TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Povilas Meškėla: „Buvo laikai, kuomet mano šeima išgyveno vos už 24 litus per savaitę“

Povilas Meškėla
Martyno Siruso nuotr. / Povilas Meškėla
Šaltinis: 15min
0
A A

Žinomi, gerbiami, sotūs ir laimingi. Tokie dažniausiai atrodo garsūs šalies aktoriai, dainininkai ir kiti pramogų pasaulio atstovai. Pasirodo, net puikiai visuomenei pažįstami žmonės, kurie šiandien vargu ar galėtų skųstis gyvenimu, yra išgyvenę ir sunkių momentų. Garsiausias Lietuvos rokeris, vokalo mokytojas ir maištininkas scenoje Povilas Meškėla (48) gyvenime matė ir šilto, ir šalto.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Kalbant su žinomu dainininku, nekilo dvejonių, kad šiandien savo gyvenimu jis džiaugiasi. Sėkmingai koncertuojantis su grupe „Rojaus Tūzai“, dalyvaujantis rimtuose projektuose, vaidinantis garsiausiuose šalies spektakliuose ir miuzikluose dainininkas visgi pripažįsta, kad ne visada kelias buvo „rožėm klotas“.

„Taip, rožių mano kelyje buvo. Ir tas kelias jomis buvo labai gražiai išklotas. Bet tik ant jo atsistojus išlįsdavo labai dideli spygliai. Tada aš suprasdavau, kad ne viskas yra taip gražu, kaip gali pasirodyti“, – pokalbį pradeda vienas geriausių šalies dainininkų.

Tuo metu su žmona auginome du mažus vaikus. Mane pakvietė dainuoti restorane, kur už vakarą mokėdavo 8 litus. 

„Lietuvai tapus nepriklausoma šalimi, pasikeitė ne tik vėliavos spalvos. Žmonių veiduose atsirado laimė. Greitai visi suprato, kad reikia keisti ir gyvenimą, ir visą supratimą apie jį. Deja, su laisvės ir nepriklausomybės atgimimu į Lietuvą atėjo ir kapitalizmas. Nors atsirado tokių, kurie greitai ir lengvai pralobo, bet didesnė dalis turėjo pradėti galvoti, kaip išlaikyti šeimas, kaip išgyventi. Tuo metu su sunkumais susidūrė ir mano šeima“, – pasakoja P.Meškėla.

Sunkūs gyvenimo etapai užgrūdina

Garsus dainininkas pripažįsta, kad gyvenime buvo ir toks laikotarpis, kai jo šeima vertėsi labai sunkiai ir beveik neturėjo pinigų maistui: „Tuo metu su žmona auginome du mažus vaikus. Mane pakvietė dainuoti restorane, kur už vakarą mokėdavo 8 litus. Restorane dirbdamas tris dienas per savaitę gaudavau 24 litus. Gal šiandien tokie pinigai kažkam ir atrodo juokingi, bet tuo metu tai buvo vienintelės pajamos, padėjusios išmaitinti šeimą.“

Atlikėjas tikina, kad nepalūžti sunkiausiais momentais padėjo ir artimiausi žmonės. „Tetos dėka, kuri atveždavo lašinių, ryžių, sviesto, kiaušinių ar kitų produktų, alkani nebuvome. Būdavo, ateini į parduotuvę, žinodamas, kad kišenėje keletas litų, ir tiesiog padarai didelę ekskursiją po tą galeriją, kur yra sudėtas maistas. Jau tuo metu supratau, kad sriubą išvirti galima beveik iš nieko, grikių košę paskaninti gabalėliu sviesto, o naminius kotletus išsikepti iš perlinių kruopų“, – prisimena dainininkas.

P.Meškėla niekada nebuvo linkęs skųstis. Jo žodžiais tariant, jeigu atrodo, kad tau yra blogai, tai ką reikia daryti tam žmogui, kuris negali atsikelti ir nueiti į tualetą, kuris negali kvėpuoti.

Pinigai man, kaip kiekvienam žmogui, reikalingi, bet aš kaip buvau, taip ir likau idėjinis žmogus

„Jeigu palygini šias situacijas ir pradedi inkšt – darai didelį nusikaltimą, – įsitikinęs vyras. – Tu gali apgaut, tu gali pavogt. Gali prisigert, nes tau labai liūdna. Bet čia yra pats paprasčiausias ir lengviausias kelias. Tau nė velnio neliūdna – sėdėk ir galvok, bandyk dėliotis. Yra nemažai žmonių, kurie šiandien gyvena labai sunkiai, bet moka džiaugtis gyvenimu. Ir daug kam to reikėtų iš jų pasimokyti.“

Muzika padėjo kabintis į gyvenimą

Dainininkas visada turėjo kuo užsiimti: „Grodavau, bendraudavau su žmonėmis, mokiausi akademijoje. Pinigai man, kaip kiekvienam žmogui, reikalingi, bet aš kaip buvau, taip ir likau idėjinis žmogus.

Pasirodo, šiandien visiems žinomas dainininkas, jaunystėje yra dirbęs ir pieno kombinate bidonų plovėju, naktiniu sargu, ekspeditoriumi. Taip pat tam tikru laiku gamykloje gamino dėžes, naktimis krovė traukinių vagonus. Atlikėjo manymu, joks darbas nėra gėdingas.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Povilas Meakėla
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Povilas Meškėla

Kalėdų belaukiant

Kalėdų garsusis rokeris laukia su siaubu. Ne dėl to, kad šios šventės muzikantui nepatinka. Tiesiog šiuo laikotarpiu kaip niekada pagausėja darbų. Apie tai, kad ypač per šventes žmonės prisimena artimuosius, noriai dalijasi gerumu ir švelnumu, dainininkas dažnai nesusimąsto: „Duoti man visada yra maloniau, nei imti. Ir taip susiklostė gyvenimas, kad tai yra mano pareiga. Jeigu aš paaukoju maisto ir žinau, kad juo džiaugiasi kokia šeima – man gera.

Nesvarbu, kas davė – svarbiausia, kad jie turi. Šioje situacijoje pats atsidurti bijočiau, ką čia slėpti. Ir melas, jeigu kas sakys kitaip. Tie žmonės, kurie šiandien nieko neturi, bet stengiasi kabintis į gyvenimą, yra šimtą kartų stipresni.“

„Jeigu būnant tokioje situacijoje man kas pasakytų – laikykis, stiprybės! – ko gero, šio žmogaus nelaikyčiau nuoširdžiu. Kaip man pavalgyti ir susimokėti už būstą – neabejoju, kad būtent atsakymą į šiuos klausymus skurstančios šeimos labiausiai nori išgirsti. Tokiu atveju palinkėjimai stiprybės man atrodo lengviausias būdas pabėgti nuo problemų“, -apie abejingumą kalba dainininkas.

„Ne žodžiais, o darbais mes tėvynę mylim“, – tokiais Salomėjos Nėries žodžiais garsus rokeris P.Meškėla baigia pokalbį, paklaustas, kuo sunkiau besiverčiančioms šeimoms gali padėti tie, kuriems šiandien yra daug lengviau ir patogiau gyventi.

„Maisto banko”  inicijuojamo ir drauge su LNK televizija įgyvendinamo projekto „Pasidalink” metu kiekvienas žmogus, paaukojęs 5 Lt, padės vienai šeimai išsimaitinti visą savaitę. Už vieną litą „Maisto bankas” nepasiturintiems suteikia 23 Lt vertės maisto produktų. Norintys paaukoti gali tai padaryti telefonu 1417 arba pasinaudodami portalo www.aukok.lt paslauga. Baigiamasis labdaros koncertas „Pasidalink“ bus rodomas gruodžio 9 d. 19:30 val. per LNK televiziją.

Eriko Ovčarenko/ dienraačio 15 minučių nuotr./Povilas Meakėla
Eriko Ovčarenko/ dienraščio „15 minučių“ nuotr./Povilas Meškėla

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką