Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 10d. 19:03

Renata Šakalytė-Jakovleva apie skiepus: „Ar verta iš gyvybės žaisti rusišką ruletę?“

Renata Šakalytė-Jakovleva
TV3 nuotr. / Renata Šakalytė-Jakovleva

Žinoma laidų vedėja Renata Šakalytė-Jakovleva socialiniuose tinkluose pasidalijo jautria istorija, kurioje pasakojama, kad erkės vos akimirksniu gali sugadinti žmogaus sveikatą. Ir nors erkinis encefalitas, sukeltas įsisiurbus šiems voragyviams, pačią moterį aplenkė, ji tikisi, kad liga nesmogs vėliau. Renata skatina visus imtis prevencinių priemonių, pasiskiepyti.

„Vasara dar tik įpusėjo. Bus dienų, kai vyksit į gamtą, o gal net gyvenat gamtoje. Tai žinokit, kad gamta – visų namai. Net erkių“, – perspėjo žinoma žurnalistė.

Kaip teigė moteris, vos prieš mėnesį pirmą kartą gyvenime erkė „įsisegė“ ir į jos kūną. Kad taip atsitiktų, nereikėjo net eiti į mišką – voragyvis užklupo savame darže.

„Aš erkės iškart nepastebėjau ir nežinau, kiek ji tūnojo po drabužiais, kol įkandimo vieta neištino“, – pasakojo Renata. Žurnalistė iškart nuramino, kad tiek ji, tiek jos šeima buvo paskiepyti, tad erkinio encefalito grėsmės nebijojo.

S.Vasiliauskaitės-Dančenkovienės nuotr./Renata Šakalytė-Jakovleva
S.Vasiliauskaitės-Dančenkovienės nuotr./Renata Šakalytė-Jakovleva

„Bet liko nerimas dėl Laimo ligos“, – vėlesnių pasekmių baiminosi moteris ir teigė, kad dėl to reikės darytis kraujo tyrimą.

„Visos ligos atrodo toli ir „gyvos“ tik žiniasklaidoje, kol pats nesusiduri. Tuo įsitikino ir mano buvęs kolega – erkės įkandimas jį susargdino encefalitu“, – pasakojo Renata. – Maratonus bėgęs vyras, kaip pats sako, dabar vos nueina 15 metrų. Linkiu jam kuo greičiau pasveikti.“

Sauliaus Baniulio nuotr./Renata Šakalytė-Jakovleva
Sauliaus Baniulio nuotr./Renata Šakalytė-Jakovleva

Žurnalistė taip pat pridūrė, kad pažįsta vyrą, kurį erkinis encefalitas nepagydomai suparalyžavo.

„Aktyvus uogautojas ir grybautojas tapo patale gulinčiu, nuolat žmonos bei artimųjų slaugomu pacientu“, – tikino žinoma moteris. Anot jos, apie skiepus jis negalvojo, nes iki tol jam nebuvo įsisiurbusi nė viena erkė.

„Skiepas gali užkirsti kelią klastingai ir tikrai pavojingai ligai – erkiniam encefalitui, – tikino žurnalistė. – Iš sveikatos ir gyvybės žaisti rusišką ruletę galima. Bet ar verta?“

Komentarai: 3

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką