Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po darbų – į tėviškę

Anot dizainerės V.Simanavičiūtės, vienas iš moterų ginklų prieš sunkmetį – puošnumas.
Asmeninio arch. nuotr. / Anot dizainerės V.Simanavičiūtės, vienas iš moterų ginklų prieš sunkmetį – puošnumas.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Dizaineriai Vida Simanavičiūtė ir Aleksandras Pogrebnojus trečiadienio vakarą vilniečiams pristatė savo naująją rudens ir žiemos kolekciją. Apie mados užkulisius kalbamės su V.Simanavičiūte.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Paprastai apie jūsų kūrybą už jus abu viešai kalba Aleksandras Pogrebnojus, su kuriuo kartu modeliuojate. Kodėl?

Aleksandras turi komunikacijos dovaną, todėl jam šį malonumą ir palieku. Jis daugiau bendrauja su žiniasklaida, o aš su klientais, konstruktoriais.

Ar nesunku kurti dviese – juk tai individualu?

Žmonės klaidingai įsivaizduoja, kad prie vienos suknelės ar kostiumo šokinėja du dizaineriai. Kūrybiniuose duetuose kiekvienas turi savo funkcijas, kurias ir atlieka. Svarbiausia yra rezultatas, tačiau, kad jį pasiektų, kiekvienas įgyvendina individualias idėjas. Be abejo, jas sugalvoję pasitariame.

Papasakokite trumpai apie savo naująją rudens ir žiemos kolekciją.

Kiekviena kolekcija turi užtaisą kitai idėjai. Šioje kolekcijoje, kaip ir praeitoje, dominuoja sudėtingos konstrukcijos, tačiau siluetai nenutolę nuo žmogaus figūros. Jei yra švarkas, tai jis prigludęs ir pan. Svarbu detalės. Švarkai ir kelnės jų turi labai daug. Visi modeliai labai originalūs, ne masinės gamybos. Per 3 mėnesius sukurtoje kolekcijoje nemažai pilkos, tačiau ji atrodo vis kitaip: pilkas šilkas vienoks, velvetas, vilna – visai kitokie.

Kokius svarbiausius šio pavasario ir vasaros mados akcentus įvardytumėte?

Nemėgstu to daryti. Tendencijos yra masinės produkcijos dalykas. Jos kuriamos tam, kad fabrikai turėtų ką masiškai siūti. Be to, per sezoną gali būti daugybė tendencijų ir kiekvienas žmogus privalo atsirinkti tai, kas tinka būtent jam.

Kam smagiau kurti: individualiems užsakovams ar įprastoms kolekcijoms?

Man labai įdomu dirbti su klientu. Jis ateina, pasikalbame, tada aš siūlau savo idėjas, braižau maketus. Tai darydama piešiu ne šiaip modelį, o panašų į klientą. Įdomu matyti ir darbo rezultatą. Dirbdamas su skirtingais žmonėmis tu jų neperdirbi pagal save, tačiau įgyvendini savo idėjas. Darbą su individualiais klientais atspindi ir kolekcijos. Jose yra modelių, kurie panašūs į kuriamus klientams ar įkvėpti būtent jų.

Sakoma, kad batsiuvys dažniausiai būna be batų. O kaip dizaineris?

Aš galiu atrodyti stilingai ir turėdama kelis batus. Kai kuriu kolekciją, turiu įsitikinti, kad visi modeliai man patinka. Po kolekcijos pristatymo išsirenku keletą drabužių ir su jais vaikščioju visą sezoną. Net neskirstau, ar tai vakariniai drabužiai, ar rytiniai. Užtenka ryškiau pasidažyti lūpas ir dieną vilkėtus rūbas tiks vakarui. Šiaip nemėgstu ir neturiu nereikalingų daiktų.

Pasiūlykite skaitytojams antikrizinį receptą.

Mažai žiūriu televizijos, spaudą skaitau irgi tik tiek, kiek reikia. Darbe ir mano mažoje aplinkoje nekalbame apie krizę, draugai taip pat apie ją neužsimena. Manau, kad šis sunkmetis labai patogus žiniasklaidai, nes ši gali visus gąsdinti krize. Be abejo, ekonomistai turi galvoti, kaip sutvarkyti situaciją, tačiau paprastiems žmonėms nereikėtų apie tai galvoti nuo ryto iki vakaro. Tiesiog reikia daugiau praleisti laiko su artimaisiais. Moterys, žinoma, gali savaip stengtis nugalėti krizę – puoštis.

Ką veiksite šį savaitgalį?

Važiuosiu į kaimą, tėviškę. Kadangi kurdama kolekciją pastaruoju metu praktiškai neturėjau savaitgalių – visi jie būdavo skirti darbui, dabar galėsiu aplankyti artimuosius.

Trumpai apie A&V

A&V susikūrė 1993 m. Šiems mados namams kuria du dizaineriai: Aleksandras Pogrebnojus ir Vida Simanavičiūtė. Kasmet dizaineriai tradiciškai pristato dvi sezono kolekcijas. Taip pat kuria pagal individualius užsakymus, teatro vaidinimams.

Temos Mada
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką