Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2014 rugsėjo 23d. 20:01

Pramogų sostinė: Vilnius ar Kaunas?

Vakarėlio akimirka
Tomas Šimkus nuotr. / Vakarėlio akimirka

Kažin, ar Vilniaus ir Kauno gyventojai kada liausis varžytis, kuriame gi mieste galima gyventi geriau. Štai Vilniuje netyla miesto šurmulys, vilioja pasaulyje įvertintas senamiestis, kunkuliuoja skirtingos kultūros... Užtat Kauną garsina krepšinis, o „Žalgirio“ arena vis pakviečia į superžvaigždžių koncertus... Bet kur gi geriau pasilinksminti pasibaigus vasaros sezonui, kuomet po atostogų vėl grįžtame į savo miestus?

Žmonės.lt pasidomėjo, kuriame gi Lietuvos didmiestyje – Vilniuje ar Kaune – vyksta geresni vakarėliai. Linksmybės aktualios visokios – ir jaunimą viliojančios, ir elitui patinkančios. 

Savo įspūdžiais apie miestuose vykstančius vakarėlius pasidalino keturi visko matę pašnekovai – jaunimą Vilniuje ir Kaune linksminantys grupės „Freaks On Floor“ lyderis Justinas Jarutis ir „radistas“ Jonas Nainys, prabangius susibūrimus organizuojanti Rasa Arlauskienė ir nuolatinis elito pobūvių svečias Mantas Petruškevičius. 

Vilniuje – išlepusi publika

Dainininkas, grupės „Freak On Floor“ lyderis Justinas Jarutis yra vilnietis, bet Kaune svečiuojasi dažnai – tai šiaip sau užsuka, tai koncertuoja. Kalbėdamas apie Kauno vakarėlių kultūrą jis išskiria publiką – sako, kauniečiai atrodo nuoširdesni. 

Per daugelį koncertavimo metų susidariau įspūdį, kad kauniečiai išsiskiria savo nuoširdumu. Bent jau anksčiau atrodė, kad jie – ne tiek daug matę, ne taip dažnai Kaune vyksta renginiai. Dėl to publika atiduoda daugiau širdies.

„Per daugelį koncertavimo metų susidariau įspūdį, kad kauniečiai išsiskiria savo nuoširdumu. Bent jau anksčiau atrodė, kad jie – ne tiek daug matę, ne taip dažnai Kaune vyksta renginiai. Dėl to publika atiduoda daugiau širdies“, – pastebėjo J.Jarutis. 

Anot jo, vilniečiai pramogų patyrę daugiau, todėl padaryti įspūdį jiems – daug sudėtingiau: „Vilniuje mes visi esame šiek tiek išpaikę nuo galybės skirtingos ir kokybiškos muzikos, vakarėlių. Kaune žmonės „tūsinasi“ nuoširdžiau, priima tave šilčiau. Tik nesakau, kad Vilniuje yra blogai. Juk Vilnius – mano namai. Bet išvažiuoti kitur ir padalyvauti yra įdomiau – tada būni svečias.“

Nors pastarąjįsyk Kaune „Freaks On Floor“ koncertavo senokai, Justinas sako išties norįs ten sugrįžti. „Kiekvienas miestas turi savo žmones, kurie pasižymi skirtingom savybėm – skirtingai kalba, „tūsinasi“, bendrauja, priima informaciją... Gerai yra visur, bet Kaunas mums visada būna labai geras siurprizas. Kartais net nesitikime, kad bus gerai, bet tokiais atvejais visada būna net labai gera“, – tikina. 

Asmeninio albumo nuotr./Justinas Jarutis
Asmeninio albumo nuotr./Justinas Jarutis

Kaunas „šiuolaikiškėja“

Panašiai kalba ir „radistas“ Jonas Nainys. Nors šįmet jis ir kolega Rolandas Mackevičius beveik visą savo dėmesį žada skirti Vilniui – „Radistai“ kiekvieną penktadienį rengs savo vardo vakarėlius „Exit“ klube – Jonas pastebi, kad kauniečiai gali būti net labai patrakę. 

Prisimenu, kaip prieš kelerius metus Kaune buvo gal tik dvi didelės pasilinksminimų vietos. O dabar ten nuvažiavus nė neužtenka nakties tam, kad apeitum visas vietas ir paragautum visų kokteilių... Kaunas labai sparčiai vejasi Vilnių, šiuolaikiškėja. Tai faina.

„Vilniuje kartais būna per didelė renginių pasiūla, todėl žmonės išsiskirsto. O Kaune bent anksčiau į vieną didelį renginį ateidavo visi – jausdavosi, kad ta publika moka „tūsintis“, – pastebi jis. 

J.Nainys džiaugiasi, kad Kaune vis daugėja naktinių klubų, barų, kitų pasilinksminimo vietų. „Prisimenu, kaip prieš kelerius metus Kaune buvo gal tik dvi didelės pasilinksminimų vietos. O dabar ten nuvažiavus nė neužtenka nakties tam, kad apeitum visas vietas ir paragautum visų kokteilių... Kaunas labai sparčiai vejasi Vilnių, šiuolaikiškėja. Tai faina“, – sako jis ir priduria panašias tendencijas pastebėjęs ir kituose miestuose – Šiauliuose, Alytuje, Panevėžyje, Marijampolėje: „Kiekvienas miestas perima tas tradicijas, ima kurti pramogų vietas.“

J.Nainys vardina taisykles, kurių paisant kiekvienas vakarėlis atrodys pavykęs: antai visų pirma išėjus linksmintis reikia atsipalaiduoti, pajausti gerą aplink tvyrančią nuotaiką. Anot Jono, linksmybių nereikėtų suprasti kaip siekio prisigerti ir nugriūti. Svarbu yra noriai bendrauti ir nesitikėti, kad visi turi tave linksminti.

„Kai pasilinksinti ateina žmogus, kuris supranta, kad atėjo savaitgalis ir baigėsi darbai, šalia turi gerą seniai matytą draugą ar kokią gražią merginą, rankoje – kokteilį, ir pats yra pozityviai nusiteikęs, kiekvienas vakarėlis visiems būna nerealus“, – įsitikinęs jis. 

Tomo Šimkaus nuotr./Rolandas Mackevičius ir Jonas Nainys
Tomo Šimkaus nuotr./Rolandas Mackevičius ir Jonas Nainys

Kartais dvelkia prakaitu

Kitokius – elito – vakarėlius, vykstančius Vilniuje ir Kaune, Žmonės.lt noriai palygino nuolatinis dalyvis Mantas Petruškevičius. Jis tikino nemėgstantis važiuoti į Kauną, nes pramogų jam pakanka ir Vilniuje, bet savo nuomonę apie linksmybes laikinojoje sostinėje jau spėjo susidaryti. 

Kartais privalai būti tarp „apsiskudurliavusių“ ponių, kurios galbūt kelia diskomfortą. Kartais turi gerti iš prastų taurių, kurios išnuomotos iš pačios pigiausios kompanijos. Kartais tenka rankoje laikyti ne šampaną, o pigų putojantį vyną... Man patinka kitokie vakarėliai – tie, kuriuos žmonės rengia nuoširdžiai.

„Pastebėjau, kad Kaune vykstančių renginių organizatoriams koją dažnai kiša jų požiūris. Būna, kad atvažiuoji į vakarėlį ir atrodo, kad turi jaustis jiems skolingas... Nemėgstu tokių dalykų. Organizatoriai kartais nesuvokia, ką jie kviečia, ir verčia pasijausti nejaukiai. Juk tai jie turėtų jaustis skolingi, kad tam tikros asmenybės pas juos ateina ir kartais įkelia koją į jų nekokybiškus vakarėlius“, – gražbyliauti nesistengia M.Petruškevičius. 

Savo mintis jis aiškina nevyniodamas į vatą: „Suprantate, kartais ateini į vakarėlį ir jautiesi keistai, nes jauti ne prabangių kvepalų aromatą, o prakaito kvapą. Kartais privalai būti tarp „apsiskudurliavusių“ ponių, kurios galbūt kelia diskomfortą. Kartais turi gerti iš prastų taurių, kurios išnuomotos iš pačios pigiausios kompanijos. Kartais tenka rankoje laikyti ne šampaną, o pigų putojantį vyną... Man patinka kitokie vakarėliai – tie, kuriuos žmonės rengia nuoširdžiai.“

Anot M.Petruškevičiaus, vakarėlio sėkmę visada lemia publika. „Smagu nueiti į tokius vakarėlius, kuriuose viskas būna gerai. Tokius, iš kurių grįžęs po to prisimeni, kad buvo ne tik geras šampanas, bet ir gražus interjeras, gražūs žmonės, gera publika... Juk tai publika kuria viską. O pas mus ji kartais sukuria tokį prastą šleifą, kad grįžęs namo gali net pasigailėti, jog dalyvavai“, – tikina. 

Kaune elitui linksmintis patinka labiau? „Man taip atrodo. Nelaikyčiau Kauno vakarėlių ar gerų renginių sostine, nes visgi to sostinė yra Vilnius. Kaunas niekada neprilygs sostinei vien dėl to, kad tai čia, pas mus, renkasi gražiausi žmonės. Visur taip yra – sostinės nepranoks niekas. Bet, žinoma, pavyzdžiui, Paryžius niekada nesilygins su Latvija...“ – svarsto jis. 

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Mantas Petruškevičius
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Mantas Petruškevičius

Kauniečiai stengiasi

Kur kas subtiliau savo nuomonę apie linksmybes Vilniuje ir Kaune dėsto vakarėlių organizatorė Rasa Arlauskienė. Ji tikina nuolat besistengianti, kad visi jos ruošiami susibūrimai būtų nepriekaištingi. „Renginiai, kuriuos organizuojame Vilniuje ir Kaune, yra labai panašūs: jie vieni kitiems nenusileidžia nei kokybe, nei turiniu, dekoru ar publika – ta pati graži, miela, išsilavinusi publika yra abiejuose miestuose“, – sako ji. 

Vilniuje yra labiau išlepusi publika, sunkiau prisikviesti žmones. Suprantu tai – vakarėlių vyksta daug, o žmonių sąrašas vis kartojasi. O Kaune kitaip – žmonės labai noriai ateina, tikisi gauti kvietimą, atsakingai ruošiasi.

Bet pripažįsta – pasitaiko, kad šventėmis Kaune tenka ir nusivilti: „Jei renginį organizuojame ne mes, tai visko gali pasitaikyti. Būna, labai stengiasi privilioti atvykti, pažada gražių akimirkų, o atvykus būna, kad nusivili. Tačiau to prie jokio miesto negalima priskirti – juk taip gali nutikti visur.“

R.Arlauskienė taip pat dalinasi pamastymais apie vakarėlių tradicijas: „Galbūt Vilniuje yra didesnė gražių, gerų žmonių, vaikštančių į vakarėlius, koncentracija. Dėl to Vilniuje yra ilgametės renginių organizavimo ir lankymosi juose tradicijos. Kaune tokie renginiai prasidėjo vos prieš kelerius metus, taigi galbūt miestas ir šiek tiek atsilieka. Tačiau pastebiu neblogą tendenciją: Kaune atsidaro daug gražių vietų.“

Pro organizatorės akis neprasprūsta ir vakarėliuose pasirodanti publika: sako, vilniečiai išrankesni, o kauniečiai daug labiau stengiasi. „Vilniuje yra labiau išlepusi publika, sunkiau prisikviesti žmones. Suprantu tai – vakarėlių vyksta daug, o žmonių sąrašas vis kartojasi. O Kaune kitaip – žmonės labai noriai ateina, tikisi gauti kvietimą, atsakingai ruošiasi“, – tikina R.Arlauskienė. 

Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr. /Rasa Arlauskienė
Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr. /Rasa Arlauskienė
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Premjeras Saulius Skvernelis apie galimus konkurentus: „Tegul pasinervuoja“

15min tema Verslas

Sulieknėk, keliauk, atsinaujink, pirk – asmenines reklamas jau galima užčiaupti

24sek

Šaras ir CSKA: ar „Žalgiriui“ reikia nerimauti dėl rusų milijonų?

Vardai

15min studijoje – „Galapagų“ desantas: A.Barniškis-Blėka, V.Bareikis, „G&G Sindikatas“

Kultūra

Skelbiami pretendentai į „Sidabrines gerves“: daugiausia nominacijų pelnė „Stebuklas“ ir „Nuolankioji“

Vardai

Karališkos princo Harry ir Meghan Markle vestuvės skaičiais: kas kiek kainavo?

Aktualu

Teismo už kyšį laukiančio Eligijaus Masiulio fokusas: kitas teismas jau patvirtino, kad tai buvo paskola

24sek

Madridas pasitiko Eurolygos čempionus – gerbėjai maldavo Luką pasilikti

Aktualu

Nuo policijos sprukusio girto vairuotojo šou Kuršėnuose – šuolis per bėgius ir sužalota pareigūnė

22 kartus į Everestą užkopęs nepalietis pagerino savo paties pasiektą pasaulio rekordą

Gyvenimas

15min studijoje – pokalbis apie Vakarų Afrikos būgnų muziką ir kultūrą

Gyvenimas

Ekspertė paaiškino, kaip atsiranda priklausomybė nuo kavos: pražūtingas net vienas puodelis

Klajokliai elnių augintojai Mongolijoje siekia išsaugoti tradicijas

Aktualu

Ainius Lašas: Premjero racionalumo beieškant

Vardai

Pasišiaušęs Meghan Markle vestuvinis kuodas: nepavykusi šukuosena ar apgalvotas įvaizdis?

Pasaulis kišenėje

„Lonely Planet“ Vilnių pripažino viena karščiausių Europos kelionių krypčių

Aktualu

R.Kazėnienė paskirta laikinąja Kauno tardymo izoliatoriaus direktore

Mokslas.IT

Kas nutiktų, jei visi lėktuvo keleiviai prijungtų savo telefonus krautis?

Verslas

Oficialiai patvirtinta, kad „Caffeine“ kavinių tinklui ieškoma pirkėjo

Aktualu

Privačių universitetų kategorijoje stabiliu lyderiu išlieka ISM universitetas

Naujienos

Aktualu

Premjeras Saulius Skvernelis apie galimus konkurentus: „Tegul pasinervina“

15min tema Verslas

Sulieknėk, keliauk, atsinaujink, pirk – asmenines reklamas jau galima užčiaupti

Sportas

Į kovą dėl Baltijos taurės lietuviai stos apkarpytu sąrašu, bet nesumažinę ambicijų

Mokslas.IT

„Xiaomi Mi“ robotas siurblys: kaip kinai išvalė grindis ir nušluostė nosis

Aktualu

Kaune besiblaškiusio čiau čiau veislės šuns likimas nežinomas: nepavyko net jo pašauti

Maistas

Nidos receptas: kaip teisingai iškepti „steiką“?

Vardai

15min studijoje – „Galapagų“ desantas: A.Barniškis-Blėka, V.Bareikis, „G&G Sindikatas“

Aktualu

Prezidentė dailininkui Samueliui Bakui įteikė valstybės apdovanojimą

Kultūra

Skelbiami pretendentai į „Sidabrines gerves“: daugiausia nominacijų pelnė „Stebuklas“ ir „Nuolankioji“

22 kartus į Everestą užkopęs nepalietis pagerino savo paties pasiektą pasaulio rekordą

Gazas

Susisiekimo ministerijai akibrokštas: kelius nutiesti prisižadėjusi įmonė neišasfaltavo 27 žvyrkelių

Vardai

Karališkos princo Harry ir Meghan Markle vestuvės skaičiais: kas kiek kainavo?

Klajokliai elnių augintojai Mongolijoje siekia išsaugoti tradicijas

Gazas

Dakaro ralio 2019 kontūrai aiškėja: jame dalyvaus ir Vaidotas Žala su Saulium Jurgelėnu

Aktualu

Teismo už kyšį laukiančio Eligijaus Masiulio fokusas: kitas teismas jau patvirtino, kad tai buvo paskola

24sek

Šaras ir CSKA: ar „Žalgiriui“ reikia nerimauti dėl rusų milijonų?

Vardai

Pasišiaušęs Meghan Markle vestuvinis kuodas: nepavykusi šukuosena ar apgalvotas įvaizdis?

Gyvenimas

15min studijoje – pokalbis apie Vakarų Afrikos būgnų muziką ir kultūrą

Pasaulis kišenėje

„Lonely Planet“ Vilnių pripažino viena karščiausių Europos kelionių krypčių

Aktualu

Seimas priėmė rezoliuciją dėl pažeidžiamų totorių teisių Rusijos okupuotame Kryme

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Daugiau skonio

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką