Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 8d. 13:58

R.Lukoševičiūtė: laikas nelaukia

Menų maratono „Art-o-thlon“ pristatyme šypsena švietė Rūta Lukoševičiūtė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Menų maratono „Art-o-thlon“ pristatyme šypsena švietė Rūta Lukoševičiūtė

Pramogų pasaulio atstovė Rūta Lukoševičiūtė pasvarstydavo, kad gerai būtų susilaukti kūdikio. Tačiau darbas vijo darbą, norėdavosi nuveikti tą ir dar aną. Galiausiai suprato: taip ji niekada neras laiko vaikui. Ir ryžosi permainoms.

Būna, kad pilvukas akivaizdžiai apvalėja, bet moteris neigia esanti nėščia arba tiesiog atsisako kalbėti šia tema. Pramogų pasaulio atstovė R.Lukoševičiūtė neišsisukinėja, klausiama, ar yra nėščia. "Galiu patvirtinti - taip, ketvirtas mėnuo, kaip laukiuosi", - ramiai sako 33 metų moteris.

Vardai jau parinkti

"Gimdyti turėčiau sausio pradžioje, - teigia Rūta. - Kas gims - berniukas ar mergaitė - nežinau. Kol kas nematyti."

Šiais pragmatiškais laikais vaikai vadinami arba planuotais, arba netyčiukais. Žinomos moters klausiu: norėjo kūdikio ar tiesiog taip susiklostė? Rūta tikina, kad vaikas planuotas. Maždaug prieš pusę metų, kai apie mažylį dar tik svajojo, svarstė, kaip pavadintų, ir parinko vardus. Tačiau kol kas nežino, ar tiks. Mat kalbama, kad kartais, pamačius kūdikį, iš anksto parinktas vardas neprilimpa. O paaiškėja, kad dera visai kitas - toks, kurio tėvai iš anksto nenumatė. Tada teigiama, kad vaikas vardą "atsinešė".

Sunkmetis negąsdina

Po poros savaičių Rūtai sueis 34 metai. "Kada nors reikia turėti vaikų", - sako ji. Vis dėlto primenu pašnekovei, kad laikas dabar nelabai geras, nes už lango - krizė. Mažus vaikus turinčios ar besilaukiančios mamos nepatenkintos, mat valdžios vyrai nori apkarpyti pašalpas. Apskritai šiuo metu gyvenimas sudėtingas. O kūdikis gali dar labiau viską apsunkinti. Klausiu, ar jai rūpi tokie materialūs dalykai. "Dirbu pagal autorines sutartis. Visada ariau kaip arklys. Tačiau nežinau, kokios išmokos man priklauso. Suprantu, kad jos nebus milžiniškos. Todėl nieko per daug nesitikiu, - tvirtina būsima mama. - Pasikliauju savimi. Tiesiog dirbu toliau."

Dar linksmesnė

Kaip Rūta jautėsi, sužinojusi, kad laukiasi? "Apsidžiaugiau. Šaunu, - trumpai apibūdina. - Man buvo gera, ir tiek. Suprantama, jei ilgai nebūčiau galėjusi pastoti, tada turėtų atsirasti euforija dėl to, kad štai - pagaliau pavyko. O dabar reagavau natūraliai. Ir stebėjau pasikeitimus. Kas vyksta? Auga pilvas ir krūtinė."

Atlikėja įsitikinusi: motinystė moteris puošia. Todėl jai gražu, kai būsimos mamos koncertuoja ar veda televizijos laidas.

Atlikėjos savijauta gera. Nepykina. Nevalgo nieko papildomo. Neturi jokių ypatingų norų. "Jaučiuosi kaip visada. Dirbu kaip visada, - tikina Rūta. - Jokių kaprizų ar pykčio. Apskritai pasidariau linksmesnė. Tikriausiai toks yra mano būdas. Sakote, visada buvau linksma? Dabar mane visą laiką juokas ima."

Ji mano, kad gerą sveikatą paveldėjo iš mamos. Todėl ir neturi dėl ko skųstis. "Kitos moterys ir mėnesinėmis labai serga, - lygina. - Dėl savo tvirtumo turiu padėkoti motinai gamtai ir mamai."

Penkeri metai draugystės

Akivaizdu - Rūta laiminga, kad taps mama. O kaip jaučiasi būsimas tėvelis? "Gerai. Kartu nusprendėme turėti vaikelį, - tikina moteris. - Todėl jis labai džiaugiasi, kad pavyko."

Rūta niekada neslėpė, jog jai patinka jaunesni vyrai. Toks yra ir gyvenimo draugas. Jiedu kartu jau penkeri metai. Tačiau Rūta nenori atskleisti, kas yra tas artimas žmogus ir būsimo vaiko tėvas. "Taip, jis turi vardą ir pavardę, - šypsosi pašnekovė. - Tačiau nėra žinomas. Mudu draugaujame penkerius metus. Todėl galima sakyti, kad jis yra ilgametis draugas. Ar gyvename kartu? Kaip išeina." Taigi nuo konkretaus atsakymo apie būsimą vaiko tėvą pramogų pasaulio atstovė sėkmingai išsisuka.

Dalyvauja konkurse

Pastaruoju metu Rūta dirba meno projekto "Art-o-thlon" atstove spaudai ir daug laiko praleidžia televizijoje. Jai patinka bendrauti su menininkais. "Negalėčiau ilgai sėdėti vienoje vietoje ir nieko neveikti, - kalba pašnekovė. - Jei kas nors man siūlo darbo, o aš turiu energijos ir minčių, kaip ką daryti, visada sutinku."

Atlikėja randa laiko ir koncertams. Neseniai ji gastroliavo Lenkijoje, daug dainuoja Lietuvoje. "Dar patekau į tarptautinio muzikos konkurso "Amber Star" finalą, šio mėnesio 17 dieną keltu plauksiu iš Rygos į Stokholmą, - pasakoja Rūta. - Konkurso prizinis fondas - 30 tūkst. eurų. Aišku, tiek negausiu. Tačiau būtų smagu ką nors laimėti."

Namie neužsidarys

Pastaraisiais metais kūdikių besilaukiančios atlikėjos drąsiai kyla į sceną. Koncertuoja net ir paskutiniais nėštumo mėnesiais. Rūta jas supranta. "Jei jausiuos gerai ir atrodysiu pusė velnio, taip pat dainuosiu scenoje, - tikina ji. - Tai yra geriau negu užsidaryti namie tarp keturių sienų ir galvoti, koks esi nelaimingas. Svarstyti, kodėl niekas niekur nekviečia. Arba manyti, kad galbūt negražiai atrodai, nes vos telpi televizoriaus ekrane. Aišku, kai aštuntas ar devintas nėštumo mėnuo, tada geriau pasisaugoti ir ramiai pabūti."

Atlikėja įsitikinusi: motinystė moteris puošia. Todėl jai gražu, kai būsimos mamos koncertuoja ar veda televizijos laidas. Dabar užėjusi mada, kai nėščiosios dalyvauja specialiose fotosesijose arba net aktams fotografuojasi. Rūta purto galvą. "Gražu, bet ne man, - teigia ji. - Nežinau, kur tokias nuotraukas reikėtų dėti. Geriau nufotografuoti gimusį vaiką."

Literatūros nereikės

Rūta dar nesvarstė, kiek laiko prabus motinystės atostogose. Sako, kad stengsis derinti vaiko auginimą ir darbus. "Bus matyti. Kol kas nesuprantu, kas yra ta motinystė, - šypsosi ji. - Dabar laukiu, o paskui gal bus - it perkūnas iš giedro dangaus? Žiūrėsiu, kaip pavyks susitvarkyti. Manau, kad padės vaiko tėvelis. Tikiuosi, kad man nereikės visą laiką sėdėti namie, nes nuo to tikrai galėtų varžtelis atsisukti. Įsivaizduoju, kad vaikas bus toks pats komunikabilus kaip aš, ir mes visur lakstysime kartu."

Rūta augo nedidelėje šeimoje. Brolis žuvo, tad ji liko viena pas tėvus. "Kukli šeima, esame trise, - sako pašnekovė. - Kokie mano tėvai? Griežti, bet šiuolaikiški." Panašiai ir ji ketina elgtis su savo vaiku - derinti reiklumą ir švelnumą. Tačiau teigia, kad už pavadžio nelaikys. Rūta neketina pirkti literatūros apie mažylių auklėjimą. Sako, augins, kaip Dievas duos. "Svarbiausia, kad vaikas būtų mano draugas, - paaiškina. - Manau, jog mūsų šeimoje bus lygybė ir brolybė."

Būsima mama teigia, kad šiuo metu jos sapnai labai ryškūs ir emocingi. Vis dėlto svajonių vaikelio juose nėra. Dažniausi sapnai - apie darbus, šunis. "Labai norėčiau, kad vaikas būtų panašus į brolį, kurio nebeturiu, - sako Rūta. - Turėtų būti tamsių akių, rudų plaukų ir labai linksmas. Norėčiau, kad jis džiaugtųsi gyvenimu ir kitiems džiaugsmą dalytų."

"Čia lyg ir reikėtų atsisveikinti, tačiau tikrai žinau, kad susitiksime, nes įkvėpimo turiu, o laiką nusimegsiu kaip dar vienas šiltas vilnones kojines" (iš R.Lukoševičiūtės knygos "Akibrokštas").

Slapukai

Pastaraisiais metais vaikų susilaukė nemažai scenos įžymybių. Netrukus gimdysianti dainininkė Aistė Pilvelytė iš pradžių slapukavo ir nenorėjo atvirauti, kad laukiasi. Nors kai pasirodydavo scenoje, galima buvo pastebėti: atlikėjos formos darosi vis apvalesnės, o suknelės - vis platesnės. Tik tada, kai pilvukas visai išryškėjo, atlikėja žurnalistams pradėjo atvirai pasakoti apie būsimą motinystę. Buvusi manekenė Aistė Jasaitytė iš pradžių irgi išsisukinėjo nuo klausimų apie nėštumą. Ji stebėjosi, kad žiniasklaidą pasiekė tokios žinios, nors pati apie tai nepasakojo. Galiausiai Aistė patvirtino, kad ruošiasi tapti mama. "Galiu pasakyti, kad tikrai laukiuosi ir kad visi mane paliktų ramybėje su tais klausimais", - birželį vienam leidiniui pasakė gražuolė.

Atvirauti nelinkusi atlikėjų Ericos Jennings ir Jurgio Didžiulio pora. Iš pradžių pasklinda kalbos, vėliau apie būsimą šeimos padidėjimą jie tiesiog išplatina pranešimą žiniasklaidai. Taigi dabar jau žinoma, kad Erica laukiasi antro vaikelio ir gimdyti turėtų rudenį. Prieš dvejus metus dainininkė Rūta Ščiogolevaitė taip pat nenorėjo prisipažinti, kad su šokėju Deividu Meškausku susilauks kūdikio. Abu tikino: "Čia gandai." Kiek vėliau žinią apie Rūtos nėštumą patvirtino artima draugė. Prieš pusantrų metų dainininkė Jurga Šeduikytė ir aktorius Vidas Bareikis nekomentavo gandų apie tai, kad laukiasi vaiko. Netrukus jau ir klausti nebereikėjo - pasidarė akivaizdu. Apie būsimą motinystę su žurnalistais iš pradžių nenorėjo kalbėti dainininkės Atlanta ir Milana. Vėliau tokia informacija pasitvirtino.

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Prie kalėdinės mugės vietos Strasbūre aidėjo šūviai: daugėja aukų, užpuolikas sužeistas

Vaikai ir jaunuoliai gatvėje: pagalba ateina

Aktualu

Lietuvė išpuolio vietoje Strasbūre: „Supratau tik, kad bėgame nuo kažkokio vyro“

Verslas

J.Mundeikis: panaikinę „gyvulių ūkį” ir turėdami turto mokestį, rastume papildomus 2 mlrd. eurų

N-18 Aktualu

Lietuvės žinutė mamai prieš kraupų nužudymą Anglijoje: dukra prašė jos neieškoti

Interviu Aktualu

T.Berezovecas: „Rusijos žvalgyboje gali dirbti idiotai, bet jie vis tiek sugeba žudyti“

Aktualu

Kručinskų šeima nusprendė neįsileisti specialistų į savo namus: „Norisi eiti į šviesą“

24sek

Dramatiška „Ryto“ pergalė Turine – kroato karjeros šou ir kvaila D.Suttono pražanga

„Ginčas“: kaip vertinti V.Šeškaus isteriją dėl teisėjų?

Pasaulis kišenėje

Originali Klaipėda: viena eglė sužibo po vandeniu, kita nunerta iš 14 km siūlų

24sek

Nemaloni žinia iš Kinijos – Donatas Motiejūnas patyrė traumą

Pasaulis kišenėje

Išrinkta geriausia Kalėdų mugė Europoje – vos už pusdienio kelio nuo Lietuvos

Gyvenimas

Vėžiu serganti moteris – apie draudimo bendrovės akibrokštą: teigia apkaltinta melavimu

Vardai

4 vaikų mama Sophie Guidolin leidžia sau šokoladą ir mėsainius: tobulą figūrą išlaiko vienas triukas

Sportas

Čempionų lyga: į aštuntfinalį įšoko „Liverpool“ ir „Tottenham“

Vardai

Kalėdų grojaraštis be „Baby, It's Cold Outside“? Tik dabar į dainos tekstą įsiklausę žmonės nustėro

Vardai

Kalėdinė dvasia – Natalijos Bunkės namuose: neįprastą eglę puošė ir sūnus, ir mylimasis Edgaras

Aktualu

„Huawei“ finansų vadovė Kanadoje paleista už 10 mln. dolerių užstatą

24sek

Europos taurė: D.Dulkio karjeros pasirodymas ir M.Kalniečio klubo nesėkmė

24sek

Drąsios naujo veido Lietuvos krepšinyje svajonės – nori būti geriausias milijardierius

Naujienos

Aktualu

Prie kalėdinės mugės vietos Strasbūre aidėjo šūviai: daugėja aukų, užpuolikas sužeistas

Vaikai ir jaunuoliai gatvėje: pagalba ateina

Aktualu

Lietuvė išpuolio vietoje Strasbūre: „Supratau tik, kad bėgame nuo kažkokio vyro“

Verslas

J.Mundeikis: panaikinę „gyvulių ūkį” ir turėdami turto mokestį, rastume papildomus 2 mlrd. eurų

N-18 Aktualu

Lietuvės žinutė mamai prieš kraupų nužudymą Anglijoje: dukra prašė jos neieškoti

Interviu Aktualu

T.Berezovecas: „Rusijos žvalgyboje gali dirbti idiotai, bet jie vis tiek sugeba žudyti“

Aktualu

Kručinskų šeima nusprendė neįsileisti specialistų į savo namus: „Norisi eiti į šviesą“

24sek

Dramatiška „Ryto“ pergalė Turine – kroato karjeros šou ir kvaila D.Suttono pražanga

„Ginčas“: kaip vertinti V.Šeškaus isteriją dėl teisėjų?

Pasaulis kišenėje

Originali Klaipėda: viena eglė sužibo po vandeniu, kita nunerta iš 14 km siūlų

24sek

Nemaloni žinia iš Kinijos – Donatas Motiejūnas patyrė traumą

Pasaulis kišenėje

Išrinkta geriausia Kalėdų mugė Europoje – vos už pusdienio kelio nuo Lietuvos

Gyvenimas

Vėžiu serganti moteris – apie draudimo bendrovės akibrokštą: teigia apkaltinta melavimu

Vardai

4 vaikų mama Sophie Guidolin leidžia sau šokoladą ir mėsainius: tobulą figūrą išlaiko vienas triukas

Sportas

Čempionų lyga: į aštuntfinalį įšoko „Liverpool“ ir „Tottenham“

Vardai

Kalėdų grojaraštis be „Baby, It's Cold Outside“? Tik dabar į dainos tekstą įsiklausę žmonės nustėro

Vardai

Kalėdinė dvasia – Natalijos Bunkės namuose: neįprastą eglę puošė ir sūnus, ir mylimasis Edgaras

Aktualu

„Huawei“ finansų vadovė Kanadoje paleista už 10 mln. dolerių užstatą

24sek

Europos taurė: D.Dulkio karjeros pasirodymas ir M.Kalniečio klubo nesėkmė

24sek

Drąsios naujo veido Lietuvos krepšinyje svajonės – nori būti geriausias milijardierius

Vardai

Ypatingos

03:17
07:15

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką