Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 15d. 09:24

Praėjus 11 metų po V.Kernagio mirties rastos maestro taisyklės: apie sceną, klaidas ir alkoholį

Vytautas Kernagis
Asmeninio albumo nuotr. / Vytautas Kernagis

Praėjus lygiai vienuolikai metų po maestro Vytauto Kernagio mirties, jo sūnus Vytautas Kernagis jaunesnysis pasidalijo dar niekada nepublikuotomis, tik legendiniam atlikėjui būdingu šmaikštumu parašytomis taisyklėmis apie sceną, alkoholį ir klaidas.

„Visą savaitgalį tvarkau šeimos archyvą. Radau tėvo surašytas taisykles, kuriomis jis vadovavosi. Dieve, kaip taikliai. Ilgai juokiausi. Noriu pasidalint.

Nr. 4 supras visi mano draugai, lipantys ant scenos ar dar vis laukiantys, kol galės užlipti“, – socialiniame tinkle rašė Vytautas Kernagis jaunesnysis.

1. LAIKYKIS DUOTO ŽODŽIO. Dažnai dėl dalyvavimo renginy ar TV laidoje tariamasi tiesiog telefonu. Pažadėjęs – net jei vėliau kažkas pasiūlys tau pelningesnį ar įdomesnį vakarą – mirtinai laikykis duoto žodžio. Pasitikėjimas mūsų žanre – beprotiškai svarbu.

2. JOKIO ALKOHOLIO EINANT Į SCENĄ. Jo poveikis (atsipalaidavimas, geresnė nuotaika ir t.t....) gryna apgaulė, kurios pats beveik niekad nepastebi, tačiau stipriai gadini nervus kolegoms.

3. NEVĖLUOK Į SUSITIKIMUS IR REPETICIJAS. Ne veltui sakoma, kad punktualumas – karalių mandagumas. Nedaryk kitų savo neorganizuotumo įkaitais.

4. TURĖK SCENINĮ SAIKĄ. Jei tau skirta koncerte sudainuoti tris dainas, tai tiek ir dainuok. Nesvarbu, kad pasisekimas – pašėlęs, o publika kelia ovacijas. Tavo kolegos irgi moka daug dainų, bet niekas nenori išeiti į sceną po vidurnakčio.

5. PASITIKĖK SAVIM. Kiekvienas, einantis į sceną, turi galvoti apie save 3–5 proc. geriau, nei yra iš tikrųjų. Tai (o ne alkoholis!) suteikia pasitikėjimo. Kokie 86 proc. – jau susikaustymas ir abejonės. Tačiau, jei manai apie save 20 ar 30 proc. geriau nei yra – tuštybių tuštybė ir pasipūtimas.

Asmeninio albumo nuotr./Vytautas Kernagis ir Artūras Butkevičius
Asmeninio albumo nuotr./Vytautas Kernagis ir Artūras Butkevičius

6. TURĖK SAVO NUOMONĘ. Išklausyk visų pastabų ir patarimų. Išklausyk ir draugus, ir (labai svarbu!) nedraugus. Ir tie, ir kiti dažnai pamato ir pastebi tai, ką tu pats pražiopsojai. Tačiau, visų išklausęs, spręsk tik pats.

7. GERBK PUBLIKĄ. Publika (kaip ir pirkėjas) – visada teisi. Jei kažkas vyksta ne taip – kaltas tik tu. Neradai bendros kalbos. Kiekvieną vakarą publika vis kitokia. Ir tu kitoks.

Tam keitimuisi įtakos turi metų laikai, giedra ar lietus, koncerto paskirtis, vieta ir t.t. Vadinasi, kiekvieną kartą kalbėkis su konkretaus renginio žiūrovais, o ne su vakardienos ar rytdienos. Gerbk publiką ir elkis taip, kad ir ji gerbtų tave.

8. NEPANIKUOK SCENOJE. Jei tau būnant scenoje įvyksta nenumatyti dalykai – kažkas lūžta, atsijungia, krenta, užgęsta ir t.t. – nepanikuok ir nepasimesk. Publika tikrai įvertins tavo išradingumą išsisukant iš situacijos. Taigi, atsitiktinumai visada tau padės, jei esi jiems pasiruošęs.

Asmeninio albumo nuotr./Vytautas Kernagis ir Andrius Mamontovas 1995 metais
Asmeninio albumo nuotr./Vytautas Kernagis ir Andrius Mamontovas 1995 metais

9. SKAITYK KNYGAS. Šalia greitojo laikraščių ir žurnalų skaitymo būtinai įprask (išmok!) lėtai skaityti geras knygas. Pats žinau – tai nėra lengva šiame mirga – marga, lekia – skuba pasaulyje, bet vis tiek anksčiau ar vėliau suprasi – Umberto Eco geriau už daug daug gliancinių žurnalų su tavo labai spalvotomis nuotraukomis.

10. PRIPAŽINK SAVO KLAIDAS, bet eik savo keliu. Juk sėkmė kartais ir į kvailio skrybėlę įkiša povo plunksną.

11. NELIŪDĖK. Ne veltui mano mylimas Merfio dėsnio papildymas skamba taip: VARTOJANT TIKSLIUS MATEMATINIUS TERMINUS, KAI 1 + 1 = 2 , SIMBOLIS „ = “ REIŠKIA NE KĄ KITĄ, KAIP „RETAI, JEIGU APSKRITAI KADA NORS“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

14:48
01:05
00:43

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką