Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 10 13, 11:24

Prancūziškuose pusryčiuose – gera žinia Editai Mildažytei ir „Bėdų turgui“

Ketvirtadienio rytą Prancūzijos-Lietuvos verslo rūmai ir Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje Philippe Jeantaud būtį prancūziškos kultūros gerbėjų pakvietė susitikti jaukioje kepyklėlėje Vilniaus Užupio rajone. Čia svečiams pristatytas labdaros renginys „Diner de Gala avec Martell 2016“.
Pristatymo akimirka
Edita Mildažytė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Į jaukią prancūzui Thierry Lauvray priklausančią bandelių kepyklėlę papusryčiauti ketvirtadienio rytą susirinko pagarsėję Prancūzijos mylėtojai – šios šalies dvarų žinovas, rašytojas Egenijus Skerstonas, režisierius, TV laidų vedėjas Vytenis Pauliukaitis, kino festivalio „Kino pavasaris“ direktorė Vida Ramaškienė, kultūros laidų vedėja Lolita Bytautaitė, tapytojas Vytenis Lingys su žmona Gaiva, žurnalistas ir keliautojas Vytaras Radzevičius, žurnalistė Edita Mildažytė ir daugelis kitų.

Visi jie rytą pradėjo apsupti ką tik keptų prancūziškų raguolių aromato, be kurių prancūziški pusryčiai tiesiog neįsivaizduojami.

Dar jie neįsivaizduojami be kalbų apie meilę ir apie gerus darbus – per pusryčius paskelbta, kad tradicinė verslo ir labdaros vakarienė „Diner de Gala avec Martell“ įvyks Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose, gruodžio 3 dieną.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Pristatymo akimirka
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Pristatymo akimirka

Šių metų labdaros vakarienės tema itin prancūziška – pasimatymas. „Per ilgą ir garbingą istoriją šios šalys pasimatymus viena kitai skyrė ne kartą“, – įsitikinusi televizijos laidų vedėja Edita Mildažytė, labdaros vakarienei rengianti originalius vaizdo pasakojimus.

Iš viso labdaros vakarienei ji paruošė penkis siužetus, atspindėsiančius Lietuvos ir Prancūzijos santykius, draugystę skirtingais amžiais.

Tiesa, bendraudama su Žmonės.lt pati E.Mildažytė pasakojo stipraus asmeninio santykio su Prancūzija pati neturinti. „Mano santykis su Prancūzija iš esmės yra menkokas. Su ja esu susiliejusi tiek pat, kiek kiti. Pradedant literatūra, tęsiant muzika, prancūzišku kinu... Tai tas laukas, kuriame mes augome ir kuris turėjo įtakos. Tačiau žvelgiant iš asmeninės pusės... Kokius penkis kartus buvau Paryžiuje ir sukūriau du filmus apie iškilius Prancūzijos žmones. Tikrai nesu frankofilė ir nesijaučiu prancūziškos kultūros dalimi, nes ją žinau vidutiniškai“, – šypsojosi žurnalistė.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Pristatymo akimirka
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Pristatymo akimirka

Bet neslėpė, kad prancūzų kultūra jai imponuoja: „Tai senoji europinė civilizacija, kuri yra labai turtinga ir žavinga. Joje žymiai mažiau pižonizmo, ji turi labai daug žavesio. Be to, tas prancūzų charakteris... Jie truputį protestuoja, yra revoliucionieriai, mėgsta patogų, lengvą gyvenimą ir moka už jį kovoti. Jie nėra vergai, jiems patinka kovoti iškėlus galvą ir jie nuolat pasako, ką galvoja, kad ir labai elegantiškai.“

Šiais metais Prancūzijos ir Lietuvos prekybos rūmai yra nusprendę tradiciškai remti Lietuvos istorijos išsaugojimą, taip pat buvo atsižvelgta į daugelio garbingų žmonių geranoriškas iniciatyvas remti šeimas ir žmones, kuriems likimas atnešė sunkių išbandymų.

„Rinksime lėšas ponios Editos Mildažytės labdaros ir paramos fondui „Bėdų turgus“, – sakė viena iš vakaro organizatorių, Prancūzijos ir Lietuvos verslo rūmų viceprezidentė Rasa Starkus. – Editos Mildažytės projektas gyvuoja daugelį metų, padeda bėdos ištiktiems žmonėms, neabejojame, kad mūsų surinktos lėšos pasieks tuos, kam labiausiai jų reikia. Kaip ir kiekvienais metais, dalis lėšų bus skirta Valdovų rūmų ekspozicijos papildymui. Norėtume, kad apie Lietuvos istoriją sužinotų kuo daugiau lietuvių ir mūsų šalies svečių.“

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Pristatymo akimirka
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Pristatymo akimirka

Tuo tarpu pati E.Mildažytė Žmonės.lt tikino, kad žinia, jog paramos sulauks ir jos kuruojamas fondas, įpareigojo. „Taip susiklostė aplinkybės, kad pati užpildysiu dalį vakarienės programos – sukūriau kelis vaizdelius. Vėliau organizatoriai patys pasiūlė, kad naudos galėtų gauti ir „Bėdų turgaus“ fondas. Žinoma, mane tai įpareigojo, motyvavo. Kai gausime surinktas lėšas, pasiūlysime rėmėjams kelias istorijas, kurių herojus norėtume paremti. Jei jie sutiks, ir paremsime. Manau, geriau skirti daugiau lėšų vienam herojui, nei padalinti po mažiau daugeliui“, – kalbėjo ji.

Labdaros renginys „Diner de Gala avec Martell 2016“ Vilniuje įvyks gruodžio 3-iąją. E.Mildažytė tikisi, kad jo metu surinktomis lėšomis likimo nuskriaustus žmones „Bėdų turgaus“ fondas paremti galės jau pavasarį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką