Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 21d. 07:57

Prabilo BMW J.Žižės konkurse laimėjęs su automobiliais dirbančios įmonės direktorius: „Sąlygas įvykdžiau“

Julija Žižė ir BMW X3 automobilis Interviu
Instagramo nuotr. / Julija Žižė ir BMW X3 automobilis

Julijos Žižės organizuotas konkursas skandalingai prasidėjo, skandalingai ir baigėsi. Šįkart kritikos strėlės smigo į pagrindinio prizo – BMW X3 – laimėtoją, esą jis neįvykdė visų konkurso sąlygų, o galbūt net buvo iš anksto nulemtas, nes valdo įmonę, padedančią įsigyti automobilius iš JAV aukcionų. Tačiau nesąžiningumu apkaltintas Lukas Abeciūnas interviu 15min pateikė savo versiją – teigė, kad sužinojęs apie laimėjimą patyrė šoką, o internautų užsipultas nepagrįstai.

Prieš daugiau nei savaitę internete nugriaudėjo naujiena apie dar neregėtą konkursą, pavadinta analogų neturinčia „influencerių“ padėkos akcija sekėjams. Jame panorę dalyvauti žmonės instagrame privalėjo pasekti konkurso ir tokių asmenų kaip Natalija Bunkė, Gerda Žemaitė, Gintarė Gurevičiūtė ar Paulius Morkūnas paskyras instagrame. Taip pat turėjo dalytis žinia apie konkursą, įvykdyti dar keletą sąlygų.

Tačiau šis „influencerės“ J.Žižės inicijuotas konkursas jau nuo pat pradžių buvo apipintas skandalais. Iš pradžių jis imtas vadinti sekėjų pirkimu, kritikuotas dėl prizų, tokių kaip plastinė krūtų operacija. Vėliau diskusijos virė dėl to, kad pagrindinis prizas – BMW X3 – yra pačios J.Žižės automobilis, kurį pati iš JAV įsigijo naudotą, o kai kurie prie konkurso sutikę prisidėti „influenceriai“ turėjo susimokėti po 500 eurų.

Asmeninio albumo nuotr./Julija Žižė
Asmeninio albumo nuotr./Julija Žižė

Spalio 19 dieną buvo išrinkti konkurso laimėtojai. Paaiškėjo, kam atiteks BMW X3 bei kiti smulkesni prizai, kas tapo pretendentėmis gauti krūtų plastinę operaciją. Atrodytų, išrinkus laimėtojus audros turėjo nurimti. Tačiau taip nebuvo.

Konkursas imtas vadinti neskaidriu, reikalauta perrinkti nugalėtoją, mat internautai atkapstė, kad BMX X3 laimėjęs Lukas Abeciūnas valdo įmonę, kuri padeda įsigyti iš JAV atgabentus automobilius. J.Žižės dovanojamas automobilis taip pat buvo atgabentas iš JAV, kas daliai konkursą stebėjusių žmonių sukėlė įtarimą.

Įtarimą jiems sukėlė ne tik tai. Atsirado teigiančių, kad laimėtojas esą neįvykdė būtinų sąlygų prizui gauti (instagrame nepasekė visų anketų, kurias reikėjo pasekti, nesidalino reikiamais įrašais), taip pat tokių, kurie stebėjosi, kaip taip greitai konkurso organizatoriai susisiekė su L.Abeciūnu, tarsi jau būtų iš anksto turėję jo telefono numerį.

Netylant diskusijoms 15min nusprendė pasikalbėti su pačiu Luku, kuriam ir atiteko BMW X3.

Sako pats manęs, kad konkursai – neskaidrūs

L.Abeciūnas 15min pasakojo, kad konkurse paskatino dalyvauti širdies draugė – esą ji pirmoji įvykdė keliamus reikalavimus, o tuomet tą patį padarė ir Lukas. Tiesa, jis tvirtina iš pradžių abejojęs, ar dalyvauti – sako ir pats manęs, kad konkursas galimai neskaidrus. Nuomonę pakeitė tik laimėjęs.

– Konkurse dalyvavo apie 20 tūkstančių žmonių, iš kurių buvote išrinktas būtent jūs. Ar tikėjotės pergalės?

– Emocijos nesuvokiamos, dar iki šiol netikiu. Kad būsiu išrinktas, visiškai negalvojau. Čia reikia maniškei padėkoti, nes ragino dalyvauti, o aš spyriojausi – sakiau, vis tiek išrinks kažką iš savų. Bet nusprendžiau, kad per galvą nieks vis tiek neduos, ir dalyvavau.

Sekmadienį dar kaip tik mano gimtadienis buvo. Bet šie metai per tą koronavirusą nekokie, tai tądien sėdėjau darbe, niekam nekėliau telefono, nenorėjau jokio dėmesio. Aišku, pasvajojau, kad automobilis būtų linksma dovana.

Ir jau kitą dieną, pirmadienį, taip netyčiom pradžiugino, įvyko staigmena. Netikėjau ir dar dabar sunku patikėti.

– Ar ir anksčiau taip sekdavosi?

– Ne, niekada. Nebent iš loterijos bilietų po eurą ar du būdavo, bet toks didelis laimėjimas man ir draugei yra pirmas. Ir visiškai netikėtas, todėl dabar esame dar neatsigavę, po bemiegės nakties.

Po tokių metų, tų visų įvykių Lietuvoje, mums čia išsigelbėjimas. Turbūt tai yra mano vienintelis gyvenimo prizas. Tokiais konkursais netikėjau niekada, bet dabar tikrai pradėsiu tikėti, kad neapgaudinėja, ir kad tikrai įmanoma.

Asmeninio albumo nuotr./Julijos Žižės automobilis
Asmeninio albumo nuotr./Julijos Žižės automobilis

Neigia kalbas apie nesąžiningumą ir sąsajas su J.Žiže

– Neslėpsiu – noriu pasikalbėti ne tik apie malonius dalykus. Kaip vertinate kalbas, kad laimėtoju buvote išrinktas nesąžiningai? Ar tikrai įvykdėte visus konkurso reikalavimus?

– Ir „Discord“ serveryje prisiskaičiau, ir kitur girdėjau, kad susitarta, kad nesąžiningai. Ko tik nebuvo. Bet nežinau, manęs paprašė atsiųsti įrodymus, screenshotus, kad įvykdžiau sąlygas, tai viską surinkau. Prisimenu, gal prieš savaitę visus, ką reikėjo, pasekiau, pasidalinau story konkurso įrašu. Tai, kaip suprantu, sąlygas įvykdžiau.

Iš tiesų net neįsivaizduoju, kaip reaguoti. Toks jausmas, kad laimėjai, ir dabar nežinai, ar laimėjai. Tiesiog kosmosas.

– Jūs turite įmonę, kurios sritis – automobiliai. Laimėjote automobilį, kuris atgabentas iš JAV, kuo užsiima ir jūsų įmonė. Būna tokių akivaizdžių sutapimų?

– Pripažįstu, kad sutapimas iš tiesų yra neišpasakytas. Juk ir iškart po gimtadienio laimėjau, ir dar ta įmonė, kurioje tuo dalyku užsiiminėjame... Sutapimas didelis, bet tiesiog taip išėjo – tokia juokinga situacija. Kiek žinau, ir pati komanda juokėsi, kad taip įvyko.

– Žmonėms užkliuvo ir tai, kad paskelbus laimėtoją organizatoriai jau po kelių minučių su jumis susisiekė, tarsi iš anksto būtų žinoję, kur skambinti.

– Mačiau transliacijos pradžią, bet toliau žiūrėti nebebuvo kada, nes turėjau vairuoti, o dar ir telefonas ėmė išsikraudinėti. Tačiau netrukus visi pradėjo skambinėti, pasakė, kad greitai jungčiausi transliaciją, nes mane paminėjo. Įsijungiu ir žiūriu, kad parašytas mano instagramo vardas.

Telefone buvo likę gal trys procentai, bet greitai ėmiau visur rašyti – į konkurso, Žižės paskyras. Jau po trijų minučių paklausė, ar galiu duoti savo numerį. Nusiunčiau. Vėl prasidėjo tiesioginė transliacija ir netrukus man paskambino. Tuo metu buvau pakeliui namo. Patyriau šoką, padėjęs ragelį pradėjau rėkti.

– Konkursas nuo pradžių buvo skandalingas. Kaip reagavote atsidūręs skandalo epicentre?

– Atsirado dvi pusės. Vieni pradėjo sakyti, kad surežisuota. Prirašyta visokių nesąmonių – kad esu skolingas, kad milijonierius. Tada kita pusė – kad neįvykdžiau visų sąlygų. Manau, kad nesvarbu, kuris būtų laimėjęs, jis būtų tokius pačius kryžiaus kelius praėjęs.

Čia ir bemiegė naktis, ir nervai, ir džiaugsmas. Į vieną krūvą viskas, net nežinau. Laimėjimas kaip ir džiugina, bet viskas, kas vyksta toliau, truputį kerta negatyviai.

– Ką apskritai manote apie kritiką šiam konkursui?

– Kiek supratau, buvo nesklandumų. Bet pabaiga tai šokiruojanti, nes lietė mane, mano privatumą. Pradėjo visi traukti mano nuotraukas, informaciją apie mane, rašinėti.

– Dar vienas svarbus klausimas – ar su konkurso iniciatore Julija Žiže arba su kitais organizatoriais iki tol turėjote kokių nors sąsajų?

– Iš visų tų, kuriuos reikėjo pasekti, žinojau, pavyzdžiui, Bunkę, bet asmeniškai nesu su niekuo pažįstamas.

Julijos apskritai nelabai žinojau. Gal tik vienintelėje vietoje – „X faktoriuje“ – mačiau. Daugiau niekur prieš tai.

„Dovanotam arkliui į dantis nežiūrima“

– Tai kas vairuos automobilį – jūs ar širdies draugė, kuri paskatino dalyvauti?

– Manau, dalinsimės. Džiaugsimės kartu. Brangus automobilis, net bus baisu kažkur palikti.

– Anksčiau esate vairavęs BMW?

– Visokių automobilių teko pavairuoti, bet kaip asmeninis šis bus vienas brangiausių.

– Ar nesibaiminate, kad kilus sujudimui gali būti perrinktas laimėtojas? O gal jau tvirtai žinote, kad automobilis – jūsų?

– Aišku, būtų liūdna, jei pasakytų „oj, sorry, nelaimėjai“, bet antradienį jie dar kartą sutikrino, ar tikrai įvykdžiau visas sąlygas, ir paskambinę pasakė, kad savaitės gale jau bus paruošti dokumentai. Tada ir galėsiu atsiimti automobilį. Kol jo nepamačiau, dar jaudulys, sunku patikėti.

– O ar jums, kaip laimėtojui, nekliūna, kad automobilis nėra naujas?

– Jis turi minimalių defektų, nėra tobulas, bet, kaip sakoma, dovanotam arkliui į dantis nežiūrima. Jo vertė virš 10 tūkstančių eurų, bet kad ir būtų 3 tūkstančių vertės, manau, vis tiek su džiugesiu priimčiau. Tikrai nekliūva tai, kad ne naujas, pavažinėtas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Apie J.Žižės konkursą ir „influencerių“ karus išgirdęs Aidas Puklevičius: „Mama, gimdyk mane atgal“

Nors L.Abeciūnas 15min tvirtino įvykdęs vieną pagrindinių konkurso sąlygų – J.Žižę ir kitus prie konkurso prisidėjusius „influencerius“ instagrame pasekęs dar konkurso pradžioje –, dabar, išrinkus laimėtoją, jo tarp minėtų asmenų sekėjų nėra.

TAIP PAT SKAITYKITE: Skandalingą „influencerių“ konkursą N.Bierancas vadina melu: prakalbo ir krūtinę bei BMW pažadėjusi J.Žižė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką