Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 17d. 19:20

Riaušės šou atstovų akimis

Jeronimas Milius
„Scanpix“ nuotr. / J.Milius dėl laiko stokos kilusiais neramumais nesidomėjo.

Šou pasaulio atstovai naujienų portalui 15min.lt sutiko išreikšti savo nuomonę apie pastarųjų dienų įvykius Lietuvoje. Kai kurių požiūris, švelniai tariant, nustebino.

Gaila pensininkų

Daina Bilevičiūtė 15min.lt kalbėjo, esą jai labiausiai gaila pensininkų ir žmonių, gaunančių itin mažas pajamas, esą net norėjosi ašarą nubraukti: „Viena moteris sakė: „Jūs paimkit tas dujas ir nužudykit mus vietoj“. Man skaudžiausia dėl tų moterų, kurių vaikai turi išvažiuoti kažkur dėl to, kad Lietuvoje neturi darbo. Kaip moteriai man aktualesnė ši pusė. Nes dėl tos politizacijos kol kas neaišku, kas dabar dedasi ir kas kuo naudojasi'.O kur mūsų valdžia buvo, kai prie Seimo susirinko žmonės?, – piktinosi D.Bilevičiūtė

Dainiaus Labučio/„Scanpix“ nuotr./Daina Bilevičiūtė
Dainiaus Labučio/„Scanpix“ nuotr./Daina Bilevičiūtė

Pasak D.Bilevičiūtės, paprasti žmonės pastaruoju metu kovoja už savo ir visos Lietuvos likimą, o riaušininkai tuo pasinaudojo. „Norėtųsi, kad valdžia rastų dialogą su žmonėmis. Mes nesam bandomi triušiai, arogancijos iš valdžios pusės turėtų būti kuo mažiau. Rasti dialogą su žmogum, rankoje laikančiu plytą – sudėtingas dalykas. Vat ir sugebėk tu jį suvaldyti“, – uždavinį valdžiai iškėlė dainininkė.

Dainininkė samprotavo, kad karas prie gero nepriveda niekuomet. Moteris 15min.lt sakė, jog būtų gerai, jei į gatves išeitų 50 000 taikių žmonių. „Va tada valdžia pamatytų. Valdžiai reikia priimti kažkokį sprendimą, kad žmonės nejustų, kad iš jų tyčiojamasi. Ko bijo mūsų valdžia? Va JAV prezidentas George'as Bushas išėjo, žmogus metė į jį batą ir niekas dėl to nenumirė. O kur mūsų valdžia buvo, kai prie Seimo susirinko žmonės?“, – piktinosi atlikėja.

Apie neramumus negirdėjo

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Inga Budrienė
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Inga Budrienė

Nors šalies žiniasklaida ir itin plačiai atspindėjo pastarųjų dienų įvykius Lietuvoje, pasirodo, yra žmonių, kurie apie neramumus beveik nieko negirdėjo ir jokios nuomonės neturi. Kaunietė verslininkė Inga Budrienė 15min.lt sakė turinti įdomesnių rūpesčių nei svarstyti apie riaušes.Verslininkė Inga Budrienė turi ir malonesnių rūpesčių nei mitingai ir riaušės

„Apie įvykius nieko negalvoju, nes turiu ir kitų rūpesčių apie savo projektus rengiamus. Neturiu apie tai jokios nuomonės ir negaliu tokiom temom diskutuoti. Neturiu pozicijos. Nieko negalvoju ir visiškai nesigilinu į tai. Turiu malonesnių ir svarbesnių rūpesčių“, – kalbėjo verslininkė.

Milius protestuotų, jei...

„Aš esu menkai informuotas apie įvykius. Vakar koncertavau, o mano namuose remontas, tai nelabai ką žinau. Kodėl Vilniuje kilo neramumai iš mitingo, įdomu, bet nepasidomėjau, nes nebuvo kada. Sunku vertinti, nes nežinau, kodėl taip išsivystė", – sakė dainininkas.

Paklaustas, ar dėl nepakeliamo gyvenimo eitų daužyti Seimo langų, J.Milius nusikvatojo ir tikino, kad ryžtųsi tokiam žingsniui tik tuomet, jeigu PVM valdžia pakeltų iki 50 procentų.

J.Milius 15min.lt patikino, kad nepateisina riaušių, jei jos vyksta tik norint sukelti chaosą. Pasak dainininko, mes patys esame atsakingi už savo gyvenimo kokybę: „Niokojimas – tų pačių pinigų švaistymas. Seimo be langų juk nepaliksim. Kaip manote, iš kieno pinigų teks keisti langus?“

Temos: 2 Verslas Riaušės

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:50
01:29
26:48

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką