Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 21d. 14:08

Rašytojų skaitomi kūriniai – per LRT programą „Klasika“

LRT pastatas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / LRT pastatas

Lietuvos radijas pasitinka 85-metį įamžindamas įvairių kartų nūdienos Lietuvos rašytojų balsus. Nuo gegužės 5-osios kas vakarą LRT programoje „Klasika“ bus galima klausytis savo kūrybą skaitančių autorių.

Naujasis ciklas „Rašytojai skaito savo kūrybą“ bus transliuojamas kasdien 21 valandą „Klasikos“ laidoje „Vakaras su knyga“. Tai viena ilgiausiai gyvuojančių Lietuvos radijo laidų, pradėta transliuoti dar 1988-aisiais.

„Džiugu, kad rašytojai mielai sutiko skaityti savo kūrinius. Bus įrašoma tai, kas, jų manymu, yra vertingiausia ir įdomiausia – kūrėjai fragmentus pasirinko patys. Šie unikalūs įrašai išliks ne tik radijo klausytojams, bet ir literatūros mylėtojams bei tyrinėtojams ateityje“, – sako laidos redaktorė Vida  Morkevičienė.

Rašytojų skaitomi romanų, novelių, esė fragmentai bus kartojami naktį, 2.05 val. per Lietuvos radiją. Ciklas „Rašytojai skaito savo kūrybą“ bus transliuojamas nuo gegužės 5 dienos iki birželio 12-osios, kuomet Lietuvos radijui sukaks 85-eri.

Beveik penkiasdešimties laidų ciklą pradės dešimtmečiu už Lietuvos radiją jaunesnis, neseniai garbingą jubiliejų atšventęs poetas Marcelijus Martinaitis, skaitysiantis ištrauką iš geriausia 2010-ųjų knyga pripažinto kūrinio – biografinių užrašų „Mes gyvenome“. Laura Sintija Černiauskaitė skaitys apysakas ir apsakymus iš knygų „Artumo jausmas“ bei „Kambarys jazmino krūme“. Vytautas Bubnys klausytojams pateiks atnaujinto, pakartotinai išleisto  romano „Svečias“ ištraukas.

Daugiau kaip mėnesį „Klasikos“ programoje ištraukas iš savo kūrinių skaitys rašytojai Sigitas Parulskis, Juozas Erlickas, Doloresa Kazragytė, Donaldas Kajokas, Danutė Kalinauskaitė, Rolandas Rastauskas, Vytautas Martinkus, Renata Šerelytė, Elena Kurklietytė, Algimantas Čekuolis. Ištrauką iš dar rašomo romano „Geležiniai gyvatės kiaušiniai“  skaitys Saulius Šaltenis.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką