Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmosiose „Šuolio“ treniruotėse galiūnas Vidas Blekaitis priminė išsigandusį meškiuką

Vidas Blekaitis
TV3 nuotr. / Vidas Blekaitis
Šaltinis: 15min
0
A A

Nuo vasario 9 dienos sekmadienio vakarais TV3 eteryje su žiūrovais sveikinsis naujas vedėjų duetas: televizijos ir radijo veidas Mindaugas Stasiulis ir aktorė Monika Vaičiulytė. Jie „Šuolis“ žiūrovams pristatys didžiulę žinomų žmonių ir plaukimo profesionalų komandą.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Televizijos, sporto, šokių ir muzikos žvaigždės kausis dėl geriausiojo vardo ir įrodinės, kad jokie sporto iššūkiai jiems nebaisūs. Sunku patikėti, kad šokinėti nuo 1 ir 3 metrų tramplinų bei iš 5 m, 7,5 m ir 10 m aukščio pasiryžęs Lietuvos galiūnas Vidas Blekaitis iš pradžių bijojo šuoliui atsistoti dviem kojom, o po kelių savaičių treniruočių jau sugeba atlikti sudėtingus triukus.    

V.Blekaitis – Lietuvos galiūnas, šalies reitinge užimantis antrąją vietą. Tinkamai projektui paruošti 182 cm ūgio ir 146 kg svorio vyrą – „Šuolio“ trenerei rimtas iššūkis. „Suvaldyti tokį kūną, ypač skrendant į vandenį nuo tramplino, – rimtas darbas. Šaunu, kad Vidas – darbštus, užsispyręs, moka siekti užsibrėžto tikslo. Jis – valios ir žodžio žmogus“, – sako jau dešimt metų trenere dirbanti Lietuvos čempionatų prizininkė, Europos veteranų čempionatų dalyvė Aušra Jurevičienė.

„Vidas  sistemingai ir noriai lanko šuolių treniruotes. Spėjame ne tik naujų elementų išmokti, bet ir atvirai, atsakingai padiskutuoti apie šuolius į vandenį. Jie sudėtingi: reikia suderinti dvi sporto šakas – gimnastiką ir plaukimą. Vidas tai jau pajuto. Salėje pluša iki devinto prakaito, o vandenyje skaičiuoja mėlynes. Juk tenka ne tik šokinėti – reikia prieš tai užlipti ant prietaiso – pvz.: 5 metrų bokšto – taigi, įveikti 20 laiptelių (kaip tik tiek žmogus įveikia lipdamas į antrą namo aukštą), tada – atlikti šuolį ir po jo nuplaukti 15 metrų, kad pasiektum baseino kraštą išlipti. Šį procesą kartoja tol, kol atlieka gerai. Sportininkas vos kvapą gaudo, o juk dar reikia visada atsakingai mąstyti apie kūno laikyseną, tinkamą atsispyrimą, žinoti ką daryti krentant“, – sudėtingų „Šuolio“ treniruočių užkulisius atskleidžia trenerė.

Būti vikriam reikia ir ore, ir į vandenį reikia kristi taip, kad būtų kuo mažiau purslų. „Su tokia kūno konstrukcija nėra lengva. Vidui šokant, vanduo tykšta į visas puses, buvau ne kartą aptaškyta. Jo kūnas sunkus, nemažas kietas raumenynas riboja judesius, todėl siekti tobulo rezultato sudėtinga. Aš net stebiuosi, kaip jam pavyksta. Dėkoju jam už pasitikėjimą manimi – tik abipusis trenerio ir auklėtinio pasitikėjimas veda į priekį. Tikiu Vido sėkme“, – sako A.Jurevičienė.

Pirmosios V.Blekaičio treniruotės jai iki šiol kelia šypseną: „Ant 3 metrų tramplino Vidas ėjo keturioms ir atbulai, kaip meškiukas, – tiesa, prisiartinęs prie krašto nušoko. Panašiai buvo ir ant 5 bei 7,5 metro bokštų. Baimės akys – didelės, tačiau dabar Vidas jau sugeba nušokti nuo įvairių aukščių − ir ne tik ant kojų, bet ir žemyn galva, susipažįsta su pagalbiniais mokomaisiais šuoliais – „kregždute“, „ožiuku“, „salto pirmyn“ nuo 1 ir 3 metrų aukščio tramplinų.

Dėl laimėtojo vardo „Šuolyje“ nuo vasario 9 dienos tiesioginiame eteryje kausis laidų vedėjas, verslininkas Gediminas Juodeika, dainininkė Liveta Kazlauskienė, šokėja Eglė Straleckaitė, Lietuvos galiūnas Vidas Blekaitis, Lietuvos krepšinio rinktinės talismanas Juozas Petkevičius, imtynininkas, olimpietis Aleksandras Kazakevičius, dainininkas Deivis Norvilas, šokėjas Deividas Meškauskas, humoristas Vitalijus Cololo, baletmeisteris Jurijus Smoriginas, šokėja Monika Šalčiūtė ir TV3 žaidimo „Laikykis!“ vedėja Indrė  Burlinskaitė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Vidas Blekaitis
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką