Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 03 20, 11:51

Prancūzijoje įsikūrusi lietuvė – apie netikėtą mylimojo pasiūlymą pakeisti gyvenimą

Kelionės su laida „Lietuvis pas lietuvį“ tęsiasi. Du savaitgalius iš eilės žiūrovai turėjo progą pamatyti įspūdingiausias Graikijos salas, o šįkart galima susipažinti su Prancūzija. Čia įsikūrusi Irma atvira – nuostabaus grožio vynuogynai ir įsigytas dvaras pakeitė jos gyvenimą.
Lietuvė Irma laimę atrado Prancūzijoje
Lietuvė Irma laimę atrado Prancūzijoje / TV3 nuotr.

Prancūzija daugeliui asocijuojasi su Provansu, Paryžiumi ar Bordo, ir tik nedaugelis žino, kokia žavi ir elegantiška yra Dordonė – kraštas pietvakarių Prancūzijoje. Būtent Dordonėje įsikūręs ir autentiškas Masburel dvaras, kuriame šiandien šeimininkauja lietuvė Irma Lazickienė bei jos mylimasis Chrisas. Morkūnų šeimos Prancūzijoje lauks daugybė pirmųjų kartų – gidu Graikijoje dirbantis Audrius prisipažins, kad Prancūzijoje dar niekuomet nėra buvęs, tad jam ši kelionė taps ypatinga, rašoma TV3 televizijos pranešime spaudai.

Irma užaugo Lietuvoje, o visa jos vaikystė prabėgo Vilniaus senamiestyje. Ji niekuomet nesvajojo kada nors gyventi užsienyje, tačiau likimas turėjo savų planų… Irmai yra tekę ilgesniam laikui apsistoti ir Ispanijoje, ir Jungtinėje Karalystėje, o būtent Londone užgimė jos jausmai dabartiniam širdies draugui Chrisui.

„Nei Chrisas, nei aš prie Anglijos nebuvome labai prisirišę. Buvo minčių, kad reikia kažkur išvykti gyventi arba bent jau nusipirkti namą atostogoms. Vieną vakarą Chrisas manęs paklausė, kaip žiūrėčiau į tai, jei mes aplankytume vynuogyną? Aš pagalvojau, kad jis juokauja. Juk nei jis, nei aš nesame susiję su vynuogynais!“ – atvirai laidoje pasakoja Irma.

Tačiau pradėjus rimčiau tuo domėtis ir net baigus kelis kursus, Irma suprato – jokių juokų čia nėra!

„Kai pasakiau savo mamai, kad mes galbūt važiuojame gyventi į vienkiemį, ji pasakė, kad čia ištversiu daugiausiai tris savaites. Tačiau giliai viduje, atvažiavusi ir pamačiusi visą aplinką ir namus, aš pajutau, kad čia galima labai daug kur pasireikšti ir kurti“, – sako ji apie įsigytą Masburel dvarą.

Pas Irmą atvykusi Morkūnų šeima dar pirmomis kelionės sekundėmis atskleidė, kad vyndaryste jie itin domisi ir Graikijoje. Tai išgirdusi Irma netrukus savo svečius pakvietė iš arti susipažinti su prancūziško vyno gamybos subtilybėmis. Vis dėlto labiausiai svečiai nustebo sužinoję, kokie griežti draudimai galioja vynmedžių augintojams – pasirodo, kad jų nesilaikant gali grėsti didžiulės baudos!

Ne vienerius metus Jungtinėje Karalystėje praleidusi Irma rado kaip svečius nustebinti ir po to. Vietoje prancūziškų gardumynų, ji nusprendė Morkūnų šeimą pavaišinti anglų itin pamėgta popiečio arbatėle. O kur dar jos pačios keptos, burnoje tirpstančios bandelės, pagardintos džiovintais vaisiais!

Prie užkandžių stalo, ji papasakojo ir apie prancūzų įpročius: „Eidamas į svečius, šeimininkei turi atnešti gėlių, o šeimininkui – vyno butelį. Vyno atnešimas šeimininkui – tarsi pokalbio vakarui įvedimas, nes diskusija visuomet būna labai gili.“

Taip pat ji pasakojo, kad žinomiausi prancūzų patiekalai priklauso nuo regiono. „Tarkime, Dordonėje, viskas yra apie antieną. Taip pat pas mus dominuoja graikiškų riešutų aliejus ir triufeliai. Geriausi triufeliai randami Dordonės regione“, – sako ji.

O ko lietuviai galėtų pasimokyti iš prancūzų? „Sakyčiau, kad yra atvirkščiai – prancūzai daug ko galėtų pasimokyti iš lietuvių. Tarkime, tvarkos. Taip pat prancūzės neturi skonio – lietuvaitės rengiasi žymiai gražiau!“ – netikėtus faktus vardina ji.

Laida „Lietuvis pas lietuvį“ – sekmadieniais, 17.15 val. per TV3.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką