Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 14d. 11:09

Po dar vieno pralaimėjimo D.Didžiūnaitytės šeima nepasiduoda: kova dėl R.Piniko keliasi iki rudens

Dovilė Didžiūnaitytė ir Ričardas Pinikas
15min ir asmeninio albumo nuotr. / Dovilė Didžiūnaitytė ir Ričardas Pinikas

„Žuvusios Dovilės Didžiūnaitytės šeima pasiduoti neketina“, – sako jų interesams atstovaujantis advokatas Gintaras Černiauskas. Rugpjūčio pradžioje Klaipėdos prokuratūra antrąkart atmetė jų skundą dėl Ričardui Pinikui pateiktų įtarimų, tačiau nukentėjusioji pusė kovoja toliau.

Suprasti akimirksniu

  • Nelaimė įvyko 2017 metų lapkričio 20-ąją. 19 val. 35 min. D.Didžiūnaitytės kūnas buvo rastas Klaipėdos Naujojo Sodo gatvėje ant grindinio
  • Manekenė iškrito iš 14-ojo aukšto bendrojo naudojimo balkono. Nelaimės metu su D.Didžiūnaityte buvo prodiuseris Ričardas Pinikas ir Aivaras Miltenis
  • Prodiuseriui įtarimai dėl modelio žūties pareikšti 2018-ųjų vasario 26-ą
  • 2018-ųjų spalį paskelbta, kad modelio kūne rasta mediko A.Miltenio DNR
  • 2019-ųjų gegužę Klaipėdos prokuratūra nusprendžia atlikti modelio pomirtinę psichologinę ekspertizę. Šeimos interesams atstovaujantis advokatas G.Černiauskas apskundė ekspertizės rezultatus.
  • Vasaros pradžioje įtarimai byloje pareikšti antram įtariamajam – Aivarui Milteniui. R.Pinikas įtariamas mušęs merginą, taip pat jam pareikštas įtarimas dėl narkotinių medžiagų platinimo, perduodant juos vartoti žuvusiajai, taip pat dėl poveikio liudytojai
  • Panaikinus įtarimus dėl modelio nužudymo, šeima pateikė antrąjį skundą. Jis rugpjūčio pradžioje buvo atmestas

15min primena, kad birželio 17-ąją Klaipėdos prokuratūrai paskelbus, kad Dovilės Didžiūnaitytės byloje įtarimai paskelbti antram žmogui, o Ričardas Pinikas nebus teisiamas už modelio žūtį, jos šeimos interesus ginantis advokatas Gintaras Černiauskas pranešė, kad sprendimą skųs.

R.Pinikas įtariamas mušęs merginą, taip pat pareikštas įtarimas dėl narkotinių medžiagų platinimo, perduodant juos vartoti žuvusiajai, taip pat dėl poveikio liudytojai.

Tačiau išanalizavus duomenis nuspręsta nutraukti kelių veikų tyrimą – dėl prekybos žmonėmis, privedimo prie savižudybės ar kurstymo nusižudyti ir merginos nužudymo.

„Man labai keista, kad prokuroras pasirenka vertintojo poziciją, priėmė savarankišką sprendimą. Manau, kad daug kas nebuvo padaryta tiek dėl nužudymo, tiek dėl prekybos žmonėmis. Mūsų nuomone, turėjo būti atlikti papildomi tyrimai ir tik tuomet priimti sprendimai. Tikime, kad tai pasikeis“, – kiek anksčiau yra sakęs advokatas. Jis teigė, kad prokuroras neturi teisės rinktis teisėjo vaidmens.

Vis dėlto antrąkart apskųstas prokuroras Arūnas Saunorius laikėsi savo pozicijos – anot jo, sprendimas panaikinti R.Pinikui įtarimus dėl nužudymo buvo pagrįstas.

„Tiesiog išsiaiškinta, kad ši nusikalstama veika nebuvo padaryta“, – teigė A.Saunorius.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Gintaras Černiauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Gintaras Černiauskas

Pasiteiravus, kokiu pagrindu priimtas šis sprendimas, prokuroras atskleidė, kad R.Piniko nekaltumą šiuo atžvilgiu patvirtina surinkti įrodymai.

„Sakykim, yra įrodymai, kad nužudymo nebuvo“, – tepasakė jis, tačiau plačiau komentuoti negalėjo, remdamasis tuo, kad bylos faktinės aplinkybės yra neskelbtinos.

Rugpjūčio pradžioje – blogos žinios

Ir nors Dovilės Didžiūnaitytės šeimos interesams atstovaujantis G.Černiauskas buvo nusiteikęs kovingai, rugpjūčio pradžioje paaiškėjo, kad jo skundas atmestas. Tik ir čia nukentėjusiosios pusė pasiduoti neketina – pateikė prašymą išnagrinėti, ar toks prokuroro sprendimas yra tinkamas.

„Dabar spręs ikiteisminio tyrimo teisėjas, ir aš manau, kad mūsų argumentai turėtų būti vėlgi svarstomi teisme“, – 15min trečiadienio rytą teigė G.Černiauskas.

Patvirtinęs, kad oficialiai jų skundas yra atmestas, paaiškinamuosiuose dokumentuose, anot G.Černiausko, yra nurodomi tam tikri įpareigojimai prokurorui, ką jis turi padaryti nužudyto modelio byloje.

„Kai bus įvykdyti šie įpareigojimai, matysime, koks bus rezultatas po to“, – sako G.Černiauskas.

Advokato teigimu, apie apskųsto sprendimo rezultatus ir įpareigojimų įgyvendinimą jis turėtų išgirsti rugsėjo mėnesį.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Gintaras Černiauskas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Gintaras Černiauskas

Advokatas nuolat palaiko ryšį su Dovilės Didžiūnaitytės šeima. Jų pozicija – kovoti iki galo ir įrodyti, kad veikos, dėl kurių R.Pinikas išgirdo palankų sprendimą, būtų toliau tikrinamos.

„Jų pozicija, kad reikia kaltus asmenis patraukti atsakomybėn už visus nusikaltimus, ne tik už dalį“, – 15min sakė G.Černiauskas.

Ir nors penktadienį priimtas šeimai nepalankus sprendimas, advokatas tiki, kad po skundo situacija pasikeis.

„Man labai keista, kad prokuroras pasirenka vertintojo poziciją, priėmė savarankišką sprendimą. Manau, kad daug kas nebuvo padaryta tiek dėl nužudymo, tiek dėl prekybos žmonėmis. Mūsų nuomone, turėjo būti atlikti papildomi tyrimai ir tik tuomet priimti sprendimai. Tikime, kad tai pasikeis“, – sako advokatas.

Apskųstas ne pirmą kartą

Prokuroras Arūnas Saunorius į panašią situaciją patenka jau ne pirmą kartą. 2018-ųjų spalio pabaigoje Dovilės Didžiūnaitytės šeimos advokatui Gintaras Černiauskas pateikė prašymą jį nušalinti. Kaip tąkart teigė G.Černiauskas, prokuroras nebeanalizuoja naujų duomenų ir net nesiruošia pateikti įtarimų galimai prie nusikaltimo prisidėjusiems asmenims.

Imtis veiksmų advokatą G.Černiauską paskatino 15min publikacija. Paskelbus, jog laukia svarbus tyrimas – pomirtinė D.Didžiūnaitytės psichologinė psichiatrinė ekspertizė – advokatui kilo abejonių dėl prokuroro veiksmų.

Tąkart prokuroras kalbėjo, nors ir D.Didžiūnaitytės kūne buvo rasta A.Miltenio DNR, jis negali tapti įtariamuoju, nes nėra nustatytas fizinis smurtas.

„Mūsų reakcija yra labai paprasta – prokuroro pasisakymai suteikia pagrindo abejoti jo veiksmais. Jis bando teigti, kad jeigu nėra nustatytas smurtas dėl lytinio santykiavimo, jo nuomone, išžaginimo nėra arba jo nustatyti nebuvo galimybės.

Asmeninio albumo nuotr./Dovilė Didžiūnaitytė
Asmeninio albumo nuotr./Dovilė Didžiūnaitytė

Vis dėlto išžaginimas gali būti atliekamas naudojant ne tik fizinį, bet ir psichologinį smurtą. Taip pat gali būti panaudoti grasinimai, apsvaiginimas. O byloje jau pateikta išvada dėl Dovilės apsvaiginimo ir negebėjimo orientuotis aplinkoje“, – 15min sprendimą grindė advokatas.

G.Černiauskas taip pat kalbėjo, kad įtariamuoju mediką A.Miltenį būtų galima paskelbti dėl narkotikų platinimo ir dėl to, kad jis padėjo sutvarkyti kambarį, galimai slėpė nusikaltimo įrodymus.

Tačiau tada prokuroro nušalinti nepavyko. Toks sprendimas G.Černiausko nenustebino.

„Pateikti argumentai, kodėl prokuroras nebuvo nušalintas, buvo bendro pobūdžio. Ten buvo rašoma, kad šiuo atveju prokuroras turi teisę pats rinktis tyrimo taktiką“, – 15min kalbėjo advokatas Gintaras Čerrniauskas, kuris dėl A.Saunoriaus nušalinimo buvo kreipęsis į Klaipėdos apygardos vyriausiąjį prokurorą.

Advokatas buvo atviras – šiuo atveju su prokuroru kovoti sunku, nes pagal Lietuvos teisinę sistemą ikiteisminio tyrimo teisėjas neturi didelės galios.

Asmeninio albumo nuotr./Dovilė Didžiūnaitytė
Asmeninio albumo nuotr./Dovilė Didžiūnaitytė

Byloje atsirado antras įtariamasis

15min primena, kad birželio 14-ąją įtarimai Dovilės Didžiūnaitytės byloje pareikšti antram įtariamajam – Aivarui Milteniui. Jam pareikštas įtarimas dėl išžaginimo pasinaudojant bejėgiška merginos būkle. Dabar byloje yra du įtariamieji – A.Miltenis bei R.Pinikas.

R.Pinikas kaltės nepripažįsta, o A.Miltenis kol kas savo pozicijos neišdėstė. Pastarasis pasinaudojo teise ir atsisakė duoti parodymus. Abiem vyrams pritaikytos kardomosios priemonės – dokumentų paėmimas ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti už šalies ribų.

Primename, kad nelaimė įvyko 2017 metų lapkričio 20-ąją 19 val. 35 min. D.Didžiūnaitytės kūnas buvo rastas Klaipėdos Naujojo Sodo gatvėje ant grindinio. Manekenė iškrito iš 20-ies aukštų viešbučio „Amberton Klaipėda“ 14-ojo aukšto bendrojo naudojimo balkono. Nelaimės metu su D.Didžiūnaityte buvo prodiuseris Ričardas Pinikas. Byloje figūruoja ir mediko A.Miltenio pavardė.

Atlikti tyrimai parodė, jog mergina buvo apsvaigusi nuo narkotinių medžiagų. Siekiant išnagrinėti nusikaltimo aplinkybes prokuratūra užsakė daugybę ekspertizių, tarp jų ir pomirtinę psichologinę D.Didžiūnaitytės ekspertizę.

Vis dėlto tyrimo metu nenustatytas nė vienas asmuo buvęs toje vietoje, kai mergina iškrito iš balkono, nė vienas nematė įvykio aplinkybių.

„Nukentėjusios iškritimo iš aukšto atkūrimas buvo sudėtingas, netiesioginių duomenų rinkimas ir asmens, kuris pirmasis pamatė iškritimo faktą, parodymų patikrinimas. Suprantate, kad kalbu apie vieną iš įtariamųjų. Jo tokia pozicija, kad toje vietoje, kur iškrito, jis nematė. Kitų asmenų mes neturime“, – sakė prokuroras A.Saunorius.

TAIP PAT SKAITYKITE: Sudervės kolumbariume nuniokoti 25 kapai, tarp jų – žuvusio modelio Dovilės Didžiūnaitytės

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:19
00:44
01:38
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką