Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 20d. 19:35

Ramūnas Rudokas debiutavo režisieriaus amplua: VIP svečiams pristatė filmą „Pasmerkti. Kauno romanas“

Artūras Murauskas su žmona, Justina ir Ramūnas Rudokai, Mad Money
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr. / Artūras Murauskas ir Roberta Raubickaitė-Murauskienė, Justina ir Ramūnas Rudokai, Mad Money

Nauja lietuviška kriminalinė drama „Pasmerkti. Kauno romanas“ netrukus pasirodys Lietuvos kino teatruose. Trečiadienio vakarą Kaune rinkosi kviestiniai svečiai, kurie pirmieji turėjo progą išvysti debiutinį Ramūno Rudoko darbą. Susidomėjimas šia juosta buvo didžiulis, tad teko užsakyti ir papildomą salę.

Išskirtinio kino vakaro nepraleido Justina ir Ramūnas Rudokai, Robertas Lenartavičius, Simonas Storpirštis, Eglė Jackaitė, Gediminas Juodeika, Artūras Murauskas, Lina Joy, Mad Money.

„Didžiuojuosi žmonėmis, su kuriais teko statyti šį filmą. O viską parodys kino teatrų kėdės. Jei filmo pasižiūrėti ateis Andrius Mamontovas, reiškia – pavyko“, – prieš filmo premjerą juokėsi R.Rudokas.

Kalbant apie kino režisierius, Ramūnas yra sakęs, kad 99 procentai žiūrovų po filmo „Pasmerkti. Kauno romanas“ jį gretins su Emiliu Vėlyviu, pagarsėjusiu brutaliais scenarijais ir kruvinais nuotykiais, kuriuose murkdomi personažai neturi laiko galvoti, ką apie jų dialogus pasakytų kalbos kultūros komisija.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./ Kriminalinės dramos „Pasmerkti. Kauno romanas“ premjera
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./ Kriminalinės dramos „Pasmerkti. Kauno romanas“ premjera

„Tai nėra blogai. Negali pabėgti nuo scenarijaus, negali pabėgti nuo bendravimo. Mūsų filme bus ir rusiškų žodžių iš B, N raidžių. Nes žmonės, iš kalėjimo grįžę į laisvę, bendrauja gatvės kalba. Niekas nesakys: „Eik tu po velnių“. Bet tai, ką sakys, bus kontekste, o ne dėl to, kad mes specialiai norime nusikeikti. Tiesiog toks žargonas, – kalbėjo R.Rudokas.

Filmo „Pasmerkti. Kauno romanas“ premjeros svečiai – galerijoje:

Filmo „Pasmerkti. Kauno romanas“ istorija paremta tikrais įvykiais. Nemažai jų – iš nusikalstamo pasaulio, klestėjusio Laikinojoje sostinėje. Vieni aktoriai žino realius prototipus, kiti tyčia nesigilino ir kūrė savo herojus. Tai jiems pavyko puikiai: charizmatiški jaunosios kartos aktoriai vaidina įtaigiai, neperspausdami, nedarydami dramatiškų pauzių. Jie sukūrė personažus, kuriuos žiūrovai greitai pamėgs.

Kriminalinėje dramoje vaidinančiam Simonui Storpirščiui patinka, kad filmas sukurtas pagal tikrus faktus. „Kai pats esu žiūrovas, paprastas užrašas apie tikrus įvykius filmo pradžioje labai daug duoda. Iškart įdomiau žiūrėti“, – sakė jis.

„Tie personažai yra tikri. Jau per pirmą filmavimo pamainą išaiškėjo, kad taip yra buvę Kaune“, – teigė vieną ryškiausių vaidmenų sukūręs Šarūnas Datenis.

Filmo istorija pasakoja apie vaikystės draugų chebrą, kuri išauga į pavojingą, turtingą, įžūlią, nevaldomą Vartiklių gaują. „Jie yra tokie kiemų muškietininkai. Vienas už visus, visi už vieną. Nestukalins. Niekada neišduos. Jie kartu nuo vaikystės. Tu gauni draugą ir žinai, kad daugiau tokių nebus“, – apie savo ketveriukę kalba aktoriai.

Artūras Murauskas ir Robertas Lenartavičius vaidina brolius, nors vizualiai yra visiškai nepanašūs. „Bet gal brolis – nuo kito tėvo? Svarbu ne fizinis panašumas, o dvasinis ryšys“, – sakė Robertas.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Robertas Lenartavičius ir Agnė Matusevičiūtė
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Robertas Lenartavičius ir Agnė Matusevičiūtė

„Aš esu tų keturių žmonių smegenys ir sąžinė, – pasakoja S. Storpirštis. – Šarūnas – smogikas. Ir smaugikas. O broliai – kaip dvi rankos.“ „Aš gal labiau kairė, ne tokia vykusi“, – šypteli A.Murauskas. „O aš norėčiau būti gaujos bosas, bet esu tik vykdytojas“, – teigė Robertas.

Televizijos žiūrovams A.Murausko veidas gerai pažįstamas iš telekomunikacijų bendrovės reklamų. Kino teatro salėje nuskamba juokas, kai scenarijus pakiša Artūrui frazių, susijusių su telefonais. O ir šiaip jis – gana juokingas personažas. Kas dar sugalvotų išsiskalbti nusikaltėlio kaukę? Kita vertus, A.Murausko veikėjui tenka ir žiaurių patirčių, tarkime, pakabėti lifto šachtoje žemyn galva.

„Kai filmavome tą sceną, iš pradžių šiek tiek buvo baimės, bet kai įsitikinau, kad viskas yra saugu, tapo visai nebaisu, teko pridėti vaidybos“, – pasakojo A.Murauskas.

Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Eglė Jackaitė
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr./Eglė Jackaitė

Daug dėmesio filme skiriama fatališkai blondinei, kurią vaidina Agnė Šataitė. „Šis vaidmuo – daugialypis, su tragizmo ženklu. Ta jauna moteris gyvena su kauke. Jai gyvenimas – kaip vaidinimas. Viskas vyksta pagal pačios susikurtas taisykles. Ji bando prisitaikyti, siekia būti su įtakingais, turtingais vyrais. Tačiau ji nėra laisvas žmogus“, – pasakojo A.Šataitė.

Šios veikėjos namais filme tapo vienas Kauno restoranų, kuriame praėjusio šimtmečio pabaigoje iš tiesų rinkdavosi gangsteriai ir kurdavo savo purvinus planus. „Ne viename filmo epizode esu prie milžiniško židinio. Tos scenos turi kažką mistinio. Toks tarsi Twin Peakso miestelis“, – šypsojosi Agnė.

Filmo įvykiai vystosi praėjusį šimtmetį, bet jie perkelti į šių dienų atmosferinį lauką. „Tuo metu, kai tai iš tiesų vyko, viskas atrodė gerokai slogiau. Ir tie, kurie ateis į šį filmą, neturėtų pernelyg žavėtis herojais. Istorija parodo, kad likimai jų – tragiški. Už draugystę tenka susimokėti, ir ne tais prisiplėštų pinigų lagaminais“, – pasakojo aktoriai.

Visi jie į šį filmą atėjo iš skirtingų teatrų, serialų. „Bet mes turėjome gerą vadą – režisierių Ramūną Rudoką, kuris subūrė ir davė tokios laisvės, kad dirbti buvo labai gera“, – teigė aktoriai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką