Dabar populiaru
Publikuota: 2013 kovo 25d. 10:00

Prokurorė prašo suimti turto prievartavimu kaltinamą buvusį Džordanos Butkutės mylimąjį, kurio tikroji pavardė – Gorbonosas

Akimirkos iš Džordanos Butkutės ir jos vyro Elegijaus medaus mėnesio Barselonoje
Asmeninio archyvo nuotr. / Džordana Butkutė

Kauno miesto apylinkės teisme šį pirmadienį turėjo būti pradėta nagrinėti byla, kurioje buvęs dainininkės Džordanos Butkutės-Strasevičienės draugas Sergejus Gorbonosas, kuris Lietuvoje prisistatinėjo kaip Gorbonas, kaltinamas turto prievartavimu. Tačiau nei Estijoje gyvenantis kaltinamasis, nei nukentėjusioji nepasirodė, nes teismo atstovams nepavyko įteikti šaukimų nė vienai pusei.

Anot Džordanos Butkutės-Strasevičienės vyro Elegijaus Strasevičiaus, pranešimas apie būsimą teismo posėdį turbūt buvo išsiųstas tuomet, kai jiedu buvo išvykę į užsienį – pora kelis mėnesius Norvegijoje, Švedijoje ir Ispanijoje rengė koncertus. „Tačiau Džordana į posėdį atvykti ir taip negalėtų. Ji sirguliuoja. Apie tai teismui šįryt pranešiau“, – sakė E.Strasevičius. 

Yra žinoma, kad S.Gorbonosas šiuo metu gyvena Estijoje, kurioje su savo drauge augina vaiką. Ikiteisminio tyrimo metu jis buvo pasirašęs pasižadėjimą neišvykti iš šalies, tačiau jį pažeidė, todėl prokurorė Laima Bereikaitė prašo teismo pakeisti kardomąją priemonę – pasižadėjimą neišvykti – suėmimu. Ar pateisinti šį prašymą, teismas spręs antradienį.

Ieškinys – ne viena dešimtis tūkstančių litų

Dėl nuolatinio buvusio gyvenimo draugo S.Gorbonoso šantažo Dž.Butkutė į policijos pareigūnus kreipėsi pernai pavasarį. Atlikę tyrimą pareigūnai surinktus įrodymus perdavė teismui.

Tokios istorijos sprendžiamos civilizuotai. Todėl Džordana ir kreipėsi į teismą. Juk turto prievartautojas neturi jokios teisės iš jos kažko norėti, – sakė E.Strasevičius. 

Po kelių savaičių E.Strasevičius ir Dž.Butkutė minės ketvirtąsias savo meilės metines. Tuomet, kai pora apsigyveno kartu, ir prasidėjo turto prievartavimo istorija. Į Estiją emigravęs S.Gorbonosas kas tris šešis mėnesius skambindavo buvusiai mylimajai arba siųsdavo jai SMS žinutes reikalaudamas tai pinigų, tai buto. S.Gorbonosas tikėjosi iš Dž.Butkutės už tylėjimą gauti bent 20 tūkst. litų. Tačiau, pasak E.Strasevičiaus, dažniausiai prašydavo, kad dainininkė jam nupirktų butą Vilniuje. 

„Tai ne tik kad ne vyriška. Tai – neteisėta. Dabar nebe tie laikai, ne dešimtasis dešimtmetis, ir tokios istorijos sprendžiamos civilizuotai. Todėl Džordana ir kreipėsi į teismą. Juk turto prievartautojas neturi jokios teisės iš jos ko nors norėti“, – sakė E.Strasevičius. 

Mainais už pinigus ar butą S.Gorbonosas žadėjo nepasakoti apie dešimt metų, praleistų su žinoma Lietuvos dainininke. Priešingu atveju jis žadėjo išleisti knygą arba kreiptis į spaudą. 

S.Gorbonosui pareikšti kaltinamai pagal Baudžiamojo kodekso 181 straipsnio „Turto prievartavimas“ 1 dalį, kurioje rašoma: „Tas, kas neturėdamas teisėto pagrindo atvirai ar užmaskuotai savo ar kitų asmenų naudai vertė kitą asmenį perduoti turtą, suteikti turtinę teisę ar atleisti nuo turtinės pareigos arba atlikti kitus turtinio pobūdžio veiksmus, arba nuo jų susilaikyti grasindamas prieš nukentėjusį ar kitą asmenį panaudoti fizinį smurtą, sunaikinti ar sugadinti jo turtą, paskelbti kompromituojančią ar kitokią informaciją, kurios atskleidimas nepageidautinas, arba panaudodamas kitokią psichinę prievartą baudžiamas areštu arba laisvės atėmimu iki šešerių metų“.

Žmonės.lt žiniomis, Dž.Butkutės-Strasevičienės ieškinys siekia ne vieną dešimtį tūkstančių litų.

Teodoro Biliūno nuotr./Sergejus Gorbonas
Lietuvoje Sergejus Gorbonosas prisistatinėjo Gorbono pavarde

Tikisi išvengti akistatos teisme

Pasak E.Strasevičiaus, visos S.Gorbonoso rašytos žinutės ir kita informacija yra perduota teismui. Jis tikisi, kad Dž.Butkutei posėdžiuose lankytis nereikės ir teismas, svarstydamas bylą, remsis jos pirminiais parodymais. „Džordanai būtų tikrai sunku ištverti praeities analizavimą ir susitikimą su Sergejumi“, – sakė E.Strasevičius. Šiuo metu atlikėja įrašinėja naują savo albumą ir ruošiasi gastrolėms užsienyje. 

„Nieko nenorime skubinti. Tegu viskas vyksta savaime“, – patikino E.Strasevičius, prisiminęs, kad prieš kelias dienas jo žmona kiek skubėdama studijoje įrašė naują dainą, kurią vėliau nutarė perrašyti iš naujo jau nebegalvojant apie terminus ir neskubant. 

Naujame albume turėtų būti apie keturiolika dainų. Dalis – parašyta Dž.Butkutės, dalis – kitų autorių. E.Strasevičius teigė, jog jame bus grįžta prie to, nuo ko Džordana ir pradėjo karjerą – roko. Pasak pašnekovo, atlikėja nė akimirkos nedvejojo, koks turi būti jos naujas darbas, bei specialiai jokių alternatyvų daug metų propaguotam popstiliui nekūrė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką