Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 13d. 14:09

Prie „Gerumo dienos“ prisijungė Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Gerumo dienos vedėjai
LNK nuotr. / Gerumo dienos vedėjai

Kitą penktadienį LNK jau devintą kartą transliuos publicistikos ir muzikos telemaratoną „Gerumo diena“. Tiesioginiame renginyje iš Ūkio banko teatro arenos LNK kvies aukoti vėžiu sergantiems žmonėms ir įteiks Gerumo sparnus tiems, kurie sergantiems žmonėms pasaulį daro šviesesnį, geresnį ir gražesnį.

Kovoti su viena klastingiausių šių laikų ligų – vėžiu – LNK „Gerumo dieną“ skiria jau ketvirtą kartą. Renginį ves Rūta Mikelkevičiūtė ir Rolandas Vilkončius.

Būti kartu „Gerumo dieną“ ir padėti sergantiems jau antrus metus kviečia ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šiemet šalies vadovė dalyvaus tiesioginiame televizijos tilte iš Vilniaus universiteto Onkologijos instituto, kuriame aplankys besigydančius žmones ir pakvies aukoti labdaros telemaratone.

„Padėdami vieni kitiems įveikti likimo išbandymus, nuo kurių nė vienas nesame apsaugotas, padėsime greičiau ir lengviau įveikti ligą, išgelbėti gyvybes ir neprarasti vilties. Artimųjų ir tautos palaikymas – visų mūsų stiprybė “, – sako Prezidentė.

Šiemet per „Gerumo dieną“ bus kviečiama aukoti vėžio diagnostikos ir gydymo technikai, kurios gyvybiškai trūksta.

Ypatinga užduotis šiemet laukia Kauno medicinos universiteto klinikų, kurios rudenį ruošiasi atidaryti visiškai naują, modernų skyrių vėžiu sergantiems vaikams. Naujam vaikų ligų onkohematologiniam skyriui reikėtų funkcinių lovų, ligonio transportavimo vežimėlių, monitorių gyvybinių funkcijų sekimui, smegenų EEG registracijos monitoriaus, švirkštinių pompų vaistams lašinti ir kitos įrangos iš viso už 658 tūkst. litų

Vilniaus universiteto onkologijos institutui reikalinga endoskopinė ultragarsinė kvėpavimo takų ir virškinamojo trakto navikų diagnostikos sistema, kainuojanti apie 600 tūkst. litų.

Klaipėdos universitetinei ligoninei trūksta ultragarsinio echoskopo, skirto moterų ginekologinių susirgimų diagnostikai, kurio kaina – apie 400 tūkst. Lt, ir didelės dozės galios prostatos brachiterapijos įrangos komplektui įsigyti, kurio kaina – apie 600 tūkst. litų.

Vilniaus universiteto vaikų ligoninės onkohematologijos centrui būtinas dirbtinio kvėpavimo aparatas, skaitmeninis echoskopas, aparatai, skirti molekuliniams tyrimams ir ilgos trukmės pakaitinei inkstų terapijai atlikti, mikroskopai ir kita medicininė technika, kurios kaina siekia apie milijoną litų.

Aukoti „Gerumo dienos“ metu bus galima skambinant mokamais telefonais, o neribotą sumą – paaukoti aukojimo portale arba tiesiai iš savo banko sąskaitų

Iš viso per aštuonias „Gerumo dienas“ paaukota 11 629 092 litai, už kuriuos nupirkta būtiniausios medicininės įrangos. 2009 metais „Gerumo diena“ įrašyta į Lietuvos rekordų knygą kaip sėkmingiausia labdaros akcija per visą Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį (suaukoti 3 122 076 litai). 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką