Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gegužės 27d. 08:45

Pirmojo pasimatymo baimė

Ramunė Pajuodytė
Gedimino Žilinsko nuotr. / Ramunė Pajuodytė

Laba diena. Man 24 metai, bet dar neturėjau vaikino, netgi nė karto nebuvau pasimatyme. Dabar vienas vaikinas mane pakvietė susitikti, bet aš labai bijau eiti, nes nežinosiu, apie ką su juo kalbėti., o jeigu norėsiu ką nors pasakyti, tikriausiai nusišnekėsiu.

Nemoku bendrauti su žmonėmis, tai didelė mano problema. Tas vaikinas man tikrai patinka, ir aš labai nenoriu susimauti, bet kiek save žinau, greičiausiai taip ir atsitiks. Gal galite patarti, kokios galėtų būti pirmo pasimatymo temos, kaip man elgtis ir ką sakyti. Suprantu, kad negalite duoti recepto, nuo kurio viskas būtų labai gerai, arba sudaryti plano, pagal kurį viskas turėtų vykti, bet gal bent jau galėtumėte užvesti ant kelio, nuo ko pradėti pokalbį. Gal viskas būtų lengviau, jeigu mes su tuo vaikinu būtume bendravę kaip draugai, tada jausčiausi drąsiau ir nebijočiau šnekėtis, bet esame tik pažįstami, tad man prieš jį labai nedrąsu. Baisu, kad jei sutriksiu, jis po tokio pasimatymo daugiau nebenorės į mane žiūrėti. Vilma.

Sveika, Vilma. Didžiausias trukdis yra tavo išankstinis žinojimas, kad tu „susimausi“, nusišnekėsi ir atstumsi vaikiną. Vyk tokias mintis kuo toliau, nes tai, ką galvojame, tas ir atsitinka. Tai psichologijoje vadinama savaime išsipildančiomis pranašystėmis, kuriomis žmonės tiesiog užprogramuoja save ir įvykius. Mūsų mintis yra labai galinga. Galvok, kad viskas bus šaunu, tu moki bendrauti, turi ką pasakyti, esi įdomi pašnekovė. Tu taip pat patinki tam vaikinui, jei jis pakvietė tave susitikti, tad visai nesvarbu, kad tu labai gerai mokėtum bendrauti. Svarbiausia būk savimi, tokia, kokia esi: sutrikusi, išsigandusi. Patikėk, tau nereikia nieko specialaus mokėti, žinoti, kalbėti ar elgtis kažkaip kitaip nei tau įprasta . Natūralu, kad tu nerimauji, jei tau patinka tas vaikinas ir juolab kad tai – pirmasis tavo pasimatymas. Tu tuo ir būsi žavi, kad būsi sutrikusi, nedrąsi, nepatyrusi, kitokia nei kitos. Galų gale tau nieko nereikia daryti: tegu tave užima tas vaikinas, kalbina, pasakoja, klausia ko nors. Būk tiesiog gera klausytoja, pasidomėk daugiau, jei tau iš tiesų bus įdomu, kas nors, ką jis kalba, pasakyk jam, kad tau įdomu. Sakyk tai, kas tuo metu ateina į galvą, o ne pakartok kažkokį surepetuotą tekstą, peržaistą scenarijų. Tikrai nebūtina pasirinkti temas-šablonus, kuriomis kalbasi neseniai pažįstami žmonės, pvz. „Ką tu veiki laisvalaikiu?“, „kaip tu mėgsti leisti savaitgalius?“, „kokia muzika/filmai/knygos tau patinka?“ ir pan. Juk tai baisiai nuobodu. Kiekviena situacija unikali ir žmonės labai skirtingi. Jei patiksi, patiksi būtent tokia, kokia esi. Jokiu būdu nesiruošk pasimatymui, būk „čia ir dabar“, reaguok į supančią aplinką, pastebėk, kokius dar jausmus, išskyrus baimę, tu jausi, būdama su tuo vaikinu: galbūt tai džiaugsmas, susižavėjimas, o gal nusivylimas, susierzinimas, nuobodulys? Nesikoncentruok į save ir savo baimes, menką savivertę, nukreipk dėmesį nuo savęs į kitą žmogų: pastebėk, o kaip jaučiasi jis. Jis greičiausiai taip pat nerimauja. O bendrauti kitaip ir neišmoksi, tik bendraudama. Tad naudokis tau suteikta galimybe. Sėkmės!

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką