Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 07, 11:41 Atnaujinta 2022 01 07, 12:21

Po E.Mildažytės laidos su B.Tiškevič – pykčio banga: šokiravo nekorektiški klausimai

Ketvirtadienį internete pasirodė dar vasarą nufilmuota „Svečiuose pas Editą“ laida, kurioje Editos Mildažytės viešnia tapo rašytoja, platformos „Nebegėda“ įkūrėja Beata Tiškevič. Pokalbis socialiniuose tinkluose įplieskė įvairias diskusijas, tačiau daugiausia pasipiktinimo sulaukė būtent laidos vedėjos užduoti esą nekorektiški klausimai ir nepagarbus bendravimo tonas. Pati LRT teigia, kad po kilusio nepasitenkinimo laidą analizuos etikos kontrolierė.
Beata Tiškevič ir Edita Mildažytė
Beata Tiškevič ir Edita Mildažytė / 15min klijuotė

Pirmieji komentarai dėl lrt.lt mediatekoje pasirodžiusios laidos „Svečiuose pas Editą“ su Beata Tiškevič pasipylė tada, kai pati rašytoja pasidalijo vasarą filmuotu rezultatu. Ir čia nebuvo pagailėta kritikos – žmonės stebėjosi vedėjos užduodamais klausimais ir įžvalgomis.

Štai laidos pradžioje E.Mildažytė rašytojai uždavė klausimą apie neskutančias kojų feministes, o pokalbio pabaigoje pasidomėjo Beatos intymiu gyvenimu.

„Ką tik tavęs paklausiau, kodėl tavo kojytė sukruvinta, tu sakei, kad skutaisi kojas. Būdama feministė, propaguodama laisves ir feministines vertybes, kojas vis tiek skuti?“ – klausė E.Mildažytė.

Vis dėlto kitus žiūrovus dar labiau pribloškė laidos vedėjos klausimas apie intymų gyvenimą: „O kiek kartų per savaitę vidutiniškai myliesi? Juk kalbi apie tai kasdien.“

Stopkadro nuotr./Laidos „Svečiuose pas Editą“ akimirka
Stopkadro nuotr./Laidos „Svečiuose pas Editą“ akimirka

Į šį klausimą B.Tiškevič nusprendė neatsakyti, nes jis jai pasirodė peržengiantis ribas. Ir jai taip atrodė tikrai ne vienai, nes nemažai laidą mačiusių žiūrovų laikėsi tos pačios nuomonės.

„Dievulėliau, kaip blogai! Toks intergalaktinio dydžio kontrastas tarp judgmental klausimų ir tavo, Beata, atsakymų: kuomet toks post-sovietinis bobiškumas brukte bruka klausimus apie savo įsivaizduojamą pseudo-feminizmą ir atsimuša į visišką ramybę, pagarbą, išmintį...

Nežmoniškai gėda ir labai gaila, kad šiuolaikinėse medijose yra toks pašnekovo negirdėjimo ir interpretacijų dugnas.... Beata, nuoširdžiai didžiuojuosi tavo brandžia laikysena – nuo pat pirmos akimirkos iki pabaigos!“ – pastebėjo viena socialinio tinklo vartotoja.

Jai pritarė ir kiti komentatoriai, kurie vis klausė, kodėl buvo nuspręsta šią laidą apskritai paleisti į eterį.

„Trys raidės – wow. Nežinau, kas yra atsitikę poniai Editai, bet tai yra baisus neprofesionalumas, gėda ir šešėlis visam pokalbių laidų žanrui“, – rašė kita moteris.

Panašių komentarų netrūko ne tik Beatos socialiniuose tinkluose, bet ir laidos „Svečiuose pas Editą“ puslapyje feisbuke.

„Kaip gaila Beatos. Pagarba už išsilaikymą, kantrybę ir klasiškumą. Tikiuosi, jog tai buvo paskutinis Mildažytės interviu“, – po laidos įrašu rašė vienas internautas.

B.Tiškevič: „Edita man buvo pavyzdys“

Žmonės.lt susisiekus su pačia Beata Tiškevič, ji patikino, kad nors visada gerbė laidų vedėją Editą Mildažytę, šis interviu ją taip pat nustebino.

„Pokalbis buvo nufilmuotas 2021 m. rugpjūtį, tad nuo jo jau praėjo keli mėnesiai, mano emocijos ataušusios, dėl to ir prisiminimai gali būti netikslūs“, – bendraudama su portalu Žmonės.lt sakė Beata Tiškevič.

„Na, aš tikėjausi gražaus, atviro pokalbio, jaučiau didelę pagarbą Editai dar tuomet, kai pati buvau LRT laidų vedėja, ji man buvo pavyzdys. Džiaugiausi, pagaliau turėsianti progą su ja pabendrauti (anksčiau tik prasilenkdavome LRT koridoriuose).

„Kai pokalbis pakrypo visai kita linkme, nustebau, bet vis tikėjausi, kad dar grįšime į vėžes. Po pokalbio kurį laiką jaučiau nuovargį, nes su tokio tipo bendravimu retai susiduriu savo gyvenime, tai likau apstulbinta.

Tačiau rezultatu labai džiaugiuosi: man reikėjo pamatyti iš šalies, kaip viskas atrodė, reikėjo išgirsti žmonių nuomones, visa tai susitikrinti su savo jausmais, buvusiais interviu metu.

Taip pat dar kartą supratau, kad aš negaliu sukontroliuoti kito asmens elgesio mano atžvilgiu ar jo požiūrio į mane, bet aš galiu sukontroliuoti savo emocijas, savo bendravimą ir savo pačios požiūrį į save. Tuo ir užsiėmiau to interviu metu“, – apie interviu su Edita Mildažyte portalui Žmonės.lt pasakojo Beata Tiškevič.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Beata Tiškevič
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Beata Tiškevič

Laidą vertins LRT etikos kontrolierė

Dėl kilusio pasipiktinimo 15min penktadienį kreipėsi ir į LRT atstovę, kuri netrukus pateikė komentarą.

„Praėjusių metų rudenį startavusi LRT mediatekos laida „Svečiuose pas Editą“ yra mėgstama auditorijos dėl įdomių pašnekovų, kurie atvirai leidžiasi į pokalbius su laidos vedėja Edita Mildažyte. Didelis auditorijos įsitraukimas, laidų vedėjos ilgametė patirtis neleido abejoti laidų turinio kokybe, tačiau pripažįstame, kad ketvirtadienio laida, kurioje kaip svečias dalyvavo Beata Tiškevič, kelia klausimų.

Eteryje jau pasirodžiusiose laidose svečiavosi tiek jaunesnės, tiek vyresnės kartos atstovai. Suprantame, kad skirtingi žmonės turi skirtingų matymų, tačiau LRT savo programomis siekia skatinti dialogą ir bet kokiomis, netgi aštriomis temomis, kalbėti pagarbiai ir įsiklausančiai.

Sutinkame, kad yra pagrindo klausti, ar šįkart dialogas buvo pagarbus ir įsiklausantis, todėl šios laidos turinį vertins ir išvadas LRT administracijai pateiks LRT etikos kontrolierė“, – komentarą pateikė LRT atstovė ryšiams su visuomene Miglė Savickaitė.

Žmonės.lt taip pat kreipėsi į Editą Mildažytę, tačiau telefonu atsiliepusi laidos vedėja sakė neturinti laiko komentuoti, nes yra montažinėje.

Laidos likimas kartą jau buvo svarstytas

15min primena, kad dar spalį buvo svarstoma dėl tolimesnio laidos su žinoma žurnaliste likimo po to, kai moteris sėdo prie vairo išgėrusi. Vis dėlto tąkart LRT priėmė sprendimą nenutraukti bendradarbiavimo su E.Mildažyte.

„Vairavimas pavartojus alkoholio yra netoleruotinas. Tokį neatsakingą elgesį vertiname labai blogai. Svarbu, kad taip tai vertina ir pati Edita Mildažytė. Tačiau, užuot tiesiog neleidę jau nufilmuotų laidų į eterį, sėdome kartu su Edita diskutuoti, kaip ji, padėdama sau asmeniškai, galėtų savo pavyzdžiu prisidėti ir prie pagalbos kitiems.

LRT transliuoja laidas, kurios prisideda prie problemų sprendimų ir svarbių pokyčių visuomenėje. Ypač svarbu, kad prie to prisidėtų ir populiarios eterio asmenybės, kurių pavyzdžiui seka nemažai žmonių“, – sakė LRT generalinės direktorės pavaduotojas Gytis Oganauskas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką