Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 23d. 08:00

Po „Šok su žvaigžde“ teisėjo replikos pasisakė ir V.Valiukevičius: „Su tokiu požiūriu toli nenueisime“

Vaidotas Valiukevičius
Roko Lukoševičiaus nuotr. / Vaidotas Valiukevičius

Praėjusį šeštadienį per LRT televiziją rodytas projektas „Šou su žvaigžde“ socialiniuose tinkluose sukėlė diskusijų audrą, kai atlikėjas Vaidotas Valiukevičius iš komisijos nario Justo Kučinsko sulaukė pastabos apie vyriškumą. Ir nors pats projekto dalyvis sako neįsižeidęs, visgi mano, kad stereotipinis požiūris nacionalinėje televizijoje turi būti nedemonstruojamas.

Praėjusį šeštadienį Vaidoto Valiukevičiaus ir Letos Kripaitės pora žiūrovams dovanojo čia čia čia šokį. Tiesa, patobulintą, su „vogue“ stiliaus elementais, o ir šoko jiedu pagal Madonnos kūrinį „Vogue“.

Tačiau komisijos narys Justas Kučinskas tokiu moderniu šokėjų pasirinkimu pernelyg sužavėtas nebuvo. Jis ne tik išsakė nuomonę, kad verčiau pora būtų pasirinkusi visiems žinomą šokio variantą, kur galėtų tinkamai atskleisti „tradicinius vyro ir moters santykius“, bet ir užvedė diskusiją apie vyriškumą.

„Jūs parodėte įdomų avangardinį sprendimą, tačiau mes projekte esame priversti lyginti poras, tai jūsų prioritetas parodyti, ar galite atlikti tą klasikinį čia čia čia, kur vyras turi platesnes linijas, yra šiek tiek didesnis, kur moteris atlieka moteriškus judesius, o vyras – vyriškus“, – komentavo J.Kučinskas.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Vaidotas Valiukevičius ir Leta Kripaitė
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Vaidotas Valiukevičius ir Leta Kripaitė

Į tokį komisijos nario komentarą netruko sureaguoti Vaidotas. Jis neslėpė nuostabos dėl tiesioginiame eteryje išsakytų J.Kučinsko minčių.

„Su visa pagarba, bet aš nežinau, ką jūs XXI amžiuje turite omeny kalbėdamas, kas yra vyriškumas. Mes apie tai galėtumėme padiskutuoti daugiau, nes vyriškumas vien į raumenis nesusieina“, – atrėžė V.Valiukevičius.

Kontroversiška situacija neliko nepastebėta ir televizijos žiūrovų. Ne vienas komentatorius teisėjo komentarą įvardijo kaip seksistinį ir nederantį su nacionalinio transliuotojo įvaizdžiu.

15min susisiekus su pačiu Vaidotu, jis teigė, kad nors asmeninės nuoskaudos nejaučia, šis atvejis tik patvirtino, kad mūsų visuomenėje vis dar gajus stereotipinis mąstymas. Ir anot V.Valiukevičiaus, ypač blogai, kai jis dar ir demonstruojamas LRT televizijos eteryje.

„Per laidą, kuri turi didelius reitingus, kalbama, kad vyriškumas yra mačizmas, kad tai yra raumenys ir rėmas. Vau, mes toli su tokiu požiūriu nejudėsime. Nesvarbu, kur esame, ar šokiuose, ar ne šokiuose, bet manau, kad per nacionalinę televiziją reikėtų skleisti platesnį požiūrį į vyriškumą“, – nuomonę išsakė V.Valiukevičius.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Vaidotas Valiukevičius ir Leta Kripaitė
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Vaidotas Valiukevičius ir Leta Kripaitė

Vaidotas pridūrė, kad dėl tokių komentarų turėjo pagrindo įsižeisti didžioji dalis Lietuvos vyrų: „Juk daugelis jų arba neturi raumenų, arba turi daugiau riebalų, o išskiriant, kad vyriškumas yra raumenys, juo galėtų pasigirti tik kokie penki procentai.“

Vaidotui užkliuvo išsakyta J.Kučinsko mintis apie tai, kad vyras šiame šokyje turi būti „platesnis“. Anot jo, vertinant šokį tokie komentarai, koks turėtų būti jo kūno sudėjimas, atrodo mažų mažiausiai keistai, o jautresnį gali ir įskaudinti.

„Deja, aš nesu labai platus, bet ką jau padarysi – nuo 18 metų sveriu tiek pat. Bet dėl to aš sau kompleksų tikrai nenoriu įsivaryti“, – pabrėžė V.Valiukevičius.

Be to, Vaidotas 15min atskleidė šiuo metu kaip tik skaitantis bičiulio Donato Paulausko knygą „Kam reikalingi verkiantys vyrai“, kurioje kalbama apie minėtus stereotipus. Ši problema, pasak V.Valiukevičiaus, Lietuvoje vis dar labai dažna.

„Todėl man automatiškai atėjo tas toks „vau, ką jūs čia kalbate“. Ir kuo labiau į rytus, tuo labiau tie baisiniai stereotipai išlikę, – sakė Vaidotas. – Ši situacija buvo kaip lakmuso popierėlis, kuris parodė, kad mes dar truputį rūgštinėje terpėje ir kad reikėtų eiti daugiau į šarminę pusę, kur mažiau skauda ir graužia.“

Po laidos Vaidotas pasakoja gavęs labai daug asmeninių žinučių ne tik iš draugų, bet ir iš nepažįstamų žmonių. Jie pasipiktino komisijos nario komentaru ir palaikė Vaidotą už tai, kad jis nepabūgo parodyti kitokio mąstymo.

„Sulaukiau daug „ačiū“ todėl, kad 95 procentai žiūrovų neatitiko to stereotipo, tradicinio vyro portreto. Jeigu neatitinka, kodėl jie visi dėl to turi jaustis blogai? Kadangi aš pasakiau, kad su tuo nesutinku, jie palaikė mano nuomonę ir dėkojo, kad apie tai kalbu“, – pasakojo V.Valiukevičius.

Ar Vaidotui pasisakymas, kuriuo šis pasipriešino teisėjo žodžiams, išsprūdo natūraliai? Jis tvirtina, kad visada toks buvo – kaip mėgdavo pakovoti už teisybę, taip tą daro ir dabar. O ir į šį šou, kaip pats teigia, atėjo ne tylėti ar savęs riboti, o jaustis puikiai.

„Net mama po to sakė: „Tu nuo vaikystės toks.“ Dėl to aš kai kurių buvau mylimas, o kai kurių nelabai. Nuo vaikystės turėjau savo nuomonę, kurią norėdavau apginti“, – pabrėžė V.Valiukevičius.

Beje, Vaidotas spėja, kad dalis komisijos jo ir Letos pasirodymo minties tiesiog nesuprato, nes modernaus šokio subtilybių nebūtinai išmano.

„Jie sportinių šokių treneriai, tai gal ne viską žino, – svarstė V.Valiukevičius. – Juk mes darėme šokių miksą, o ir pati muzika padiktavo, kad tai turi būti ne tik čia čia čia, bet ir „vogue“, o šis stilius yra visiškai atvirkštinis variantas, ten „aš pats sau fainas“ ir ten lytiškumas visiškai nesvarbus.“

Atlikėjas pasakoja, kad dar eidamas į šį projektą sau pasakė, kad nesielgs tradiciškai ir nebus standartinis šokėjas. Todėl pataikauti primetamiems standartams tikrai nežada ir ateityje.

„Aš vis dėlto noriu likti Vaidotas. Pasakysiu taip – ne aš atėjau į projektą, o projektas atėjo į mane. Nenoriu savęs prarasti“, – patikino V.Valiukevičius.

15min susisiekus su LRT, projekto atstovai teigė, kad čia neįžvelgia patyčių.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

04:26
01:34
01:36

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką