Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 22d. 15:06

R.Ščiogolevaitė – atvirai apie visuomenės požiūrį į vienišas daugiavaikes mamas: „Tai baisu ir šlykštu“

Indrė Stonkuvienė ir Rūta Ščiogolevaitė
Prokadras nuotr. / Indrė Stonkuvienė ir Rūta Ščiogolevaitė

Penktadienio vakarą Palangoje moterys rinkosi į televizijos laidų vedėjos Indrės Stonkuvienės iniciatyvos #MoterųPasaulyje renginį. Jo metu vakaro viešnia tapusi dainininkė Rūta Ščiogolevaitė prakalbo apie visuomenės požiūrį į vienišas bei daugiavaikes mamas.

Itin sunkų periodą išgyvenanti R.Ščiogolevaitė dar anksčiau neslėpė, kad aplinkinių reakcija į jos penktąjį nėštumą buvo audringa. Kai ši žinia nuskambėjo viešai spaudoje, vyravo pačių įvairių nuomonių.

„Visuomenėje yra vis dar tokių retorinių klausimų, kaip, pavyzdžiui, kaip ji XXI a. negalėjo apsisaugoti nuo nėštumo. Tai yra labai baisu ir šlykštu. Tikiuosi, kad daugiau man tokių žodžių niekas nepasakys”, – kalbėjo Rūta.

Kalbai pasisukus apie audringas dainininkės skyrybas, ji buvo atvira.

„Man iš dalies nepaskęsti liūdesio liūne padėjo mintis apie vaikus ir kad kažkam galiu būti pavyzdys. Nebūtina nusižudyti, jeigu tau kažkas gyvenime nepavyksta, tai ne pasaulio pabaiga, o tiesiog tavo istorija.”

Renginio akimirkos – galerijoje:

Anot televizijos laidų vedėjos I.Stonkuvienės, stereotipai apie daugiavaikes mama dažniausiai būna labai neigiami.

„Dažnai žmonės yra įsitikinę, kad tai yra asocialūs žmonės. Skeptikai klausia, ar tikrai šeima sugebės užauginti visus, ar tikrai visiems užteks meilės. Manau, toks požiūris yra labai vengtinas. Taip, pasaulyje yra visko, bet kategoriškai laikytis neigiamų stereotipų nevertėtų.”

Vakaro metu moterys šnekučiavosi apie moterų roles bei įvairias primestas normas. Šį kartą dar daugiau stereotipų sugriovė ir šio renginio inciatyvos #MoterųPasaulyje heroje tapusi Neringa, kuri augina sūnų su itin sunkia ir labai reta negalia.

VIDEO: #MoterųPasaulyje su Indre Stonkuviene: Neringos istorija

Pasak herojės, gimus Tadukui jos dar ligoninėje medikai paklausė, ar ir šiam vaikui jai užteks meilės.

„Toks klausimas mane tiesiog pribloškė. Juk tai mano vaikas, man nesvarbu, kad jis turi negalią, bet juk jis mano kūnas ir kraujas. Mes kiekvieną dieną kovojame ir tikime, kad savo pasieksime”, - kalbėjo Neringa.

Paklausus kaip iniciatyva #MoterųPasaulyje galėtų padėti išpildyti būtent Neringos asmeninę svajonę, ji prasitarė, kad jau kurį laiką užsiima įvairiais rankdarbiai, o viena jos aistrų yra siuvimas, rašoma pranešime spaudai.

„Labai džiaugiamės, kad Neringai kartu su mūsų draugais „Gentle day” galime padovanoti tolesnius siuvimo kursus ir tikime, kad ši širdžiai maloni veikla ilgainiui virs pragyvenimo šaltiniu. Manau, Neringos pavyzdys įrodo visoms moterims, kad meilės užtenka tikrai visiems vaikams, o ir savo svajonių pamesti nereikia”, – renginio metu sakė I.Stonkuvienė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Rūta Ščiogolevaitė nustebino kardinaliais pokyčiais – drąsiai nusirėžė plaukus: įvertinkite

TAIP PAT SKAITYKITE: Rūta Ščiogolevaitė teigia kenčianti nuo besitęsiančio sutuoktinio teroro: „Joks vyras taip neturėtų elgtis“

TAIP PAT SKAITYKITE: Rūta Ščiogolevaitė išskirtiniame interviu: „Dažnai galvoju, kur mano kaltė, ką galėjau padaryti kitaip“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką