TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Psichologės komentaras: ką reiškia, kai draugė paprašo jos neįsimylėti?

Ramunė Pajuodytė.
G.Kropio nuotr. / Ramunė Pajuodytė-Milašienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Sveika, Ramune. Prašau padėk rasti atsakymą, esu tikrai suglumęs. Mergina, su kuria artimai bendraujame jau penkis mėnesius, ima ir pasako, kad aš jos neįsimylėčiau. Jaučiu jai labai artimus jausmus, ir vis išsprūsta iš mano lūpų, kad ją myliu. Tiesa, ji yra turėjusi ilgus santykius, trukusius apie 7 metus, bet nutraukė juos, mat, kaip sako, to vaikino nemylėjo, nors šis jai net piršosi ne kartą...

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Ji man yra užsiminusi, kad labai vertina ištikimybę, ir neatleistų man, jeigu taip nutiktų (nors buvęs jos draugas tokios klaidos nebuvo padaręs). Dar yra prašiusi, kad ja saugočiau, gerbčiau, ir neskaudinčiau. Duotus pažadus tęsiu, rodau begalinį dėmesį, viskuo rūpinuosi, kad nieko netrūktų tiek dėl laisvalaikio, tiek pramogų ir taip visą mūsų pažinties laiką, bet kartais jaučiu lyg ir kirtį į paširdžius, kai ji sako: ar tu nori, ar tau reikia? Esu užsiminęs jai, kad jaučiu šaltumą iš jos pusės, bet kai aptarėm viską, pasirodė, kad ji neva tai jautė iš manęs.
Esu užsiminęs jai ir apie tai, kad norėčiau kurti šeimą. Na, pokalbis pasisuko į plačius vandenis, mat aš gyvenu name su tėvais, o tai jokiais būdais nežavi ir neskatina gyventi kartu, buvau užsiminęs apie buto nuomą ir bandymą pagyventi kartu, tačiau tai nebuvo teigiamai įvertinta. Mums jau po 28 metus, o aš pats pastebiu, kad būnant kartu, nuolat ją pastebiu nužiūrint kitus vyrus... Apie tai nesu nieko sakęs ir didelės problemos nematau, bet aš pats taip nesielgiu. Miela Ramune, prašau atsakyk į mano laišką, patark, kaip savo srities profesionalė. Labai vertinu tavo patarimus.  Saulius

Sveikas, Sauliau. Šaunu, kad parašei. Ko gero jautiesi šiek tiek atstumtas, įžeistas, įskaudintas savo draugės. Suprantama, jog esi suglumęs, sutrikęs, tau sunku suprasti tokį prieštaringą merginos elgesį su tavimi. Iš pradžių mergina prašė ją saugoti, gerbti ir mylėti, po to užleido šaltį, tada vėl atšilo, o galiausiai pasakė, kad geriau jos neįsimylėtum.

Tavo draugės pasakymas „neįsimylėk manęs“ gali reikšti, kad ji yra išsigandusi jūsų artėjimo vienas prie kito, jai gali būti dėl to baisu, kita vertus, galbūt mergina nėra tikra dėl tavęs/savęs. Juk kiekvienas artumas, sąjunga slepia savyje praradimo, netekties, išsiskyrimo grėsmę. Visi mylintieji slapčia bijo prarasti mylimąjį. Juk vien įtarimas, kad meilė gali būti išduota, yra be galo skausmingas. Meilė visada eina greta su neapykanta, o gilūs artimi santykiai retai užsimezga be skausmo (nebent abi asmenybės yra labai brandžios, o gal net „nušvitę“).

Kiekviename iš mūsų nuolat kaunasi gėris ir blogis. Net labai simpatizuodami kitam žmogui, galime daugiau ar mažiau sąmoningai jį erzinti, švelniai pažeminti, jis gali mus nervinti, galime jausti nuoskaudą. Taigi, kiekvienas ryšys yra dvilypis, bet emociškai brandus žmogus meilės ir neapykantos sankirtą išsprendžia meilės naudai, taigi meilė visada pranašesnė už neapykantą.

Artimų santykių mezgimas yra labai subtilus dalykas. Reikšmingas kiekvienas niuansas, detalė, žvilgsnis...

Flirtas ar tikras atstūmimas?

Žinai, man toks tavo merginos pasakymas pasirodė daugiau flirtas, žaidimas, tam tikras „pasibranginimas“, nei realus atstūmimas. Galbūt tai savotiškas tavo vyriškumo, jausmų stiprumo testas: kiek tu atlaikysi, ištversi jos bjaurastį, kiek ji tau iš tikrųjų rūpi ir yra reikalinga. Tavo mergina greičiausiai jaučia kažkokią įtampą jūsų santykiuose, dėl to ir svaidosi ietimis ir žaibais. Žinoma, svarbu išsiaiškinti tos įtampos priežastis, bet galbūt neverta taip giliai imti į širdį kai kurių jos pasakymų.

Buvę tavo merginos santykiai taipogi nėra tokie vienareikšmiai – šiaip sau, be jausmų, žmonės labai retai būna kartu septynerius metus. Galbūt ji jautėsi atstumta, palikta to vaikino, įskaudinta, „nesaugoma“, nepakankamai vertinama – mes to negalime žinoti. Galime kalbėti tik apie tavo jausmus, norus, ketinimus, o jie yra rimti ir gražūs. Iš tavo laiško supratau, jog norėtum kurti šeimą su ja, turėti bendrus namus.

Pavyduliavimas dažnai yra meilės palydovas, taipogi suteikiantis jai daugiau ar mažiau skausmo. Tavo apmaudas (nors tu ir sakai nematantis problemos), kad draugė stebi kitus vyrus, net jei nesi pavyduolis, rūpiniesi ja ir dovanoji visą save, rodo, kad tu ją myli, ji tau yra labai svarbi.

Neįtikėtina, kokie galime būti žiaurūs artimam

Artimų santykių mezgimas yra labai subtilus ir sudėtingas dalykas. Reikšmingas kiekvienas niuansas, detalė, žvilgsnis, pasakymas. Dažnai žmonės (net draugai, mylimieji) bijo arba tiesiog nemoka, nesugeba nuoširdžiai ir artimai bendrauti vienas su kitu, neretai jie ilgai tikrina vienas kitą, atstumia ir vėl artinasi, po to išsigandę vėl kandžiojasi, smūgiuoja vienas kitam į paširdžius, o kartais ir žemiau juostos... Tiesiog neįtikėtina, kokie galime būti žiaurūs artimam. Ši tema labai vaizdžiai atsiskleidžia Dainiaus Kazlausko spektakliuose „Menas“, „Karo dievas“ – tikrai verta pasižiūrėti.

Ką gi tau daryti? Gal verta prisiminti merginos prašymą ją saugoti, t.y. neišsigąsti ir nenutolti, nekeršyti jai už tuos kirčius. Manau, tau vertėtų draugės tiesiai paklausti, ar ji apskritai norėtų su tavimi kurti šeimą, jei ne dabar, tai vėliau, ar ji norėtų gyventi kartu, turėti bendrus namus (nesvarbu, nuomojamus ar savus). Kokią jūsų santykių ateitį ji mato ar nori matyti. Santykių kūrime visada lengviau yra tam, kuris myli save, pasitiki kitu ir pačiu gyvenimo vyksmu. Tai nėra paprasta. Būtent to ir linkiu tau, Sauliau. Ir nepamiršk, kad atėjo pavasaris!

Norite paklausti Ramunės? Rašykite: santykiai@15min.lt

Daugiau apie psichologiją ir psichoterapiją skaitykite Psichoterapeutas.com

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką