Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugsėjo 2d. 14:44

Prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma mini 63-iąsias vestuvių metines

Alma ir Valdas Adamkai
Asmeninio albumo nuotr. / Alma ir Valdas Adamkai

Idealia sutuoktinių pora laikoma prezidento Valdo ir Almos Adamkų pora rugsėjo 1-ąją šventė 63-iąsias vestuvių metines. Prie altoriaus pora žengė 1951 metais. Vestuvių ceremonija vyko už 100 km nuo Čikagos įsikūrusioje lietuvių bendruomenėje. Sukakties proga šią savaitę paviešinta Adamkų vestuvių nuotrauka.

Su Alma Nutautaite būsimasis prezidentas susipažino emigracijoje Vokietijoje. „Man jau taip gyvenimas susiklostė. Paskutinėje klasėje bendraujant viena geltonkasė, mėlynakė pasitaikė. Reikėjo pakovoti dėl Almos jau gimnazijoj. Ne paslaptis, Gabrielius Žemkalnis irgi buvo mūsų klasėje. Tai visi buvome ją įsimylėję. Per šokius kautynės vykdavo. Kas pirmas pribėgs. Buvo jaunystė nesuvaldoma“, – apie tai, kaip teko kovoti dėl būsimos žmonos dėmesio, yra pasakojęs V.Adamkus.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Alma ir Valdas Adamkai
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Alma ir Valdas Adamkai

V.Adamkus yra taip pat prisipažinęs, kad jis Almą įsimylėjo iš pirmo žvilgsnio. „Aš ja labai didžiuojuosi. Savo išlaikymu, savo kultūros lygiu... Kai reikėjo eiti oficialiąsias pareigas, (Almai) nereikėjo nei protokolo patarimų, nei dizainerio rūbų parinkimo. Galėjo kalbėtis su kiekvienu sutiktu gatvėje. Ir su karaliene, ir imperatoriene. Pavyzdžiui, Belgijos karalienė, kai ją iš Kauno išlydėjome, paklausė, ar gali Almą atsisveikindama pabučiuoti. Ne mane, o Almą“, – apie žmoną gerų žodžių yra negailėjęs V.Adamkus.

Buvęs šalies vadovas yra prisipažinęs, kad jo žmona – viena aršiausių jo kritikių. „Ji sakydavo, kad „tavo pasisakymai galėdavo būti tokie, o ne tokie“. Pasakysiu jos garbei, visas kalbas jai balsu namuose perskaitydavau. Ji sakydavo, ką galiu pataisyti stipriau. Ji nebijojo pasakyti tiesos“, – gyrė 63 metus santuokoje gyvenančią žmoną.  V.Adamkus net yra prisipažinęs, kad per 60 metų jie nėra susipykę ar balso pakėlę.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Alma ir Valdas Adamkai
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Alma ir Valdas Adamkai

Kalbėdamas apie vestuves viename interviu, V.Adamkus prisiminė nuotaikingą istoriją, kuri privertė vestuvių ceremoniją vėluoti net 4 valandas. „Pabroliai buvo iš Čikagos, o vestuvės vyko už 100 km, lietuvių bendruomenėje. Visi pabroliai buvo krepšininkai. Profesoriaus Zubkaus sūnus ir kiti. Na ir Zubkus nusipirko naujausią „Oldsmobile“ baltą liuksusinį. Vieni pabroliai išvažiavo anksčiau su naudotais automobiliais. O jei kas atsitiks, Zubkus pravažiuodamas surinks visus. Bet įvyko priešingai. Visi atvažiavo su savo tais naudotais, o jam užkaito variklis.

Maždaug 30-40 km prieš Rakfordą jis sustojo. Ir jokios pagalbos. O toje mašinoje – trys pabroliai. Ateina 11 valandų, o jų nėra. Almos tėtis nueina pas kleboną, duoda 50 dolerių, kad atidėtų ceremoniją. Bet taip ateina ir antra, trečia valanda, svečiai amerikiečiai ėmė skirstytis, o pabroliai sėdi kukurūzų lauke. O su jais jokio ryšio. Kol galų gale pravažiuojančius įkalbino pavežti iki benzino kolonėlės. Taigi vestuvės vėlavo keturias valandas. Galėjom pabėgti nuo altoriaus“, – pasakojo kadenciją baigęs šalies vadovas.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Valdas ir Alma Adamkai
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Valdas ir Alma Adamkai

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:04
25:37
01:22

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką