Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 1d. 11:04

Pranciškus Stonkus – pirmokas: į mokyklą palydėjusi I.Stonkuvienė neslėpė jaudulio

Indrė Stonkuvienė, Mantas Stonkus, Pranciškus Stonkus ir Cecilija
15min klijuotė / Indrė Stonkuvienė, Mantas Stonkus, Pranciškus Stonkus ir Cecilija
Trečiadienį į pirmą klasę savo sūnų Pranciškų (6) palydėjo ir socialinių tinklų žvaigždė, iniciatyvos „Moterų pasaulyje“ įkūrėja ir laidų vedėja Indrė Stonkuvienė su aktoriumi Mantu Stonkumi. Ateinantys metai berniukui turėtų būti išties įdomūs, mat laukia ne tik nauji draugai, pažinimo džiaugsmas, bet ir popamokinė veikla, kurioje, kaip įsitikinę tėvai, turi būti po lygiai tiek pat sporto ir mokslo.

Kalbėdama su 15min Indrė Stonkuvienė neslėpė jaudulio ir džiaugsmo, kad ir antrasis jos vaikas tapo moksleiviu, ir užsiminė, kad sūnus eis į mokyklą tų pačių savininkų, kur lankė ir paruošiamąją klasę. Naujo etapo nekantriai laukė ir pats berniukas – mamos paklaustas, kaip jaučiasi, atsakė, jog „įdomiai“.

„Aš tikrai paantrinčiau Pranukui ir pasakyčiau, kad laikas bus įdomus. Žinoma, man, kaip mamai, jis gausus jaudulio“, – sakė moteris.

Paklausta, galbūt dar prieš mokslo metus Pranciškus kartu su ja ir Mantu papildomai gilino žinias, nuomonės formuotoja teigė besilaikanti nuomonės, kad vaikas turi mokytis mokykloje, o ne su tėvais, todėl besiruošdami pirmai klasei jie neperlenkė lazdos.

„Kartais mokydami vaikus galime jiems dar labiau pakenkti – juk darome klaidas, būna, stokojame kantrybės, nes nesame profesionalūs pedagogai. Vaikas yra švarus baltas lapas, tad norisi, kad jis eitų pas mokytoją ir mokytųsi kartu su savo bendraklasiais“, – tikino Indrė ir pridėjo, kad sūnui žaidimo forma padėjo pakartoti nebent tai, ką jis išmoko dar paruošiamojoje klasėje.

Tiesa, moteris atskleidė, kad dabar jos dukrai Cecilijai yra skaitymo metas, o Pranciškus, kol sesė skaito, mokosi rašyti.

„Vis dėlto esu tos nuomonės, kad pirmokui nebus ką veikti, jeigu jis jau bus viską išmokęs, tokiu atveju reikėtų eiti iškart į antrą ar trečią klasę. Viskas ateina su laiku, kiekvienas yra labai individualus, nereikia perspausti“, – dalijosi Indrė.

Asmeninio albumo nuotr./Indrė Stonkuvienė su Pranciškumi ir Cecilija
Asmeninio albumo nuotr./Indrė Stonkuvienė su Pranciškumi ir Cecilija

Prieš naujo gyvenimo etapo pradžią ji savo vaiką stengiasi palaikyti, nuraminti, apkabinti ir paguosti – juk svarbu, kad jis jaustųsi užtikrintas.

Pranciškaus ir Cecilijos, kuri tapo trečioke, Rugsėjo 1-oji šįkart išties turininga: šventė prasidėjo mokyklos kieme, vėliau visi kartu eis papietauti, o vakare – į Vido Bareikio koncertą Vilniuje.

Dėl drabužių sukti galvos nereikėjo, nes mokykla turi savo uniformas. Prie uniformos Indrė nupirko sūnui kaklaraištį, kad jis atrodytų šventiškiau.

Derins sportą ir mokslą

Indrė paaiškino, kad prieš leisdama vaikus į kokius nors būrelius, atsižvelgia į jų norus, todėl taip įvyko ir šįkart. Kadangi jau prieš kurį laiką pastebėjo, kad Pranciškus labai imlus sportui, o ypač mėgsta futbolą, po mokyklos jis lankys pamokas pas futbolininką Darvydą Šerną.

Vis dėlto tėveliai laikosi nuomonės, kad popamokinėje veikloje reikia ne tik sportinių dalykų, todėl sūnus vien tik futbolu, matyt, neapsiribos.

„Mes su Mantu pasitarėme, kad popamokinėje veikloje turi būti pusė veiklų, susijusių su sportu, o kita pusė – su mokslu, – 15min pasakojo I.Stonkuvienė. – Todėl bandysime derinti šias dvi sritis.“

Vido Černiausko nuotr./Indrė Stonkuvienė su vaikais
Vido Černiausko nuotr./Indrė Stonkuvienė su vaikais

Tiesa, kadangi pernai dukra Cecilija lankė per daug būrelių, nes norėjo viską išbandyti, šiemet Indrė jau supranta, kad reikia ir mokėti neperspausti.

„Norisi ieškoti aukso viduriuko, kad vaikas nepervargtų“, – šypsojosi pašnekovė.

TAIP PAT SKAITYKITE: K.Meschino ir D.Ježerys pakrikštijo dukrą: „Viena gražiausių dienų gyvenime“

Apie savo Rugsėjo 1-ąją

Savo pačios mokslo metų pradžią I.Stonkuvienė taip pat vis dar puikiai prisimena. Ji pasakojo, kad tuomet iš pradžių nesuprato, kas jos laukia, todėl su savo būsima bendraklase visiems gyrėsi, kad eis į mokyklą, tačiau supratusi taip stipriai nebesidžiaugė.

„Tada suvokiau – o Dieve – čia tiek sąsiuvinių, čia tiek pamokų, ar tikrai reikės tiek mokytis?“ – juokėsi ji.

Asmeninio albumo nuotr./Indrė Stonkuvienė su šeima
Asmeninio albumo nuotr./Indrė Stonkuvienė su šeima

Iš Rugsėjo 1-osios I.Stonkuvienei yra išlikę ir daugiau nostalgiškų prisiminimų.

„Atsimenu, kaip pasipuošiau – tėveliai buvo nupirkę raudonus lakuotus batelius ant mini kulniuko, kurie klapsėjo, dėvėjau džinsinį sijoną su nėriniais, marškinukus su perlinėmis sagutėmis ir siaurintomis rankovėmis.“

Kadangi Indrė mokėsi Sausio 13-osios mokykloje, su šeima turėjo tradiciją kilti į televizijos bokšto restoraną ir ten valgyti bulvių kroketus bei ledus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

07:19
26:48
03:08

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką