Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 28d. 21:01

Retai interviu dalijanti Agneta Kleizienė – apie šeimos atostogas Dubajuje, sūnų Jokūbą ir gandrus

Linas ir Agneta Kleizos su sūnumi Jokūbu
15min ir asmeninio albumo nuotr. / Linas ir Agneta Kleizos su sūnumi Jokūbu

Kiekviena kelionė žmonių atmintyje ne tik palieka neišdildomų įspūdžių, supažindina su kitų šalių kultūromis, bet ir leidžia pasisemti naujos patirties. Lietuvoje jau kuris laikas gyvenantys Linas Kleiza (34) ir jo žmona Agneta Kleizienė (30), atėjus atostogų metui, nusprendė pasilepinti saulėtais Dubajaus paplūdimiais. Retai interviu duodanti garsaus krepšininko žmona 15min sutiko pasidalinti kelionės Dubajuje įspūdžiais, papasakoti apie darbą atostogų metu ir planus apie atžalas.

Agneta, panašu, kad kelionės jums nėra svetimos, o visai neseniai atostogavote Dubajuje. Papasakokite, kodėl pasirinkote šią kelionės kryptį?

– Svarbiausias kriterijus buvo skrydžio laikas bei oro temperatūra. Norėjome karštos saulės ir santykinai trumpo skrydžio.

Kas jus labiausiai sužavėjo Dubajuje? Galbūt pamatėte ką nors įspūdingo?

– Mane maloniai nustebino tvarka. Tai matyti visur – keliuose, aplinkoje, eismo sąlygose. Viskas ypač modernu ir kokybiška, o pastatai kaip Manhatane. Nors taksi vairuotojas minėjo, jog gyventojų mieste yra net 20 milijonų, kelionės metu aplankė jausmas, kad vis dėlto – daugiau pastatų, nei pačių gyventojų. Nuostabus restoranų bei maisto produktų pasirinkimas, tvarkingi paplūdimiai bei geras aptarnavimas. Radom viską, ko reikia išlepintam turistui (šypsosi).

Asmeninio albumo nuotr./Agnetos ir Lino Kleizų pusryčiai
Asmeninio albumo nuotr./Agnetos ir Lino Kleizų pusryčiai

Sakoma, kad Dubajaus kultūra ir vietinių gyventojų papročiai labai skiriasi nuo lietuviškųjų, ar tai tiesa?

– Žinoma, skiriasi, neįprasta matyti taip apsirengusius žmones, tiek moteris, tiek vyrus. O prie maldų laiko aš jau buvau įpratus Turkijoje, todėl didelio kultūrinio šoko nepatyrėme.

Kelionių metu dažnai nutinka įvairių netikėtumų. Ar jums neteko susidurti su kokiomis nors kurioziškomis situacijomis?

– Tokia situacija nutiko prieš kelionę – sūnus smarkiai susirgo, todėl kelioms dienoms teko atidėti skrydį.

Asmeninio albumo nuotr./Linas ir Agneta Kleizos su sūnumi Jokūbu Dubajuje
Asmeninio albumo nuotr./Linas ir Agneta Kleizos su sūnumi Jokūbu Dubajuje

Ar tai buvo brangi kelionė? Kaip vertinate Dubajaus maisto, pramogų kainas?

– Ganėtinai brangi. Jeigu renkiesi geresnį viešbutį, kainos panašios visose šalyse. Viskas dar pabrangsta, jeigu nėra „viskas įskaičiuota“ maitinimo, bet labiausiai nustebino vaikų pramogų kainos. Labai brangūs akvariumai, įvairios atrakcijų vietos vaikams, galima sakyti, neadekvačiai brangu.

Esate ir sveikatos namų „Molecule“ savininkė. Nebuvo sunku rasti laiko atostogoms? Kam laikinai patikėjote savo pareigas, o galbūt dirbate ir kelionės metu iš užsienio?

– Aš laikausi tokios filosofijos, kad niekada nebus tinkamas laikas. Ne vieną kartą esu viską kruopščiai suplanavusi iš anksto, rodos, pačiu tinkamiausiu metu, o tada suserga visi darbuotojai ar nutinka kažkas, ko negali suplanuoti, todėl aš tiesiog užsimerkiu ir rizikuoju. Laisvų dienų per atostogas neturiu – nuolat tikrinu paštą, pardavimus ir bendrauju su kolektyvu, kitaip tariant, vyksta tikras multitaskingas. Bet aš taip išmokau atostogauti ir kol sūnus miega pietų miegą, padirbu darbus, kuriems reikia didesnio susikaupimo.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Agneta Kleizienė ir Linas Kleiza
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Agneta Kleizienė ir Linas Kleiza

Keliavote kartu su vyru ir sūnumi Jokūbu. Dauguma mamų planuodamos keliones vaikus palieka namuose. Kaip sekėsi keliauti su vaiku, ar nekilo kokių nors rūpesčių?

– Mes niekada nepaliktumėme Jokūbo ilgesniam laikui nei kelios dienos, nes be jo neįsivaizduojame atostogų. Būtų siaubingas ilgesys ir savigrauža. Jokūbo neimame tik į labai trumpas komandiruotes.

O kas pasikeitė jūsų ir Lino gyvenimuose, kai susilaukėte sūnaus?

– Neužtektų puslapio viskam išvardinti, pasikeitė visas gyvenimas ir mes patys.

Linas turbūt yra labai rūpestingas tėtis ir vyras, kaip jis padeda jums auginant sūnų?

– Taip, Linas labai padeda, mes dalijamės viskuo po lygiai, tik aš atsakinga už maisto gaminimą, o Linas už vairavimą.

Gretos Skaraitienės/„Žmonės Foto“ nuotr./Agneta Kleizienė
Gretos Skaraitienės/„Žmonės Foto“ nuotr./Agneta Kleizienė

Ar kartu su Linu pasvajojate ir dar apie vieną atžalą?

– Aš nemanau, kad pametinukai yra geras reikalas pačiam vaikui, nes iš vaiko mama atima dėmesį atiduodama jį kitam vaikui, todėl kai Jokūbas pageidaus kompanijos ir sutiks padėti rūpintis broliu arba sese, mes pasitarsime su gandrais (šypsosi).

Kartu su vyru gyvenote ne vienoje šalyje, galiausiai likote Lietuvoje. Ar nesigailite šio sprendimo?

– Lietuva yra mūsų gimtinė, mūsų šeima ir draugai gyvena Lietuvoje, todėl nekilo klausimo, kur gyventi. Keliaudami tapome kosmopolitiškesni, tolerantiškesni ir, žinoma, gerokai praplėtėme akiratį. Turbūt investicija į keliones žmones turtina, nors piniginei tai ir atsiliepia.

TAIP PAT SKAITYKITE: Agneta Kleizienė pristatė žiemai skirtą drabužių kolekciją: tai odė natūralumui ir tikrumui

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką