Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Režisieriaus Algimanto Puipos filmas „Edeno sodas“ bus filmuojamas Taujėnų dvare

Juozas Budraitis ir Viktorija Kuodytė
Asmeninio albumo nuotr. / Juozas Budraitis ir Viktorija Kuodytė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Režisierius Algimantas Puipa neseniai pradėjo filmuoti naują lietuvišką vaidybinį filmą „Edeno sodas“, kurio filmavimo darbai pratęsti Taujėnų dvare.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

„Kiekvienas, pasiėmęs kokią nors išminties knygą, ras sau atsakymą. Kiekvienąkart tas atsakymas bus individualus ir turbūt neteisingas. Bet dažnai nutinka, kad žmogus, patikėjęs optimistiška gaida, ištraukia save už plaukų kaip Miunchauzenas. Aš ruošiuosi kurti filmą apie senatvę. Ir pats senstu, tad gilinuosi į tuos dalykus. Radau gražią, gal kiek žiauroką sentenciją, citatą iš Biblijos: „Tik tapę vaikais pakliūsime į rojų.“ Filme bus ir man labai įstrigusi mintis: „Kiekvienas eidamas mirti turi mylėti gyvenimą.“ Tokių žodžių galima daug prisirankioti, galima jais vadovautis, bet kaskart atsidūręs ties kritine riba arba patekęs į siaubo kambarį, tau pasiūlytą likimo, sprendimą visada turi rasti pats. Kartais vieno ar kito išminčiaus mintis parodo tau kelią“, – sako filmo „Edeno sodas“ režisierius Algimantas Puipa.

Rašytojos Janinos Survilaitės, jau kelis dešimtmečius gyvenančios Šveicarijoje, romanų“ Vila Edelveisas“ ir „Pašnekesiai su Helvecija“ herojai, Algimanto Puipos kino scenarijuje gyvena ateities Lietuvoje, kurioje galioja šiandien dar mums fantastika dvelkiantys Šveicarijos įstatymai.

Lietuva – šalis pilna imigrantų, išsibarstę po pasaulį turtingi lietuviai grįžta gyvenimo saulėlydį praleisti puikiuose pensionatuose, gyvenimą ir mirtį reguliuojantys įstatymai suteikia žmogui saugumo jausmą.

Linda (akt. Viktorija Kuodytė) – keturiasdešimtmetė švedė, jau dešimtmetį gyvenanti Lietuvoje, turinti Lietuvos pilietybę, prieš pusmetį palaidojusi ilgai sirgusį savo vyrą, ieško darbo. Turėdama slaugės patirtį, Linda gauna darbą išskirtiniame pensionate „Edeno sodas“.

Asmeninio albumo nuotr./Viktorija Kuodytė
Asmeninio albumo nuotr./Viktorija Kuodytė

Vila „Edeno sodas“ – milijonierių slaugos namai, įsikūrę senoviniame dvare ant ežero kranto.

Įsidarbinusi „Edeno sode“ Linda pradeda suvokti šios įstaigos specifines taisykles, neįprastas gyventojų užgaidas, darbuotojų bendravimo subtilybes. Pradžioje Lindai ši vieta atrodo kaip Išmirštančiųjų Vienuolių Ordinas su bevardžiais objektais, belytėmis įnoringomis būtybėmis, tačiau laikui bėgant ji artimiau susipažįsta su gyventojais ir tampa graudžių ir linksmų pensionato gyvenimo akimirkų liudininke ir dalyve. Filme vaidina žymūs vyresniosios kartos lietuvių aktoriai Juozas Budraitis, Gražina Balandytė, Vaiva Mainelytė, Vytautas Paukštė, Vidas Petkevičius ir kt.

Filmo operatorius Viktoras Radzevičius, dailininkas Augis Kepežinskas, kostiumų dailininkė Dalia Kernagienė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką