Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 21d. 14:30

Plaukų stilisto Karolio Murausko grožio kaina – sulaužytas žandikaulis ir motinos ašaros

Karolis Murauskas
„Rojaus blykstės“ nuotr. / Karolis Murauskas

Įprasta kalbėti apie moterų grožį ir tai, kaip jos savimi rūpinasi, tačiau vyrų grožio ir savęs puoselėjimo tema vis dar apipinta mitais ir stereotipais. Vienus šokiruoja, kad vyrai darosi manikiūrus, pedikiūrus, kiti negali suprasti, ko šios lyties atstovai lankosi pas kosmetologus, tačiau plaukų stilistas Karolis Murauskas drąsiai laužo įsisenėjusius stereotipus ir neabejoja, kad vyrams išvaizda yra tokia pat svarbi, kaip ir moterims.

Karolis ne visuomet atrodė taip, kaip šiandien. Prieš kelerius metus jis visiškai pakeitė savo veidą, investavo į jį tiek, kiek kitam reikėtų galbūt dešimtmetį taupyti. Anot pašnekovo, vyras turi į save investuoti, o jam tai yra visiškai natūralus dalykas.

Vargai dėl grožio

Prieš kelerius metus Karolis ryžosi patobulinti savo žandikaulį – operacijos metu sulaužytas į septynias dalis, sutvarkytas vaikino žandikaulis kardinaliai pakeitė jo veidą. Tuo laidos žiūrovai galės įsitikinti patys, išvydę nuotraukose, koks Karolis buvo anksčiau.

„Dabar atėję klientai neatsižiūri, sako, dieve, koks tu gražus“, – dabar juokiasi TV3 laidos „Pasaulis pagal moteris“ svečias, neslepiantis, kad ankstesnės jo nuotraukos šiandien jam sukelia pasibjaurėjimą. Laidos vedėja, išvydusi senas vaikino nuotraukas, stebisi, kad žandikaulis gali taip pakeisti žmogaus išvaizdą.

Stebėjosi tuomet visi, o mama, pasak Karolio, pamačiusi jį grįžusį iš ligoninės, tiesiog apsiverkė, mat sūnus visus aplinkinius įtikinėjo, jog tas dvi savaites, kai buvo dingęs, leido... Kinijoje.

Klausantis vyro pasakojimo apima nuostaba jo ryžtu vardan savo grožio ištverti viską. Tam jis negaili nei jėgų, nei pinigų, iškenčia visą skausmą ir nepatogumus.

Sustoti nežada

Ištvėręs sunkų pooperacinį periodą ir džiaugdamasis pakitusia išvaizda Karolis vis dar randa savyje trūkumų.

„Dabar pirmoje vietoje – sporto klubas. Raumenų nereikia, man gražu kūdas žmogus, bet gražiai pasportavęs, be pilvo, gražia krūtine, „šaškėm“ ant pilvo, bet ne kultūristas“, – teigia Karolis, besitikintis rezultatų po pusmečio, to siekti jam padeda asmeninis treneris.

Grožio siekimas tapo jo gyvenimo būdu ir yra pirmoje vietoje. „Grožis ir protas“, – pasitaiso Karolis ir atskleidžia, kokių grožio ritualų kasdien laikosi, kad visą dieną atrodytų nepriekaištingai.

Jis įsitikinęs, kad tiek moterys, tiek vyrai turi visada atrodyti puikiai. Skubėjimas ir įtemptas gyvenimo ritmas, anot jo, ne pasiteisinimas, juk visada galima atsikelti pusvalandžiu anksčiau ir susitvarkyti.

Prabanga gyventi taip, kaip nori

Plaukų stilistu Karolis dirba jau penkiolika metų. Ne vien atrodyti reikia gražiai, teigia laidos svečias, bet ir gyventi tobulai. Kelionės, kurias vyras taip mėgsta, turi būti aukščiausio lygio.

„Man patinka prabangios kelionės, prabangiai gyventi, prabangiai leisti laiką, žinoma, jei galimybės leidžia“, – pasakoja Karolis, šiemet jau buvęs Katare ir gyvenęs 33 aukšte, o Naujuosius sutikęs 64-ajame.

Stilistas sutinka, kad Lietuvoje vyro grožio etalonas yra kitoks, tačiau su juo nesutinka. Daugelis vis dar įsivaizduoja, kad jei vyras investuoja į savo išvaizdą, tai jis yra homoseksualus, tačiau ši nuostata, anot Karolio, pamažu nyksta. Keičiasi grožio supratimas, vienus stereotipus keičia kiti, sustabarėjusios nuostatos nyksta, tačiau dėl vieno sutiks visi laidos žiūrovai – bendro grožio vardiklio nėra ir negali būti, juk kiek žmonių – tiek ir nuomonių. Svarbiausia – būti tuo, kuo norime būti, o tam reikia... drąsos.

Temos: 1 Grožis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką