Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 5d. 16:05

Prodiuserių karai: kuris grožio projektas pelnys žiūrovo simpatiją?

K.Krivickas ir E.Katauskienė
15min.lt fotomontažas / K.Krivickas ir E.Katauskienė

LNK prieš TV3. „Misija – grožis“ prieš „Didžiuosius pokyčius“. „Junior“ vokalistė Rosita Paulauskaitė prieš Radži gerbėją Raisą Šarkienę. Kuri pusė užsitarnaus daugiau žiūrovų simpatijų?

Kas iš ko „pasiskolino“ idėją? Kas užsiima sudėtingomis ir pirmo būtinumo operacijomis ir procedūromis, o kas tik paviršutinišku estetiniu patobulinimu? Tačiau ar kovoje dėl reitingų tai išties svarbu žiūrovui? Į tai gali atsakyti tik jis pats...

Tiek vienas, tiek kitas grožio projekto prodiuseris tikina, kad tai jis pirmasis sumanė šiemet į televizijos eterį paleisti tokio tipo produktą ir kad visai nesistebi konkurentų atkirčiu.

Kaip viskas prasidėjo...

Pirmoji apie planuojamą projektą prakalbo LNK televizija, kovo pradžioje išplatinusi pranešimą spaudai, o po poros savaičių žurnalistus pakvietusi į „Misija – grožis“ pristatymą. Rudenį televizijos eteryje pasirodysiančio projekto prodiuserė Edita Katauskienė tikina, kad šio projekto idėja kilo daugiau nei prieš metus besidarbuojant „Lietuvos ryto“ televizijoje ir kuriant realybės šou „Misis Lietuva“. Ten moteris susipažino su klinikos „Grožio chirurgija“ gydytojais ir aptarė būsimo bendradarbiavimo detales.

Pasak TV3 projekto „Didieji pokyčiai“ prodiuserio Kristupo Krivicko, panašų projektą „Grožio fabrikas“ jis jau yra prieš 7 metus kūręs LNK televizijoje, o maždaug prieš metus kilo mintis atgaivinti ilgą laiką buvusį primirštą žanrą.

„Susidomėjimas ta tema auga: aptarinėjama garsenybių išvaizda, plastinė chirurgija tampa pirmų puslapių tema, todėl ir kilo idėja atgaivinti šį formatą“, – teigia vasarą startuosiančio projekto prodiuseris.

Apie konkurenciją...

Aš nekomentuoju Katauskienės versijų. O kas tokia yra Katauskienė? Kas yra Krivickas – žino visi, nes tai yra užsitarnautas vardas prakaitu, krauju ir sunkiu darbu.

„Lietuva per maža šalis, kad kas nors ko nors neišgirstų ar nesužinotų – juk buvo daug kalbėta su kolegomis apie šį projektą, vyko partnerių paieškos.... Daug sutapimų kanaluose būta ir anksčiau – šokių, dainų projektai... Kad su panašiu projektu „iššoks“ ir TV3, man buvo netikėta 90 procentų, o 10 procentų vis dėl to kirbėjo tokia mintis“, – teigė E.Katauskienė.

K.Krivickas savo ruožtu tikina, kad LNK, sužinojusiai apie TV3 televizijos planus rengti grožio projektą, nebeliko nieko kita, kaip tik paskubomis vytis.

„LNK televizija, žinodama, kad mes projektą sugalvojome pirmi ir jo negalėdami paleisti anksčiau už mus – gal biudžeto neužtenka, ar turi kitų problemų – turėjo vienintelį variantą: „iššokti“ pirmiau su pranešimu spaudai. Pirmieji grožio rinkoje esantys „Sugihara“ sutiko dirbti su mumis, tai kitiems liko kas liko... Esame geriausia televizija, viena stipriausių prodiuserinių grupių ir dirbame su stipriausiais grožio partneriais“, – pagyrų sau negaili prodiuseris.

Apie dalyvius...

LNK tikina padėsianti 14-ai gyvenimo nuskriaustų žmonių. Viena iš jų – grupės „Junior“ vokalistė Rosita Paulauskaitė, kuriai šį šeštadienį bus atlikta plastinė nosies operacija. Apie tai, keliems žmonėms padės „Didieji pokyčiai“, K.Krivickas kalba aptakiai. Garsiausia šio projekto pacientė – Radži gerbėja Raisa Šarkienė, savo pamąstymus apie dalyvavimą projekte yra išreiškęs ir skandalais pagarsėjęs atlikėjas Eugenijus Ostapenka. Neseniai paaiškėjo, kad po skalpeliu šiame projekte gulsis ir dainininkė Vitalija Katunskytė.

„Kadangi vasarą visa Europa bus prikaustyta prie televizoriaus ir stebės krepšinį –  o jį transliuos krepšinio meka TV3, – tai neabejotinai programą koreguos ši sporto šventė, todėl tikslius skaičius nelabai galiu aptarinėti“, – teigia K.Krivickas.

Apie pinigus...

E.Katauskienė teigia į projektą investuojamų pinigų neskaičiuojanti: „Mes neskaičiuojame kaip konkurentai, kurie sako, kad kiekvienam dalyviui skirs keliasdešimt tūkstančių. Tačiau kiek kainuoja pacientui sudėti visus dantis?.. Vienai moteriai bus daromos krūtinės, pilvo, šlaunų ir rankų odos plastinės operacijos. Jei paskaičiuotume, tai susidarytų išties nemaži pinigai.“

K.Krivicko teigimu, kiekvienam projekto dalyviui bus skiriama maždaug 50–100 tūkst. litų investicijų. Tokia suma susidaro sudėjus išlaidas, skirtas operacijoms, stilistų darbui, fotosesijoms, trenerių konsultacijoms, kūrybinės grupės ir aptarnaujančio personalo darbui.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Edita Katauskienė
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Edita Katauskienė

Koks yra jūsų projekto koziris prieš konkurentus? – paklausėme „Misija – grožis“ prodiuserės E.Katauskienės.

Krivickas pasakė, neva mes nuogu užpakaliu į dilgėles šokam, bet nežinau, kuris iš mūsų iš tikrųjų į tas dilgėles šoks.

Tinklalapyje uagadugu.lt (tai internetinis tinklaraštis, aprašantis televizijų gyvenimą – aut. past.) buvo išsakyta gera pastaba, kad projektams „Misija – grožis“ ir „Didieji pokyčiai“ reikėtų susikeiti pavadinimais, tada žiūrovas išvengtų painiavos. Mes atliekame daug ir ryškių pokyčių, neapsiribojame vokų ar veido patempimu. Darome pilvo, krūtinės, rankų, kojų plastines operacijas, kurios yra išties sudėtingos. Mes nekuriame holivudinių šypsenų – mes kalbame apie tai, kad bedančiams sudėsime dantis. Jau turime keletą dalyvių, kuriems jau išrauti dantys ir yra sudėti implantai. Komanda, su kuria aš dirbu, labai rimtai žiūri į tai, ką jie daro. Jie nenori dirbti tik dėl televizijos – jie dirba taip, kad po kelių metų žmogus jaustųsi jiems dėkingas, o ne priekaištautų dėl nekokybiško darbo.

Mes žinome, kad operacijos ir reabilitacija trunka kelis mėnesius, todėl laidas rodysime rudenį, o „Didieji pokyčiai“ viską į eterį greitai išleis vasarą. Krivickas pasakė, neva mes nuogu užpakaliu į dilgėles šokam, bet nežinau, kuris iš mūsų iš tikrųjų į tas dilgėles šoks.  

Jūsų projekte pasirodys R.Paulauskaitė, o TV3 projektas pasikvietė R.Šarkienę, yra kalbama ir apie E.Ostapenko...

Ostapenko norėjo ir mūsų projekte dalyvauti, bet pirmiausia jam reikėtų laikytis dietos, numesti svorio ir stengtis jo vėl nepriaugti. Jis nelabai ryžosi mesti svorio, todėl tuo mūsų pokalbis ir baigėsi (juokiasi). O Raisa... Mes padedame tiems žmonėms, kuriems to iš tiesų reikia, kurie akivaizdžiai turi trūkumų, kurie gali būti pašalinami padedant medikams. R.Paulauskaitė man tiesiai šviesiai pasakė, kad jaučiasi kaip buratinas ir kad daug metų jau nesifotografuoja profiliu. Ji kreipėsi į mus ir mes mielai sutikome jai padėti, nes chirurgai norėjo pademonstruoti, kad operacijomis galima ne tik didinti krūtinę, bet ir koreguoti daugybę kitų dalykų.

Ką atsakytumėte interneto komentatoriams, teigiantiems, kad į tokius projektus patenka tik „savi“ žmonės?

Tegu jie paklausia dalyvių, kurie pateko į šį projektą: mes jau apvažiavome visus dalyvius, nufilmavome juos namuose, pakalbinom jų artimuosius, šeimos narius, draugus. Dauguma jų sakė, kad nesitikėjo patekti į projektą ir kad galvojo, jog čia gali pakliūti tik „savi“. Pateko tikrai tokie dalyviai, kurie nieko bendra su mumis neturi – tai eiliniai žmonės, dirbantys skirtingus darbus, užimantys skirtingą padėtį visuomenėje.

TV3 nuotr./K.Krivickas
TV3 nuotr./K.Krivickas

Koks, jūsų manymu, yra pagrindinis TV3 ir LNK projektų skirtumas? – paklausėme K.Krivicko.

Mes neturime tikslo skirtis. Mes turim paprastą tikslą – pasiekti, kad kuo daugiau aktyvių Lietuvos žmonių jį pasižiūrėtų, kad laida taptų pati populiariausia tarp visų televizijų, tuo metu rodančių savo produkciją, kad dvigubai ar trigubai aplenktų konkurentus. Pagrindinis tikslas yra pramoga, emocijos tiems žmonėms, kurie tą laidą žiūri.

E.Katauskienė teigia, jog „Didieji pokyčiai“ buvo atkirtis jos projektui „Misija – grožis“...

Pasižiūrėkite ir pagalvokite, ar taip norite atrodyti, nes tai yra geriausia, ką V.Kaikaris gali padaryti – saviškei juk nekenks. Negyvi audiniai... Ar botokso ne per daug?

Aš nekomentuoju Katauskienės versijų. O kas tokia yra Katauskienė? Kas yra Krivickas – žino visi, nes tai yra užsitarnautas vardas prakaitu, krauju ir sunkiu darbu. Tai yra įrodyta ne kartą: devyni iš dešimties projektų yra atsidūrę pirmose reitingų vietose. O bandančių eiti į rinką prodiuserių versijos  tik sukelia erzelį žiniasklaidoje. Patyrę prodiuseriai taip savo projektų nepristato.

Ar nebijote, kad žiūrovai piktinsis, jog žymūs žmonės, pavyzdžiui, R.Šarkienė, neva užims paprastų žmonių, kuriems iš tiesų reikalinga pagalba, vietą projekte?

Nėra ko nerimauti – kiek numatyta, tiek paprastų žmonių ir dalyvaus projekte. Nei vienas iš jų nepraras vietos dėl to, jog ateina žinomas žmogus. Žinomas žmogus yra desertas, „bonusas“, papildoma intriga. Žvaigždėms bus padarytos papildomos laidos. Galbūt bus netgi taip, kad mes projektui pasirinksime daugiau paprastų žmonių, negu buvom suplanavę.

Jūsų laidos startuos anksčiau nei LNK projektas – ar neketinate laidų dalyviams atlikti sudėtingų operacijų, ar tikitės, kad pacientai greitai sugis?..

Operacijos yra jau pradėtos seniai ir labai sudėtingos. Jos yra tokios sudėtingos, kad vargu ar kas kitas „pavežtų“ be tokių partnerių, kaip mūsų. Ačiū dievui, kol kas visos operacijos praėjo be jokių komplikacijų. Kadangi panašų projektą jau esame darę, žinome, kiek po tokių operacijų yra gyjama. Visi mūsų pacientai laimingi, gerai sveiksta, verkia džiaugsmo ašaromis – visa tai netrukus pamatysime projekto pristatyme.

LNK projekto pristatyme buvo pabrėžiama, kad šiuo projektu siekiama reabilituoti plastinę operaciją, kuri pastaruoju metu yra suvokiama kaip „sekso chirurgija“. „Didžiųjų pokyčių“ pranešimuose teigiama, kad tie, kurie jau „seniai nejautė priešingos lyties dėmesio, turi nepakartojamą galimybę pakeisti savo gyvenimą iš pagrindų“. LNK teigia „atkursianti šypsenas bedančiams“, o TV3 – „įgyvendins ir karščiausias dalyvių svajones turėti tobulo grožio holivudines šypsenas“...

Apie plastinės chirurgijos atskyrimą nuo sekso chirurgijos kalbėjo chirurgas Vygintas Kaikaris. Bet jo žmonos nuo sekso chirurgijos neatsiesi – ji geriausiai reprezentuoja jo darbą. Pasižiūrėkite ir pagalvokite, ar taip norite atrodyti, nes tai yra geriausia, ką V.Kaikaris gali padaryti – saviškei juk nekenks. Negyvi audiniai... Ar botokso ne per daug? Dėl to galime tik padiskutuoti. Antra, pasakyti, kad aš atsisieju nuo sekso būtų tas pats, kas pasakyti, kad aš nebemedžioju, bet artimiausią penktadienį išvykstu į medžioklę. Kartu su tais visai išvardytais dalykais mes dar darysime daug ypatingai  brangių lazerinių akių operacijų – bus grąžinamas regėjimas tiems žmonėms, kurie turi vaikščioti su storiausiais akinių stiklais. Štai jums ir medicina. Čia nei Holivudas, nei seksas. Čia – „Didieji pokyčiai“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką