Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 3d. 20:59

Prisistatė paskutiniai „Eurovizijos“ dalyviai: lyderė – „Lietuvos balso“ laimėtoja Monika Marija

Ofelija, Monika Marija Paulauskaitė, Kotryna Juodzevičiūtė, Jurgis Brūzga
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Ofelija, Monika Marija Paulauskaitė, Kotryna Juodzevičiūtė, Jurgis Brūzga

Šeštadienio vakarą televizijos eteryje – paskutinė „Eurovizijos“ dalyvių prisistatymo laida. Kai vienos šalys jau išsirinko savo atstovus, lietuviams vis dar smalsu, kuris gi mūsų tautietis vyks sudalyvauti muzikos fiestoje Lisabonoje. Šįkart pasirodė 13 dalyvių, iš kurių tik 6 tęsia savo tolimesnę kelionę konkurse.

Dėl teisės važiuoti į didįjį dainų konkursą, šiemet vykstantį Lisabonoje, varžosi ir scenos naujokai, ir visiems puikiai žinomi atlikėjai.

Tai – Rūta Loop, Jurgis Brūzga, Ofelija, Dainotas Varnas, Rugilė Daujotaitė, Kotryna Juodzevičiūtė, Marius Petrauskas, Silvija Pankūnaitė, „El Fuego“, Marija, Rasa Kaušiūtė, „The Roop“, Monika Marija Paulauskaitė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Nesklandumai „Eurovizijos“ atrankoje: dalyvė tris kartus kartojo pasirodymą

Visus atlikėjus vertino komisija, kurią šįkart sudarė itin vyriška kompanija. Tai – Leonas Somovas, Vytautas Rumšas jaunesnysis, Arnoldas Lukošius ir Ramūnas Zilnys.

Visos eurovizinės laidos metu už savo favoritus savo balsus gali atiduoti žiūrovai. Laidos pabaigoje, susumavus publikos ir komisijos balus, paaiškėjo, kurie 6 dalyviai žengia į kitą etapą.

Tai – Rūta Loop, Jurgis Brūzga, Kotryna Juodzevičiūtė, Marija, „The Roop“, Monika Marija Paulauskaitė. Pastaroji tapo vakaro lydere.

Balsavimo lentelės – teksto pabaigoje.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Monika Marija Paulauskaitė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Monika Marija Paulauskaitė

Pirmoji į sceną lipo Rūta Žibaitytė-Loop su kūriniu „Positive Thoughts“. „Eurovizijoje“ ji jau yra dalyvavusi – su Vaidu Baumila ir Monika Linkytė vyko į Vieną ir ten buvo pritariantysis vokalas. Atlikėja į sceną atsinešė smagų, šviesų kūrinį, o kartu atsivežė didelę dėžę, ant kurios – garso efekto pedalas (angl. – loop station), tapęs jos vizitine kortele.

„Man kilo pozityvios mintys. Rūta visada pilna geros energijos. Vienintelis dalykas kliūna – ta didžiulė dėžė, visi sunerimome, kai tau teko ant jos lipti. Gal ateityje reiktų daugiau su ja kažką veikti, o gal išvis nesivežti“, – sakė Vytautas Rumšas.

„Man daina patiko, ji buvo šviesi, mano jaunystės laikų šviesumo“, – kalbėjo Arnoldas Lukošius.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rūta Loop
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rūta Loop

Antrasis, jau nebe naujokas „Eurovizijoje“ – Jurgis Brūzga su daina „I want you 2 love me“. Čia jis pasirodė kaip elegantiškas atlikėjas – su trimis šokėjais vilkėjo kostiumus ir smagiai judėjo scenoje.

„Graži aranžuotė. Kaip matau, kurta Lietuvoje, dėl to labai džiausiuosi. Man patiko, kad buvo bridge – tiltas, ji buvo išsiskirianti ir įsimintina, įdomi. Dainavimo prasme, manau, kad buvo atlikta gerai. Man patiko“, – sakė Leonas Somovas.

„Labai džiugu, kad viskas jau atidirbta. Scenoje matome pasirodymą, kuris panašiai atrodys iki galo. Man labai patiko estetika. Mėgstu griežtas linijas, jūs puikiai suderėjote, muzikaliai taip pat“, – gerų komentarų negailėjo Vytautas Rumšas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jurgis Brūzga
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jurgis Brūzga

Pirmą kartą atrankose dalyvavo atlikėja Liepa Maknavičiūtė, pasivadinusi Ofelija. Ji čia pasirodė su daina „Butterfly“. Kaip ir dainos pavadinimas, taip ir ji pati scenoje virto tikru drugeliu – violetinis perukas ir spalvoti spalvai papuošė ją.

Tiesa, jai teko nelengva dalia – Ofelija dėl techninių nesklandumų pasirodymą kartojo net tris kartus.

TAIP PAT SKAITYKITE: Nesklandumai „Eurovizijos“ atrankoje: dalyvė tris kartus kartojo pasirodymą

„Daina man atrodo blanki, pasirodymas kartais panašus į mokyklinį teatrą – coliukė pasiklydusi japoniškame filme. Nėra abejonių, kad esate talentinga, man jūsų paskutinis albumas labai patiko, tiesiog man atrodo, kad šita krytis, kurią pasiėmėte, jums netinka. Toks pasirodymas neskirtas „Eurovizijos“ scenai“, – kalbėjo Ramūnas Zilnys.

„Tokio pasirodymo konkursui neužtektų. Manau, kad einant į tokį svarbų renginį reiktų atsisakyti visų detalių, kurios gali nors kiek pakenkti pasirodymui, kaip pavyzdžiui, kas būtų, jei sparnai nebūtų išsiskleidę“, – mintimis dalijosi Arnoldas Lukošius.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ofelija
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ofelija

Kitas į sceną žengė Dainotas Varnas, kuris taip pat su Ruta Loop jau yra pasirodęs „Eurovizijoje“ su Vaidu ir Monika. Atrankose jis pasirodė su kūriniu „Merry-go-round“ – sėdo prie fortepijono ir atliko romantišką baladę, pritariant stipriems keturiems vokalistams.

„Tokia daina prie fortepijono turi paprastą užduotį – išsitraukti žiebtuvėlius ir juos uždegti. Tačiau visgi bet kokia vokalinė klaida, iškart bus ryškus kirtis. Reikia pasiruošti kur kas geriau nei gerai“, – kalbėjo Arūnas Lukošius.

„Man buvo gražu, kūrinys patiks tiems, kas klauso Johną Legendą. Dainotas turi puikų balsą. Daina, kuri patiks plataus amžiaus auditorijai. Nieko nereikia keisti, ramus, jaukus pasirodymas, kuris arba sužaidžia „Eurovizijoje“, arba ne, belieka spėlioti“, – sakė Ramūnas Zilnys.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Dainotas Varnas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Dainotas Varnas

Kita scenoje pasirodė Rugilė Daujotaitė. Jos daina „Love is The Flower of life“ – išties netipinis kūrinys apie Elnią devyniaragį, kurio melodija vis kinta, čia persipynusios lietuvių liaudies melodijos.

„Pavadinimas anglų kalba, bet didžiąją dalį dainos dainuoji lietuviškai. Kodėl?“, – paklausė Leonas Somovas.

„Kad suprastų daugiau žmonių“, – atsakė Rugilė.

„Gerbiu tavo pasirinkimą, nors gal reiktų tada tiesio lietuviškai dainuoti. Šioje dainoje pasirodė labai daug skirtingų dalių, tokio vieno eurovizinio priedainio nebuvo. Bet tai nereiškia, kad tai yra blogai. Daina yra graži, gražūs folko motyvai. Einant į kitą etapą, linkiu sėkmės, bet siūlyčiau pagalvoti apie dainos aranžuotę“, – sakė Leonas Somovas.

„Jūs turite žavingą balsą. Man pasirodė per daug visko vienu metu – šokis, vizualizacija, variacijos balsu... Visko per daug. Tad manau, kad klausytojas norėtų trauktis jau po minutės. Reiktų išsidėlioti viską palaipsniui, tada kūrinyje atsirastų dinamika“, – kalbėjo Vytautas Rumšas.

„Įdomu, lietuviška, komplikuota“, – trumpai apibūdino komisijos narys Arnoldas Lukošius.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Eurovizijos“ dalyvė Rugilė Daujotaitė: kodėl ji visiškai nedepiliuoja kūno ir neturi telefono

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rugilė Daujotaitė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rugilė Daujotaitė

Praėjusioje „Eurovizijoje“ sužibėjusi Kotryna Juodzevičiūtė šįkart vėl pasirodė atrankose. 12-oje klasėje besimokanti atlikėja dainavo kūrinį „That Girl“. Kaip ir praėjusį kartą, puikiai pasiruošusi – su penkiais dainuojančiais šokėjais, su įsimenančia, šiuolaikine daina.

Dėl dalyvavimo „Eurovizijoje“ ji sako net galbūt abitūros egzaminų nelaikytų. „Man nieko svarbiau nėra už muzikos. Palauks ta mokykla“, – sakė Kotryna.

„Stilistiškai kūrinys labai patiko. Tai, ką girdėjau šįvakar, išsiskyrė. Tiek aranžuotė, tiek balsas dera. Puiki pradžia, o vėliau šį kūrinį įsivaizduočiau kaip didelį šou. Tave tikrai įsivaizduočiau atstovaujant šaliai“, – sakė Leonas Somovas.

„Man labai džiugu, kad Kotryna sugrįžo. Daina patiko. Aišku, yra tam tikras jausmas – amerikoniškas linksmumas, rnb. Balsas super, daina vykusi. Jau antrus metus einate į sceną kaip kovotoja, tik vėliau pradedate šypsotis. Man gal trūksta šiek tiek laisvumo“, – kalbėjo Ramūnas Zilnys.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kotryna Juodzevičiūtė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kotryna Juodzevičiūtė

Vėliau pasirodė „Dangaus“ nugalėtojas Marius Petrauskas su kūriniu „Kol meilė gyva“.

„Man labai patiko aranžuotė, gražiai skamba styginiai. Mano skoniui, daina gal kiek estradinė, bet čia tik man taip pasirodė. Kūrinys tiktų kur nors kaip garso takelis. Pabaiga gražiai užkilo“, – sakė Leonas Somovas.

„Gal norėjosi, kad Marius šią dainą atliktų drąsiau. Šioje dainoje daug vietos skrydžiui, kur galima save paleisti. Jei iš pradžių jaukiai, tyliai, galiausiai norėjosi, kad sparnai išsiskleistų“, – sakė Vytautas Rumšas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Marius Petrauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Marius Petrauskas

Čia taip pat į eurovizinę sceną lipo Silvija Pankūnaitė su kūriniu „Real“. Tiesa, tai jau antroji daina, su kuria šiemet atlikėja bando patekti į konkursą.

„Jūsų balsas, vaizdas yra stipresnis nei kūrinys. Kūrinys – šablono rinkinys, nuspėjamas, neatskleidžiantis balso galimybių. Manau, kad praėjusios atrankos daina, kur dainuojate su Gerai Gerai, pakeitus kelis dalykus, būtų geresnė“, – sakė Ramūnas Zilnys.

„Manau, kad daina yra puiki. Norėtųsi stipresnės vokalo ekspresijos, tai pagyvintų dainą“, – kalbėjo Leonas Somovas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Silvija Pankūnaitė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Silvija Pankūnaitė

Su kūriniu „I do believe“ atrankoje dalyvauja ir grupė „El Fuego“. Vyrai liko ištikimi savo muzikos stiliui, balso pastatymui ir muzikos žanrui.

„Nėra žmonių, kurie galėtų abejoti jūsų vokalinėmis galimybėmis. Tai taip gilu, didinga, greitai imi galvoti – o jei padaryti viską paprasčiau ir linksmiau. Gal ne trys titanai vyrai, o paprasti. Norisi žemiškesnės šilumos“, – kalbėjo Vytautas Rumšas.

„Yra konkurso fanų, kurie mėgsta tokią muziką. Bet ties pirma minute pasidaro nuobodu. Gal galima sugalvoti kažką su sceniniais dalykais. Beje, jūs dainuojate labiau popvokalu, bet gal reiktų rodyti savo tikrąjį balsą“, – sakė Ramūnas Zilnys.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„El Fuego“
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„El Fuego“

Tuomet į sceną žengė „X Faktoriaus“ dalyvė Marija Grabštaitė su daina „This Love“, kuri beje, yra debiutinė atlikėjos daina.

„Neturiu priekaištų dainavimui ar atlikimui. Bet ar verta į „Euroviziją“ siųsti? Ar patiktų, išsiskirtų ten? Negaliu dar atsakyti. Aišku, konkurse daug tokių dainų, viskas priklauso nuo galimybės sublizgėti. O Marija turi galimybes tam“, – kalbėjo Arnoldas Lukošius.

„Aš šiandien turėjau progą išgirsti šį kūrinį vairuodama automobilį ir galvojau – koks geras gabalas. Tik dabar pasirodė šiek tiek jaudulio balse. Kūrinys super, vienas stipriausių, esi viena rimčiausių konkurenčių, esi verta patekti į finalą“ , – sakė Leonas Somovas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Marija Grabštaitė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Marija Grabštaitė

Atėjo ir Rasos Kaušiūtės eilė. Ne pirmą kartą čia dalyvaujanti moteris dainavo dainą „The Silence“. Atlikėja scenoje pasirodė viena, sudainavo baladę.

„Kūrinys, kuris atjungia nuo šurmulio ir blizgesio. Kiek žinau, „Eurovizijoje“ nebus rodomos vizualizacijos, tai klausimas, kaip atrodys panašūs kūriniai“, – sakė Ramūnas Zilnys.

„Man labai patinka balsas – minkštas ir aksominis. Kartais norėjosi kontrasto, stiprumo“, – sakė A.Lukošius.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rasa Kaušiūtė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rasa Kaušiūtė

„Eurovizijoje“ dalyvauja ir grupė „The Roop“ su daina „Yes, I do“. Šią dainą grupės lyderis parašė apie pergyventą laiką, kai jis sirgo depresija.

„Buvai pasiilgęs grupės įvaizdžio. Apie pačią dainą – manau, kad gerai pasirinkta, pagrindinė frazė priedainio įsimena. Daina pozityvi, gerai nuteikianti, labai tinkama konkursui“, – kalbėjo Leonas Somovas.

„Šioje dainoje labiausiai jaučiau nuotaikos žinutę. Dauguma žmonių nedaug klauso teksto, jie kreipia dėmesį į judesį, išraiškas. Man šita daina tiesiog patiko, aš esu liūdnesnės muzikos gerbėjas“, – pasakojo Arnoldas Lukošius.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„The Roop“
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„The Roop“

Paskutinė scenoje pasirodė „Lietuvos balso“ nugalėtoja Monika Marija Palauskaitė. Įdomu tai, kad pasirodymui mergina pasiruošė per keturias dienas ir čia žengia atlikdama Ericos Jenngs kūrinį „The Truth“.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Eurovizijoje“ – „Lietuvos balso“ nugalėtoja Monika Marija: balsui – liaupsės, aprangai – kritika

„Kai Monika laimėjo „Lietuvos balsą“, galvojau, ką ji parodys. Šiandien matau tave ir labai džiaugiuosi. Buvau šiek tiek nusiminęs, kai išgirdau, kad Erica nedalyvaus konkurse, bet kai tu atsistojai į jos vietą, tu esi visiškai to verta, linkiu eiti tolyn, didžiausios sėkmės. Kulminaciją užauginai stiprią. Tu esi tikra atlikėja“, – kalbėjo Leonas Somovas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Monika Marija Paulauskaitė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Monika Marija Paulauskaitė

„Jūsų balsas yra nuginkluojantis. Esu sakęs, kad esate viena iš atlikėjų, kuriai galite duoti meniu – ir ji sudainuos puikiai bet ką. Man norėjosi truputį drąsos. Kadangi esu matęs jus ne su šiuo keistu apdaru, man norėjosi atbėgti ir nuimti“, – sakė Vytautas Rumšas.

„Man kartais atrodė, kad vyksta maža kova tarp dainos ir balso. Balsas kartais imdavo viršų. Reiktų tai savyje subalansuoti“, – sakė Arnoldas Lukošius.

Komisijos balai išsidėstė taip:

12 balų – Jurgis Brūzga

10 balų – Monika Marija Paulauskaitė

8 balai – dalijasi dvi dainininkės: Kotryna Juodzevičiūtė, Marija Grabštaitė

6 balai –„The Roop”

5 balai – Dainotas Varnas

4 balai – Rūta Loop

3 balai – Rasa Kaušiūtė

2 balai – Marius Petrauskas

1 balai – Silvija Pankūnaitė

0 balų – Ofelija, Rugilė Daujotaitė, „El Fuego“

Pasibaigus laidai, žiūrovų balsai išsidėstė taip:

Stop kadras/„Eurovizijos“ žiūrovų balsavimas
Stop kadras/„Eurovizijos“ žiūrovų balsavimas

Bendra komisijos ir žiūrovų lentelė atrodo taip:

Stop kadras/Bendra „Eurovizijos“ lentelė
Stop kadras/Bendra „Eurovizijos“ lentelė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

02:00
55:42
02:26

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką