Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugsėjo 10d. 08:40

R.Zabarausko išdalintos vaivorykštės spalvų vėliavos kyla visame mieste: „Ačiū už tai“

Romas Zabarauskas
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Romas Zabarauskas

Po to, kai buvo padegtos Lietuvos gėjų lygos biuro durys ir kai balkone režisieriui Romui Zabarauskui užsikabinus vaivorykštės spalvų vėliavą laiptinėje pasikartojo dar du gaisrai, vyras tik dar labiau visus ragina ją išskleisti ir savo namuose. Panašu, kad jo noras pildosi – nemokamai išdalintos vaivorykštės spalvų vėliavos kyla visame mieste.

Pirmadienio rytą feisbuke R.Zabarauskas pasidžiaugė, kad Samanta Matu savaitgalį Vilniaus centre užfiksavo keliolika vaivorykščių – jomis puošėsi butai, kavinės, naktiniai barai.

„Jų plevėsuoja ir plevėsuos dar daugiau – ieškokite su grotažyme #LGBTdraugiškaLietuva“, – rašė režisierius.

Anot jos, jei minėtos atakos buvo bandymas sukiršinti visuomenę, to padaryti visiškai nepavyko.

„Išlikome solidarūs ir sustiprėjome, gindami savo laisvę bei mokydamiesi lygiateisiškumo. Ačiū už tai!“ – dėkojo R.Zabarauskas.

Išdalijo 500 vėliavų

Po dviejų bandymų padegti R.Zabarausko kaimynų duris, režisierius pakvietė aukoti pinigus, už kuriuos jis nupirktų dar daugiau vaivorykštės spalvų vėliavų. Per kelias dienas surinkus 2000 eurų, Romas įsigijo net 500 ryškiaspalvių vėliavų.

Penktadienio popietę pirmoji vėliava buvo pakelta ant „Paviljono“ stogo. O vėliau Romas kartu su bendraminčiais nemokamai jas dalijo visiems atėjusiems.

15min primena, kad prieš kelias savaites, reaguodamas į tai, kad Vilniuje naktį buvo padegtos Lietuvos gėjų lygos (LGL) biuro durys, režisierius Romas Zabarauskas išreiškė solidarumą savo namų balkone pasikabinęs vaivorykštės spalvų vėliavą.

Praėjusį savaitgalį jis pabudo nuo koridoriuje kilusio gaisro, kažkas bandė padegti kaimynų buto duris. Beje, vienas iš atvykusių pareigūnų pasiūlė vėliavą nusikabinti, „kol dar nesudegė visas namas“.

Po išpuolio R.Zabarauskas nepasidavė ir nusprendė padovanoti 500 nemokamų LGBT vėliavų. Režisierius ėmėsi akcijos – ragino jas pasikabinti ant savo balkonų ar langų.

Tačiau naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį vėl buvo padegtos buto durys R.Zabarausko name.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką