Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Projekto „Aš myliu Lietuvą“ kūrėjų pozicija dėl Lenkijos draudimo kompanijos „PZU“ kreipimosi

„Aš Myliu Lietuvą“
LNK nuotr. / „Aš Myliu Lietuvą“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Spaudoje išplatintas vienos didžiausių Lenkijos draudimo kompanijos nusistebėjimas dėl laidos „Aš myliu Lietuvą“ serijos, filmuotos Eišiškėse. Reportaže matyti, kaip realybės šou dalyviai Eišiškėse nukabina nuo namo lentelę, kurioje dviem kalbomis nurodytas gatvės pavadinimas „Vytauto g.“ ir „Witautasa“.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Šiuo veiksmu nei laidos dalyviai, nei laidos kūrybinė  grupė nesiekė menkinti ar žeisti mūsų valstybėje gyvenančių  kitataučių jausmų. Esame įsitikinę, kad pagarba vieni kitiems yra svarbiausias geranoriškų santykių pagrindas. Lietuvos Lenkijos santykiai turi šimtametes tradicijas ir pasižymi turtingais kultūriniais, ekonominiais mainais, ką šiandien rodo ir sėkminga Lenkijos kapitalo bendrovių investicija Lietuvoje. Tikimės, kad ir kitos laidos serijos iššauks diskusiją apie tikrąjį patriotizmą“, – sako projektą kuriančios kompanijos „Just TV“ atstovas Justinas Milušauskas.

Lietuvos gyvenvietėje lenkiškų gatvių pavadinimų  pakeitimas, pasak pranešimo, vadinamas incidentu.  Laidos „Aš myliu Lietuvą“ rengėjai kategoriškai pareiškia, kad tai nėra incidentas.

„Apie ydingą  dvigubą gatvių žymėjimą ne vieneri metai kalba, rodo ir rašo Lietuvos žiniasklaida, diskutuoja politikai ir valdininkai. Lietuvos įstatymai numato, kad gatvių pavadinimai turi būti rašomi tik lietuvių kalba, tačiau kai kur Rytų Lietuvoje iki šiol kabo dvigubi pavadinimai. Laidos dalyviai, būdami savo valstybės patriotai, padarė tai, ką jau seniai turėjo padaryti vietos valdininkai, ką turėjo padaryti, bet iki šiol nepadarė „lenkiška korta" žaidžiantys politikai. Jauni, savo kraštą mylintys žmonės pasielgė taip, kaip jiems diktavo teisingumo jausmas“, – sako J. Milušauskas. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką