Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 4d. 19:36

Režisieriaus Jono Vaitkaus žmonai Elvyrai atlikta sudėtinga širdies operacija

Jonas Vaitkus su žmona Elvyra
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr. / Jonas Vaitkus su žmona Elvyra

Žinomo režisieriaus Jono Vaitkaus žmonai Elvyrai Vaitkuvienei atlikta sudėtinga širdies operacija – jai per kateterį implantuotas aortos vožtuvas.

Širdies vožtuvų ligoms sergantiems pacientams įsižiebė viltis. Vienas iš būdų pagydyti tokius žmones – implantuoti aortos vožtuvą. Tokia operacija itin sudėtinga, nes galima lengvai sugadinti vožtuvą. Tiesa, Santaros klinikos jis gali būti implantuojamas atveriant krūtinės ląstą arba per kateterį, praneša LNK Žinios.

Būtent per kateterį modernus vožtuvas implantuotas režisieriaus Jono Vaitkaus žmonai Elvyrai.

Moteris šios operacijos eilėje laukė dvejus metus, o sėkmingai procedūrą pavyko atlikti neatveriant krūtinės ląstos.

Santaros klinikose perkateterinių aortos vožtuvų procedūros atliekamos įvertinus paciento pakitimus, todėl parenkamas tinkamiausias vožtuvas.

Šiuo atveju buvo pradėta implantuoti naujus ir modernius vožtuvus, kurių iki šiol Lietuvoje nebuvo galima įsigyti. Svarbu pažymėti, kad tokios procedūros tik su kitokiais vožtuvais Santaros klinikose atliekamos jau 10 metų.

Ypatingai svarbu, jog atsiranda galimybė pacientams padėti naudojant pačias inovatyviausias priemones, kurios šiais laikai sparčiai keičiasi ir vystosi.

„Noriu būti sveika, bet žiūriu, kad nesveika. Paeinu kelis žingsnius ir negaliu paeiti, laiptais sunku užlipti, o tu galvoji: „Na, širdele, ką čia išdarinėji“. Norisi daug padaryti: tai gėles pasodinti, tai tą, tai aną. Atrodo, kad be tavęs pasaulis sugrius, bet dabar jau tikrai nebe“, – LNK Žinių žurnalistams sakė moteris.

Manto Barzdėno nuotr./Jonas Vaitkus su žmona Elvyra, Vaidas Barakauskas su žmona Rūta (centre)
Manto Barzdėno nuotr./Jonas Vaitkus su žmona Elvyra, Vaidas Barakauskas su žmona Rūta (centre)

Po sudėtingos operacijos režisieriaus žmona jaučiasi gerai, o sveikata kardinaliai pasikeitusi: „Jaučiuosi šilta, atrodo, kad būčiau po pirties ar labai malonios procedūros. Taip gera, šilta, o anksčiau visą laiką kojos šalo“.

„Pagarba žmonėms, kurie drįsta ir gali, ir nori, ir sugeba įeiti į vidų, ir gali daryti tokius dalykus, kurie paprastam žmogui nėra lengvai suvokiami. Pagalba tos profesijoms žmonėms, kurie rizikuoja, neša atsakomybę už tokią operaciją“, – LNK kalbėjo režisierius Jonas Vaitkus.

Vožtuvo vertė – 15 tūkst. eurų, o jie yra pagaminti iš metalinio karkaso, kurioje viduje yra kiaulės perikardo (širdiplėvės). Jis būna specialiai apdorojamas, kad žmogaus organizmas vožtuvo nepriimtų kaip svetimkūnio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:30
01:16
01:39

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką