TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Psichologė pataria: Ką daryti, kai vaikinas savo buvusiąją vadina svajonių mergina, tačiau naujai mylimajai prisiekia meilę ir yra ištikimas?

Ramunė Pajuodytė-Milašienė
Asmeninio albumo nuotr. / Ramunė Pajuodytė-Milašienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Laba diena, Ramune. Draugauju su vaikinu pusantrų metų. Santykiai mūsų geri, bet jis, dar mums nebūnant pora, yra pasakojęs, kad turi savo svajonių merginą, kurios niekaip negali pamiršt. Jie bandė kažkada draugaut, bet neišėjo. Dabar pastebėjau, kad jie dažnai susirašo per skaipą. Kai paprašiau jo nebendrauti, jis pareiškė, kad aš savininkiška, kad man reikia dirbti su savimi, prisiekė, kad tai tik platoniškas ryšys, kad myli tik mane. Suprantu, kad jis ko gero teisus, nes tikrai yra man ištikimas, o juk aš taip pat turiu draugų vaikinų.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Apie ją kaip ir nebegalvoju, bet pastebėjau, kad mums mylintis aš beveik nieko nejaučiu, manęs niekas nejaudina. Vaikinas labai stengiasi ir yra be galo švelnus, dėmesingas. Mane jis žiauriai traukia, bet kai tik jis pradeda mane glamonėt, mano kūnas pasidaro kaip ledinis. Nesuprantu, kodėl man taip darosi. Ar čia su ta mergina susiję..? O gal aš tapau frigidiška??? Saulė  

Sveika, Saule. Galiu tave nuraminti: tikrai netapai frigidiška. Tavo šaltumas neatsirado iš oro. Be abejonės, ši nejautra ir vaikino susirašinėjimai su ta „svajonių“ mergina akivaizdžiai yra susiję. Manau, tau yra labai skaudu ir pikta dėl jų ryšio, nes jis pats yra tau sakęs, kad niekaip negali jos pamiršti. Tu žinai, kad ji nėra eilinė draugė, paprasta pažįstama, bičiulė, o ypatinga jam mergina, nors galbūt ji tapo mažiau reikšminga, kai atsiradai tu. Ko gero tu pasijutai labai nesaugiai,o kai jis atsisakė nutraukti tave skaudinantį bendravimą – pasijutai dar nesaugiau, ir tai labai suprantama. Bet kuri mergina tavo vietoje greičiausiai pasijustų taip pat.

Tavo šaltumas yra ženklas, kad tavo tolerancijos ribos yra peržengiamos.

Žinoma, tu gali apgaudinėti save, kad tau nesvarbus tos merginos egzistavimas, kad apie ją nebegalvoji, kad vaikinui esi svarbi tik tu, kad tavo jausmai yra neracionalūs, nepagrįsti, bet savo kūno neapgausi. Kūnas nemeluoja, nemoka meluoti, tad juo gali pasikliauti. Savo nejautra jis kažką svarbaus tau sako. Greičiausiai tai organizmo gynyba, pasipriešinimas dvilypiams vaikino santykiams. Tavo kūnas tarsi sako: „ne, aš taip nenoriu“, „ne, man taip nepatinka, nepriimtina“. Vaikinas gali verstis per galvą, demonstruodamas visą savo išmonę ir seksualinį meistriškumą, bet tu dėl to netapsi jautresnė.

Galbūt dalis žmonių tavo jausmus ir norus pavadins pavydu, savininkiškumu ar nepasitikėjimu savim, bet yra kaip yra. Tavo šaltumas yra ženklas, kad tavo tolerancijos ribos yra peržengiamos. Tai yra tik tavo ribos – jos gali būti skirtingos kiekvienam žmogui – bet manau, svarbu gerbti savo ribas pirmiausia pačiam. Juk jeigu tau iš tiesų per sunku priimti, kad jis bendrauja su ta „svajonių“ mergina, nejaugi aukosi savo jausmus ir nuolat jausi nuoskaudą ir apmaudą?

Tiesą sakant, net jei norėtum, atrodo, nelabai ir išeitų, nes tavo kūnas tau to neleidžia. Taigi manau, turėtum jam padėkoti už tokias jo reakcijas ir atsižvelgti į jo siunčiamus signalus. Dabar jis saugo tave nuo tolimesnio įsitraukimo į santykius, atšaldo tave iki ledo. Kaip manai, ko tau reikia, kad atšiltum? Ko gero kaip ir visoms: kad vaikinas vėl pelnytų tavo pasitikėjimą, kad būtum tikra jo meile tau, kad jaustum, jog esi vienintelė. Tuomet, kai jausi emocinį komfortą ir saugumą su vaikinu, ir kūnas reaguos taip, kaip tau norisi. Sėkmės tau!

Norite paklausti Ramunės? Rašykite: santykiai@15min.lt 

Daugiau apie psichologiją ir psichoterapiją skaitykite Psichoterapeutas.com

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką