Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 8d. 16:23

Prie pat Černobylio dirbęs „Lietuvos balsas. Senjorai“ dalyvis: „Dabar stengiuosi gyventi sveikiau“

Jonas Blagnys
LNK nuotr. / Jonas Blagnys

„Lietuvos balsas. Senjorai“ projekte liko vos kelios paskutinės vietos mokytojų komandose, kurias užimti veržiasi talentingi, energingi ir neįtikėtinomis istorijomis Lietuvą stebinantys senjorai. Vienas tokių – Jonas Blagnys. Šešiasdešimtmetis iš Gargždų šį vakarą mokytojus ir žiūrovus nustebino ne tik savo energingu pasirodymu scenoje, bet ir atvirai papasakota istorija.

Pats Jonas save vadina radioaktyviu berniuku. Dalyviui 1987 metais teko dirbti pavojingoje Černobylio zonoje, kurioje vos prieš metus buvo įvykusi atominės elektrinės avarija. Naujo miesto statybose dirbęs dalyvis įsitikinęs – tą kartą darbuotojams nebuvo atskleista visa tiesa apie tokio darbo pavojų.

„Praėjus metams po tragedijos Černobylyje, mums reikėjo statyti naują miestą gyventojams. Jie tą zoną, kurioje mes statėme miestą vadino neradioaktyvia. Bet niekas iš mūsų nemanė, kad tokia zona ten iš vis buvo. Juk nuo tos vietos, kur dirbome, net matėsi Černobylis, jis buvo vos už penkiasdešimties kilometrų“, – savo istoriją pasakoja Jonas.

LNK nuotr./Jonas Blagnys
LNK nuotr./Jonas Blagnys

Tai, kad dirbdamas pavojingoje zonoje, Jonas gavo dozę radiacijos, jam patvirtino ir jo sveikatą tyręs gydytojas, kuris Jono nuogąstavimų nepaneigė – prieš dvidešimt dvejus metus vykusios statybos Černobylyje, dalyviui be pasekmių nepraėjo. Tačiau tokia patirtis Joną privertė priimti tvirtus sprendimus ir kardinaliai pakeisti savo gyvenimo būdą.

„Kai tikrinausi sveikatą gydytojas net nustebo, iš kur pas mane gali būti radiacijos. Bet yra kaip yra. Dabar už tai stengiuosi kiek įmanoma sveikiau gyventi ir tapti pavyzdžiu kitiems. Keliuosi pusę šešių ryto ir darau valandos mankštą savo sporto salėje. Tuomet einu paplaukioti į baseiną. Po jo – iš kart į darbą, o vakare važiuoju į Klaipėdą, kur kartu su Gargždų „Ledžinga“ komanda žaidžiu ledo ritulį. Šiais metais su savo komanda tapome čempionais“, – apie aktyvų gyvenimą ir sportines pergales pasakoja sveikuoliu save vadinantis Jonas.

Ar „Lietuvos balas. Senjorai“ projekto scenoje Jonui taip pat pavyks išplėšti pergalę ir atsukti bent vieną mokytojų kėdę, bei kokiomis gyvenimo istorijomis Lietuvą ir vėl nustebins senjorai, pamatyti galima jau šį vakarą, 19:30 per LNK.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Gerumu dalintis gera

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:47
19:28
00:40

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką