Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Policija nustatė, kas „Facebook“ sukūrė Mantą Petruškevičių įžeidžiantį profilį (atnaujinta 17.07)

Manto Petruškevičiaus gimtadienio vakarėlis "Stikliuose"
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Mantas Petruškevičius
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Stilisto Manto Petruškevičiaus įtarimai, kad jį socialiniame interneto tinklalapyje „Facebook“ įžeidinėja gerbėja, pasitvirtino.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Trečiadienį Kauno policijoje šiuo nusikaltimu įtariama 20-metė mergina prisipažino tyčia interneto puslapyje „Facebook“ sukūrusi profilį „Nekenčiu Petruškevičiaus“ ir jame publikavusi įžeidžiančio pobūdžio nuotraukas bei tekstą apie M.Petruškevičių.

Garbės iš manęs niekas neatims, – įsitikinęs M.Petruškevičius.

Neoficialiais duomenimis, 20-metė kaunietė prieš kurį laiką bandė susidraugauti su M.Petruškevičiumi, tikėjosi su jo pagalba išgarsėti. Šiam atsisakius padėti, mergina  sukūrė įžeidžiamo turinio profilį socialiniame tinklapyje. Išvydęs jį stilistas M.Petruškevičius kreipėsi į policiją. Jo skundas Santakos policijos komisariate užregistruotas vasario 1 dieną.

Stilistui atstovaujanti advokatė Raimonda Kazlauskienė teigia, kad sukurtame profilyje buvo žeminama ne tik žmogaus garbė ir orumas, bet ir skatinamos neigiamos emocijos M.Petruškevičiaus atžvilgiu.

Spręs, ar perduoti teismui

Tyrimą dėl asmens įžeidimo atlikusio Kauno Santakos policijos komisariato viršininko Raimondo Abugelio teigimu, policija padarė viską, kas buvo jos rankose. Artimiausiu metu bus sprendžiama, ar byla pasieks teismą.

„Nustačius kaltinamąjį mūsų pareigos kaip ir baigiasi. Paprastai tokiais atvejais (kai tyrimas atliekamas dėl asmens garbės ir orumo įžeidimo – aut. past.) kaltinamasis nesigina tai padaręs. Nors buvę atvejų, kai žmonės ginasi, kad iš jo telefono kažkas kitas išsiuntė įžeidžiamo turinio žinutę. Tačiau tokiu atveju, kai asmuo savo kaltės neneigia, pats skundo pareiškėjas sprendžia, ar nori kreiptis į teismą“, – sakė R.Abugelis.

Sieks nubausti

Su 15min.lt žurnaliste telefonu kalbėdamas M.Petruškevičius sakė norintis viską baigti iki galo. „Dėl teismo dar nežinau. Su advokate susitiksiu tik rytoj (ketvirtadienį – aut. past.). Tada ir nuspręsim. Bet norėčiau viską baigti iki galo“, – sakė stilistas.

M.Petruškevičius prisipažino viešų įžeidinėjimų patyręs ir anksčiau. „Tokie dalykai pažįstami visiems žinomiems žmonėms. Gal kam nors tai atrodo normalu. Aš ir pats tai priimu kaip normalų procesą, – teigė M.Petruškevičius ir pridūrė, kad garbės nei šis, nei kiti bandymai viešai įžeisti jo asmenybę iš jo neatims: – Kad ir kaip įžeidinėtų, aš vis tiek liksiu toks, koks esu. Mantas Petruškevičius.“

Papildyta 17.07 val.: Kaip 15min.lt sakė advokatė R.Kazlauskienė, įžeidžiančio turinio profilį socialinio tinklo puslapyje sukūrusi mergina yra studentė, norėjusi tapti žinoma.

„Prieš kurį laiką ji kreipėsi į Mantą ir prašė ją pristatyti visuomenei: filmuoti ir parodyti savo laidoje, pristatant kaip talentą. Tačiau Mantas atsisakė tai padaryti. Tuomet pagauta pykčio, kaip pati sakė, ir sukūrė įžeidžiančio pobūdžio profilį. Pabrėžiu, kad ji pati neslepia, jog tai padarė iš pykčio", – sakė M.Petruškevičiaus interesus atstovaujanti advokatė. Pasak jos, savo asmenybės mergina neslėpė: iki trečiadienio tame pačiame "Facebook" profilyje dar buvo galima rasti ir jos pačios nuotraukų. Dabar jos ištrintos.

Paklausta, ar jos atstovaujamas M.Petruškevičius ketina siekti, kad virtualioje erdvėje jį įžeidusi mergina būtų teisiama, R.Kazlauskienė tvirtino dar negalinti pasakyti tikslaus kliento sprendimo.

„M.Petruškevičius tikrai nesiekia iš viso to turėti materialinės naudos. Jo tikslas nėra ir tai, jog ta mergina turėtų teistumą. Manau, kad jam užtektų, jei ji viešai atsiprašytų už savo poelgį“, – sakė advokatė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką