Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 10d. 14:10

Rima Triškutė: madą čia diktuoja modeliai

Rima Triškutė
Gretos Skaraitienės nuotrauka / Rima Triškutė

Pastaruosius penkerius metus daugiausia laiko Milane praleidžiantis modelis Rima Triškutė (21), išgirdusi lietuvišką kalbą, tiesiog nušvinta. Savi! „Taip seniai brolį mačiau! – nesulaiko ašarų ir puola pirmą kartą svetimoje šalyje ją lankančiam broliui Kęstučiui į glėbį. – Kai ilgiau pabūnu užsienyje, pasijuntu labai vieniša. Lietuvoje – artimi žmonės, draugai, o čia, Milane, – tik kolegos ir konkurentės. Čia – kitoks gyvenimas.“

Kai aprimus aistroms kitą dieną su Rima ir Kęstučiu susitinkame kavinukėje miesto centre, ji suskaičiuoja Lietuvoje nebuvusi keturis mėnesius. „Esu tiesiog įkalinta Milane, – juokiasi. – Noriu į Lietuvą, bet niekaip neišeina – darbai.“


Šalia sėdintis brolis, atvirkščiai – gyvenimu Milane be galo susižavėjęs. Gal todėl, kad kol kas matė tik paradinę jo pusę: naktiniai klubai, kur modeliai sutinkami lyg karališkosios šeimos atstovai, puošnios centrinės gatvės ir dar puošnesnės jomis vaikštančios gražuolės...

Kalėdų Rima būtinai grįš į Lietuvą. Gal ir Naujuosius čia sutiks. O gal su būriu draugų trauks į Egiptą... Ji – laisvas paukštis. Ir vis dažniau svarsto, kaip būtų gerai pabėgti iš Milano. Gal į Korėją, Japoniją ar kurią kitą Azijos šalį. „Jau penkeri metai Milane. Nebegaliu, pabodo. Reikia keisti aplinką, nes tie patys klientai, tie patys modeliai... Tave jau pažįsta, dažnai net į atrankas nebereikia eiti“, – pasakoja.

Ar viską metusi galėtų grįžti į Lietuvą? Kartais atrodo, kad taip. O kartais Lietuvoje užtenka pabūti vos kelis mėnesius per metus. Ypač kai net atvykusi trumpų atostogų Rima sugeba įsipainioti į skandalus ir patekti į Lietuvos žiniasklaidos akiratį. Pavyzdžiui, papasakoti apie artimą draugystę su skandalinguoju grupės SEL lyderiu Egidijumi Dragūnu (dabar nei jo, nei tos draugystės nė prisiminti nenori)... arba tapti muštynių su kitu modeliu dalyve... Akivaizdu: jokioje šalyje ši mergina be dėmesio neliks.

Kaip gyveni Milane?

Su „kambarioke“, taip pat modeliu iš Lietuvos Gintare, nuomojamės butą. Man labiau patinka gyventi su vienu žmogumi nei modelių apartamentuose, kur kambarį dalijasi keturios ar šešios merginos. Jeigu butas – dviejų kambarių, jame gali gyventi net aštuonios merginos. Vietos nėra, lovos – dviaukštės, vonios kambarys – vienas... Ryte, kai reikia eiti į atrankas ar darbą ir visos sukyla vienu metu, – baisu. Turi keltis valanda ar netgi dar anksčiau, kad spėtum susiruošti.
Visą dieną paprastai lakstai po atrankas, vėlai vakare pavakarieniauji, namuose dar pažiūri televizorių, paskaitai knygą ar panaršai po internetą, pasišneki su draugais. Savaitgaliais išsimiegi iki pietų, išsiruoši su draugais į kokią nors vietovę aplink Milaną: Monaką, Monte Karlą... Vakare nueini į klubą.

O širdies reikalams lieka laiko?

Nėra meilės. Ir nereikia. Net laiko nebūtų su vaikinu susitikinėti, bendrauti, kur nors eiti.
Kvietimų, be abejo, gauni, bet didelio noro nėra. Kai gyveni neramiai, nuolat „ant lagaminų“, kai nespėji galvoti apie nieką kitą, tik apie darbą... Paryžius, Bolonija, Sardinija... Nėra laiko. Kai grįšiu į Lietuvą, kai galutinai „nusėsiu“, tada ir pagalvosiu.

Ech, nelengvas tas modelio gyvenimas...


Nesišaipykite, tikrai gana sunkus. Kai eilėje stovi du šimtai panelių... kai sėdiesi čia pat ant žemės, nes išstovėti keturias valandas nebėra jėgų... O per dieną turi kokias dešimt atrankų skirtinguose miesto galuose ir į visas reikia spėti. Užsiimi eilę prie vienų durų, bėgi prie kitų... prie trečių... Be to, nuėjęs į atranką nesi tikras, kad gausi darbą. Gerai, jeigu užsakovai apsisprendžia iš karto. Būna, iš šimto modelių atrenka dvidešimt. Antras etapas: iš dvidešimties – penkias. Trečias etapas – dar kelias. Kartą taip esu perėjusi net penkis etapus.

Kiek ilgai galima gyventi iš vieno uždarbio?

Dabar – krizė, bet modeliai neskuba išsivažinėti po savo šalis ir namus. Jeigu turi darbą, kad ir kur kas mažiau mokamą nei seniau, vis tiek esi laiminga. Laikaisi jo įsikibusi. Būna, gauni smulkų darbelį, užtrunki pusvalandį ar valandą ir uždirbi šimtą eurų. Na, ar ilgai gali gyventi už šimtą eurų? Gal kaip už šimtą litų Lietuvoje. Gal mažiau... O kartais gali nusifotografuoti katalogui, uždirbti kelis tūkstančius ir gyventi mėnesį.

Milane brangu?

Didžiausios išlaidos – buto nuomai. Apie tūkstantį eurų. Dar daug kainuoja lėktuvo bilietai, maistas, buitinės priemonės, kosmetika, drabužiai... Atvažiavau į Milaną vasarą, kai buvo trisdešimt laipsnių karščio. Dabar – ruduo, šlapia, šalta ir yra vos dešimt laipsnių, taigi reikėjo pirkti šiltesnių drabužių, batų. Turbūt norint gyventi Milane per mėnesį dviejų tūkstančių eurų tikrai reikėtų. Aišku, gali nueiti pavakarieniauti nemokamai, į klubą tave įves be pinigų, bet iš esmės – pinigų čia vis tiek reikia nemažai.

Ką reiškia „vakarienė nemokamai“?

Yra vaikinų, dirbančių „piarais“. Jie į klubus atveda merginas ir gauna už tai pinigų. O modeliai nemokamai patenka į klubus, kurie čia kainuoja tikrai labai daug. VIP salės lankytojo mokestis – nuo penkiasdešimt iki šimto eurų. Užtat tokioje salėje tavęs niekas nepalies, ten dirba akyla apsauga. Modeliams tai labai svarbu, nes kiekviename žingsnyje kas nors rėkia: „Amore! Bellissimo!“ Taigi šimtas eurų už įėjimą į klubą. Dar šimtą reikėtų turėti, jeigu norėsi išgerti. Modeliams gerai: kai atsiveda „piaras“, įėjimas ir gėrimai – nemokami.
„Piarai“ modelius paprastai „medžioja“ ten, kur vyksta atrankos. Kviečia eiti vakarienės ir į klubą, kai kurie – dar ir pietų. Jeigu turi laiko, gali važiuoti papietauti į tokią „gyvą“ reklamą užsakiusį restoraną.


Mano brolis juokiasi ir „piarus“ vadina suteneriais. Bet mums tikrai nereikia dirbti ar linksminti klubo lankytojų. Nėra ten besikabinėjančių senų dėdžių ar apgirtusių, nesivaldančių jaunuolių... VIP svečiai turi tarsi atskirą pakylą. O šokantys apačioje gali mus matyti, stebėti. Kaip Lietuvos klubuose savo pakylą turi ir publiką kaitina šokėjos, taip Milane – modeliai.
Daug kur buvau, nemažai esu keliavusi, bet vienintelėje Lietuvoje modeliai žeminami ir niekinami. Milane ši profesija gerbiama. Klubams – garbė, jeigu ten ateina modelių. Ir žmonių, aišku, tada daugiau susirenka – į gražias merginas pažiūrėti. Ne visi klubai turi tokią „paslaugą“ – tik geriausi, brangiausi.

Išeitų, kad būdamas modeliu gali beveik nemokamai Milane gyventi: pietūs, vakarienės, naktiniai klubai...

Tokiems dalykams iš tiesų pavyktų neišlaidauti, bet nuo nuomos mokesčio niekaip neišsisuksi. Nuo išlaidų pokalbiams ir kelionėms – taip pat. Galų gale net jeigu pietus ir vakarienę „susiorganizuosi“, pusryčiais vis tiek reikės pasirūpinti pačiai (juokiasi)!

Nejaugi modeliai apskritai valgo?!

Patikrintumėte jūs mano šaldytuvą! Brolio atvežta dviejų kilogramų paltis lašinių, trijų rūšių juodos duonos, svogūnų, česnakų... Laukdama Kęsto prikepiau kepsnių, paruošiau vištienos su bulvėmis... Turiu ir sausainių, ir saldainių... Ko gero, mano šaldytuve nerasite to, ko paprastai jame turi modelis. Salotų lapai – ne man. Mėgstu mėsą, ledus, šokoladą. Dievinu juodą duoną, tik Milane jos nėra. Dar brolio prašiau atvežti baltosios mišrainės, bet turbūt būtų surūgusi – nerizikavo. Būčiau neatsisakiusi ir poros cepelinų, tik šįkart irgi neatvežė. Nieko, po kelių savaičių grįšiu į Lietuvą ir galėsiu jų atsivalgyti.

Niekada nesulaukei priekaišto, kad reikėtų numesti porą kilogramų?


Ne. Man tik yra liepę kelis kilogramus priaugti! Atsimenu, tada ėjau iš proto, valgiau viską, ką įmaniau, bet – niekaip! Agentūra vienu metu mane net tikrino. Kažkuri iš dietos besilaikančių merginų apskundė, kad per vakarienę valgau daug, bet nestorėju. Turbūt sergu bulimija ar anoreksija... Jeigu tik įtariamas toks dalykas, agentūra pradeda kasdien tave tikrinti ir matuoti visus duomenis: apimtis, svorį, spaudimą, siunčia atlikti kraujo tyrimų. Pradėjo kasdien tikrinti, sverti, stebėti. Net „piaras“ pasakė, kad jam liepta mane stebėti. Bet nieko blogo nerado. Mūsų giminėje visi tokie: aukšti, ploni, matyt, greita medžiagų apykaita.

Nebjauru, kad visą laiką esi stebimas, kad nuolat tau reguliuojama?

Na, toks darbas ir turi susitaikyti. Be to, daug kas priklauso nuo agentūros. Ankstesnėje teko matyti kelias paneles, kurios akivaizdžiai sirgo anoreksija, bet vadovai į tai nekreipė dėmesio. O dabartinė mano agentūra prieš kelias savaites išsiuntė vieną lietuvę namo. Labai lengva pastebėti, kai mergina pradeda nevaikščioti į atrankas, nuolat miega, tampa dirgli, irzli, priešiškai bendrauja. Mes, merginos, viena kitą pastebime, pačios pasakome vadovams: „Žiūrėkite, kas jai darosi.“

Taip šalinate konkurentes?

Ne, tiesiog matai, kad žmogus serga. Nesame mes tokios bjaurios, kad taip kovotume dėl vietos po saule. Būna, matai, kad nebe žmogus, o giltinė. Išbalusi, reakcija sulėtėjusi... Arba eina pro vitriną, sustoja prie saldumynų ir žiūri į juos – ryja akimis.

Prie Milano gyvenimo būdo – vėlyvų vakarienių, iki gilios nakties šurmuliuojančio miesto, puošniai apsirengusių žmonių – greitai įpratai?

Iš pradžių buvo labai sunku: nervinausi, kad niekur per tą minią žmonių nespėju. O dabar grįžtu į Lietuvą ir mane visi stabdo: „Kur tu bėgi?!“ Čia gyvenimo tempas daug greitesnis. Negali vėluoti į atrankas, pas klientus... Be to, praėjusį mėnesį streikavo metro darbuotojai, todėl visur tekdavo ne eiti, o bėgti. Pripratau ir vėlai vakarieniauti. Grįžtu į Lietuvą ir būtinai vidury nakties pabundu, nes baisiai noriu valgyti!

Gyveni prabangių parduotuvių mieste. Išeini apsipirkti?


„Šopintis“ nemėgstu. Ypač dabar, kai paskutiniu metu tenka dažnai dirbti modeliu, kuriam matuoja siuvamus drabužius. Kai per dieną prisimatuoji jų krūvas, kai valandų valandas stovi badoma adatėlių, jokių apsipirkimų nesinori. Paprastai bėgdama į atrankas pasižvalgau po vitrinas. Be to, prisimenu, kur kokius drabužius demonstravau. Greitai užlekiu į parduotuvę, paklausiu, ar yra mano dydžio, nusiperku ir išbėgu.

Kiek į atranką atėjusių modelių eilėje būna lietuvių, slavių, italių?

Italės manekenėmis būna labai retai, nes paprastai yra gana žemos. Jos dirba nebent fotomodeliais. Lietuvių merginų gausiau čia būna vasarą, kai daugiau darbų. Užtat ypač daug rusių ir ukrainiečių. Kai stovi atrankų eilėse, jos būtinai stumdysis, rodys aršų charakterį... Iš karto gali pasakyti, kuri yra ukrainietė: būtinai segės vos vos užpakalį dengiantį sijoną ir avės aukštakulnius su platformomis.
Apskritai Milane madą diktuoja modeliai. Paprasti žmonės kopijuoja jų aprangos stilių. Kita vertus, miestas visada pilnas turistų: jie tave stebi lygiai taip pat atidžiai, kaip ir architektūros grožybes. Tai įpareigoja atrodyti stilingai, madingai. Jeigu paprastą darbo dieną nuo vienuoliktos iki ketvirtos valandos popiet pamatysite Milano gatvėmis bėgančią aukštakulnius avinčią liekną ilgakoję merginą su nuotraukų segtuvu rankose, žinokite, kad tai – modelis. Aukštakulniai, didelis ūgis ir segtuvas – skiriamieji bruožai. Ir būtinai bėgs!
 

„Žmonės“
Temos: 3 Milanas Mada Italija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Naujame Nacionalinio stadiono Vilniuje projekte – ir oro gondola

Aktualu

R.Karbauskis: atsakomybę už etatinio apmokėjimo klaidas turi prisiimti ir prezidentė

Gyvenimas

15min studijoje – pokalbis apie artėjantį Kalėdinį bėgimą

Verslas

„Revolut“ tampa banku ir po metų siūlys kreditus – licenciją gavo Lietuvoje

Aktualu

Tragedija Klaipėdoje: laivų gamykloje lūžęs kranas pražudė du žmones

„Ginčas“ dėl Lietuvos pilietybės: ar suteikti ją Kanadoje išaugusiam NBA potencialo talentui?

Verslas

Tyrimas rodo, kad oriam gyvenimui Vilniuje užtenka 700 eurų. Sutinkate?

Pasaulis kišenėje

Pamatykite: 102 metų promočiutė tapo vyriausia šuolininke su parašiutu

Aktualu

Premjeras apie prezidentę: 10 metų Lietuvoje buvo vienintelis neklydęs žmogus

24sek

Skausmo perkreiptu veidu – su NBA čempionais kovojęs Jonas Valančiūnas patyrė traumą

Buvau geras Gyvenimas

Kitiems padedanti K.Grybaitė: jei kuriu prabangius interjerus, nereiškia, kad gyvenu muilo burbule

Vardai

A.Adamovič ir Ž.Gečas šventes pasitiks trise, su Žaku: „Pernai per Kalėdas sužinojome, kad laukiamės“

Vardai

Ieškomiausi 2018 metų žmonės „Google“ – už princo ištekėjusi M.Markle ir vos nemirusi D.Lovato

Gyvenimas

15min studijoje pokalbis apie agresiją su A.Mockumi: ji mus ar mes ją valdome?

Vardai

Monika Marija pristato dainą ir klipą „Light On“: „Ji – apie skaudžiausią mano išgyvenimą“

Gazas

„Porsche“ gamins 911 hibridus: kur jie dės elektrinį variklį?

Maistas

15 laiko patikrintų silkės patiekalų šventėms: nuo silkės „pataluose“ iki švelniai marinuotos

Aktualu

„Lietuvos sąrašas“ pavėlavo užsiregistruoti ir negalės dalyvauti savivaldos rinkimuose

Aktualu

180 tūkst. eurų vertės kontrabandą į Lietuvą atgabenusi grupuotė siunčiama į kalėjimą

Aktualu

Diskusijas dėl azartinių žaidimų reklamos Seimas atidėjo pavasariui

Naujienos

Verslas

Naujame Nacionalinio stadiono Vilniuje projekte – ir oro gondola

Aktualu

R.Karbauskis: atsakomybę už etatinio apmokėjimo klaidas turi prisiimti ir prezidentė

Gyvenimas

15min studijoje – pokalbis apie artėjantį Kalėdinį bėgimą

Verslas

„Revolut“ tampa banku ir po metų siūlys kreditus – licenciją gavo Lietuvoje

Aktualu

Tragedija Klaipėdoje: laivų gamykloje lūžęs kranas pražudė du žmones

„Ginčas“ dėl Lietuvos pilietybės: ar suteikti ją Kanadoje išaugusiam NBA potencialo talentui?

Verslas

Tyrimas rodo, kad oriam gyvenimui Vilniuje užtenka 700 eurų. Sutinkate?

Pasaulis kišenėje

Pamatykite: 102 metų promočiutė tapo vyriausia šuolininke su parašiutu

Aktualu

Premjeras apie prezidentę: 10 metų Lietuvoje buvo vienintelis neklydęs žmogus

24sek

Skausmo perkreiptu veidu – su NBA čempionais kovojęs Jonas Valančiūnas patyrė traumą

Buvau geras Gyvenimas

Kitiems padedanti K.Grybaitė: jei kuriu prabangius interjerus, nereiškia, kad gyvenu muilo burbule

Vardai

A.Adamovič ir Ž.Gečas šventes pasitiks trise, su Žaku: „Pernai per Kalėdas sužinojome, kad laukiamės“

Vardai

Ieškomiausi 2018 metų žmonės „Google“ – už princo ištekėjusi M.Markle ir vos nemirusi D.Lovato

Gyvenimas

15min studijoje pokalbis apie agresiją su A.Mockumi: ji mus ar mes ją valdome?

Vardai

Monika Marija pristato dainą ir klipą „Light On“: „Ji – apie skaudžiausią mano išgyvenimą“

Gazas

„Porsche“ gamins 911 hibridus: kur jie dės elektrinį variklį?

Maistas

15 laiko patikrintų silkės patiekalų šventėms: nuo silkės „pataluose“ iki švelniai marinuotos

Aktualu

„Lietuvos sąrašas“ pavėlavo užsiregistruoti ir negalės dalyvauti savivaldos rinkimuose

Aktualu

180 tūkst. eurų vertės kontrabandą į Lietuvą atgabenusi grupuotė siunčiama į kalėjimą

Aktualu

Diskusijas dėl azartinių žaidimų reklamos Seimas atidėjo pavasariui

Vardai

Ypatingos

05:50
03:17

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką