Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 04 26, 16:10

Po širdies persodinimo Vytautas Grigaravičius žada pabaigti pradėtus darbus

Po širdies persodinimo gyvenimu besidžiaugiantis buvęs Lietuvos policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius žada pabaigti pradėtus darbus. Pirmas darbas eilėje – autobiografinė knyga.
Vytautas Grigaravičius
Vytautas Grigaravičius / LNK nuotr.

„Mane daug kas spaudžia, kalbina parašyti prisiminimų knygą. Štai toks nebaigtas darbas likęs, nes kažkada pradėjau po trupučiuką. Pradedu, numetu, vėl tęsiu, vėl numetu. O šiaip dabar tiesiog norisi gyventi ir džiaugtis gyvenimu“, – laidoje KK2 kalba V.Grigaravičius.

Buvusio Alytaus mero krūtinėje ketvirtas mėnuo plaka donoro širdis. Vytautas Grigaravičius visuomet buvo fiziškai aktyvus ir sveiką gyvenimo būdą propaguojantis vyras. Kovojo su „tulpiniais“. Triuškino Kauno „Daktarus“. Ir atėjo diena, kai Vytautui teko kautis dėl savo gyvybės, rašoma LNK televizijos pranešime spaudai.

Buvusį generalinį komisarą ištiko infarktas. Po jo jis paniro į komą. Nubudęs sužinojo, kad gyvenimas visiškai pasikeis, nes krūtinėje plakanti širdis – per silpna. Jos darbo palaikymui būtina speciali aparatūra.

LNK nuotr./Vytautas Grigaravičius
LNK nuotr./Vytautas Grigaravičius

„Esi visą laiką pririštas prie laido. Eini miegoti, prisijungi prie rozetės. Nuolat su savim – maišiukas su dviem akumuliatoriais. Elektrinė pompa, pritvirtinta prie širdies skilvelio, padėjo širdžiai pumpuoti kraują, nors mano širdis pati irgi dar dirbo, bet jau silpniau“, – sunkias akimirkas prisimena V.Grigaravičius.

Grįžti į pilnavertį gyvenimą buvo vienintelė išeitis – širdies persodinimas. Po daugiau nei metų laukimo atsirado donoras. Širdies persodinimo operacija truko šešias valandas, prieš ją gydytojai Vytautą informavo, kad nubusti šansai – 50 procentų.

„Kai tiktai pabudau po operacijos, iš karto supratau, kad viskas pavyko. Nieko neskaudėjo, viskas atrodo taip, lyg buvo. Ir, atrodo, ta širdis kaip ir mano“, – pasakoja V.Grigaravičius.

LNK nuotr./Vytautas Grigaravičius
LNK nuotr./Vytautas Grigaravičius

Šiandien Vytautas Grigaravičius jaučia didžiulį dėkingumą donorui už tai, kad gali gyventi.

„Iš tiesų tragedija, kai žmogus išeina iš gyvenimo, bet jeigu tėvai, artimieji nusprendžia paaukoti organus, tai išgelbsti kitus žmones. Mano atveju, žinau, kad ir akių ragenos, ir kepenys, berods, irgi buvo kažkam persodintos“, – sako Grigaravičius, kuriam nebuvo atskleista, kas donoras.

Visa jautri Vytauto Grigaravičiaus istorija – šį antradienio vakarą, 19.30 val., laidoje KK2 per LNK.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką