

VIDEO: „Mados Infekcija 2014“ - pirmoji diena

„Mados infekcijos“ festivalio atidarymo nepraleido gausus būrys stilingų svečių, jų gretose pasirodė ir žinomi pramogų bei meno pasaulių atstovai.

Ievos Daugirdaitės kolekcija „Ruduo/žiema 2014/15“

Pirmoji svečiams savo kolekciją pristatė dizainerė Ieva Daugirdaitė. 2011 metų pabaigoje ši dizainerė tapo konkurso „Injekcija“ nugalėtoja. 2013 metais ji dalyvavo „Vogue“ dizainerių konkurse ir redaktorės Saros Maino buvo atrinkta į finalinį dešimtuką. Šiemet festivalyje „Mados infekcija“ dizainerė dalyvauja jau ketvirtą kartą.

Kolekciją „Ruduo/žiema 2014/15“ sudaro 14 modelių moterims. Naujoji Ievos kolekcija įkvėpta industrinės architektūros, dizainerio Dieter Rams estetikos, filosofijos ir jo 10 „gero dizaino“ taisyklių. Kolekcijoje vyrauja skulptūriški siluetai: achromatinis čia dera su ryškiu, matinis – su itin blizgiu.

Šioje kolekcijoje dizainerė derino ir itin ryškias, ir visai pastelines, matines spalvas. Klasnio kirpimo kostiumai paversti žaismingais, papuošti išskirtiniais akcentais. Pavyzdžiui, kostiuminis švarkelis atidengė nuogą podiumu žengusio modelio liemenį. I.Daugirdaitės sukurti drabužiai – tinkami nešioti kasdienai, moterį jie paverčia paprasta, tačiau žavinga.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Ievos Daugirdaitės kolekcija, kolekcija „Ruduo/žiema 2014/15“
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Ievos Daugirdaitės kolekcija, kolekcija „Ruduo/žiema 2014/15“

Dovilės Cibulskaitės ir Anos Romanovos kolekcija „PURE? 01“

Šių dizainerių kolekcijos pristatymo metu podiumu žengė ir moterys, ir vyrai, iš viso dueto kolekciją sudarė 17 modelių. Šiuo metu dizainerės Ana ir Dovilė dirba stilistėmis ir kuria reklamas, dalyvauja fotosesijose. Dovilė taip pat kuria ir kostiumus spektakliams. Abi menininkės daugiausia laiko skiria naujo prekės ženklo „PURE? 01“ kūrimui.

Kolekcijoje „PURE? 01“ jungiasi dvi įtaką žmonėms darančios, gilią prasme jų gyvenime suteikiančios sąvokos: tai sportas ir religija. Merginų nuomone, abi jos turi panašumų, nes pasireiškia stipria hierarchija, ritualais, savais herojais ir legendomis. Anos ir Dovilės kolekcijoje „PURE? 01“ naudojama balta spalva reiškia galią, sėkmę, taip pat tobulumą – viską, ko reikia tiek sporte, tiek religijoje. „PURE? 01“ – tai pusiausvyros paieškos tarp šių dviejų sąvokų.

Visi 17 kolekciją pristačiusių modelių vilkėjo tik baltus drabužius. Prie permatomų plazdančių vyriškus marškinius primenančių moteriškų suknelių dizainerės derino storas sportinio tipo liemenes, prie vyriškų bliuzonų – kostiumines kelnes ar sportinius šortus. Dalis modelių pristatė ir sumodernintus sportinius krepšius.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Dovilės Cibulskaitės ir Anos Romanovos kolekcija „PURE? 01“
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Dovilės Cibulskaitės ir Anos Romanovos kolekcija „PURE? 01“

Marinos Žuravliovos ir Donatos Maldonytės kolekcija „Lady‘s got balls“

Marinos Žuravliovos ir Donatos Maldonytės dizainerių duetas 2011 metų rudenį laimėjo „Injekcijos“ konkursą. Menininkėms svarbiausia kurti drabužius, kuriuos galima būtų dėvėti kasdien. Didelį dėmesį jos skiria drabužių marginimui: skirtingiems raštams, aplikacijoms.

Naujausią dizainerių kolekciją „Lady‘s got balls“ sudaro 15 moteriškų modelių, o jos istorija tokia: mergina po Velykų miestui rodanti ne lūpas, aplipusias kiaušiniais ir majonezu, o atnešanti jam pavasario šventės įspūdį – margučių simboliką, ornamentus ir tradicijas. Tai mergina, kuri baltą mišrainę paliko ant močiutės stalo, o delnuose parsinešė bundančią saulę.

Žiūrovų dėmesį tučtuojau patraukė ryškiai geltona spalva, kuriai kolekcijoje skirtas didelis dėmesys. Akį traukė ir skirtingi raštai, papuošę drabužius. Jie priminė tokius, kokiais dekoruojami velykiniai margučiai. Taip pat dominavo ir kiek šviesesnės, pastelinės spalvos – dangiška melsva, pilkšva. Prie klasikinio stiliaus pavasariškų drabužių dizainerės derino sportbačius, kepures nuo saulės ir skrybelaites.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Marinos Žuravliovos ir Donatos Maldonytės kolekcija „Lady‘s got balls“
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Marinos Žuravliovos ir Donatos Maldonytės kolekcija „Lady‘s got balls“

Lilijos Larionovos kolekcija „White horses / 2“

Daugiau kaip dešimtmetį dirbanti mados, reklamos, kultūros ir dizaino srityse Lilija Larionova yra profesionali mados dizainerė. L.Larionova taip pat yra kūrusi kostiumus šiuolaikinio šokio projektams, spektakliams, dalyvavusi įvairiuose mados ir dizaino konkursuose bei tarptautiniuose festivaliuose, parodose. Kasmet nuo 2009-ųjų dizainerė du kartus per metus pristato savo vardo Prêt-à-Porter kolekcijas.

„White horses / 2“  – tai jau antroji dizainerės Lilijos Larionovos festivalyje „Mados infekcija“ pristatoma Prêt-à-Porter kolekcija, skirta vyrams. Pirmoji vyrams skirta L.Larionovos kolekcija „Mados infekcijoje“ pristatyta pernai.

Naujoji dizainerės kolekcija skirta nepriklausomam, stilingam miesto vyrui. L. Larionova siekė sukurti konceptualiai vyriškumu alsuojančią kolekciją – aiškių formų, minimalistinių siluetų, žaidimo proporcijomis, netikėtų konstrukcijų ir sportinio bei klasikinio stiliaus junginį.

Podiumu žengę vaikinai pademonstravo ir klasikinio stiliaus kostiumus, ir žaismingus laisvalaikio stiliaus drabužius. Kolekcijoje vyrauja žemės spalvos – ruda, rusva, smėlinė, taip pat pilkšva. Ypatingu akcentu tapo sportbačiai – akį traukė neoninių spalvų batų raišteliai. Modelių galvas dengė blizgios kepuraitės nuo saulės.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Lilijos Larionovos kolekcija „White horses / 2“
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Lilijos Larionovos kolekcija „White horses / 2“

Kristinos Vikøren kolekcija „Birth“

Kristina Vikøren – Norvegijoje gyvenanti lietuvių dizainerė. Menininkė kuria ne tik moteriškus ir vyriškus drabužius, bet ir vaikiškus. Norvegijoje ji dirba su garsiais prekių ženklais, konsultuoja juos gamybos klausimais bei aktyviai dirba su nuosavu prekės ženklu „Kristar Design“.

Kristina Vikøren pristatė savo prekės ženklo „Kristar Design“ kolekciją „Birth“, kurią pati apibūdina kaip laukinę, bet kartu labai rafinuotą. Dizainerės teigimu, naujoji jos kolekcija atiduoda pagarbą laukinei Norvegijos gamtai.

Kolekcija pradėta baltos spalvos natomis, tarsi pabrėžiant naujos pradžios, naujo gyvenimo švarų lapą, ir užbaigiama raudonos spalvos motyvais, kurie, pasak dizainerės, apsaugo žmogų nuo nužiūrėjimo. Kolekcijoje taip pat netrūksta pilkų ir kito atšiaurios gamtos kolorito, pabrėžiančio paprastus, švarius ir mezginiais bei ornamentais išraizgytus drabužių motyvus.

Kaip ir kitų kolekcijų modeliai, taip ir šios žengė su sportbačiais – šį sezoną sportiniai batai yra pats madingiausias akcentas. Dalies modelių galvas dengė mėlyni šalmai, kitų – megztos kepurės.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Kristinos Vikøren kolekcija „Birth“
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Kristinos Vikøren kolekcija „Birth“

Vitalijos Malyško kolekcija „Madoisto dienoraštis“

Nors dizainerė Vitalija Malyška – išties jauna, ji jau ne kartą dalyvavo festivalio „Mados infekcija“ rengiamame „Injekcijos“ konkurse: 2010, 2011 ir 2014 metais pateko į jo finalą. Savo kolekcijas ji pristatė ir kituose mados renginiuose – „Warsaw Fashion Street“, konkurse „Off Fashion“ Lenkijoje.

Ši kūrėjos kolekcija „Madoisto dienoraštis“ skirta vyrams. Jos idėja gimė menininkei dalyvaujant pastarajame „Injekcijos“ konkurse. Anot dizainerės, madoistas – išgalvotos Madoizmo religijos pasekėjas. Madoizmas – išgalvota religija. Pavadinimo kilmė nuo lietuviško žodžio „mada“.

Savo kolekciją dizainerė pristatė itin išskirtinai: visi modeliai scenoje pasirodė vienu metu, į ją žengė patamsyje. Vėliau po podiumą vaikščiojo „braižydami“ skirtingas figūras. Kolekcijoje dominavo pastelinės spalvos, lateksas, skirtingi raštai – dryžiai, langeliai. Iš viso pristatyta 20 modelių.

Kaip neįprastai prasidėjo, taip ir baigėsi šis pristatymas: iš publikos į sceną žengusi mergina paleido šūvį, neva nušovusį vieną modelį. Vėliau žemėn krito ir likę 19 modelių.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vitalijos Malyško kolekcija „Madoisto dienoraštis“
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vitalijos Malyško kolekcija „Madoisto dienoraštis“

Eglės Žiemytės kolekcija „D.EFECT ruduo/žiema 2014“

Pirmąjį „Mados infekcijos“ vakarą vainikavo dizainerė Eglė Žiemytė su nuosavu prekės ženklu D.EFECT kuria sezonines moterims skirtas prêt-à-porter kolekcijas. Pradėjusi nuo paltų dabar dizainerė siūlo beveik visą aprangos eilutę.

Eglei Žiemytei patinka prieštaravimai. Jos kolekcijose visuomet gausu siluetų, faktūrų, spalvų, permatomumų kontrastų, pavyzdžiui, platus-siauras, lygus-suglamžytas, blizgus-matinis, tiesus-kreivas ir t. t. Eglės moteris – moteriška, tačiau turinti ir vyriško prado. Ji veikli, intelektuali, galinti užsimesti vyrišką švarką be baimės prarasti savo moteriškumą.

Ši kolekcija vizualiai jaukesnė ir šiek tiek minkštesnė, nors yra padalinta į dvi pakankamai skirtingas dalis. Pirmoji – minkšta, ovalių linijų, kokoną primenančių siluetų, antroji – griežtų, kampuotų formų.E.Žiemytės kolekcija išsiskyrė iš bendro penktadienį pristatytų kolekcijų konteksto – nors dizainerė taip pat rinkosi žemės atspalvius, tačiau nebijojo eksperimentuosi su sodresnėmis spalvomis – ne tik pastelinėmis. Rudenį ji siūlo rinktis tamsiai rudą, vyšninę, geltoną, juodą spalvas.

Jos kurti drabužiai – laisvai krentantys, prailgintomis rankovėmis, platūs. Anot E.Žiemytės, rudenį ir žiemą tiesiog būtina dėvėti kepures. Pristatyti drabužiai gausiai dekoruoti skirtingais raštais, odos detalėmis.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Eglės Žiemytės kolekcija „D.EFECT ruduo/žiema 2014“
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Eglės Žiemytės kolekcija „D.EFECT ruduo/žiema 2014“

 

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką