Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rinkdami lėšas sergantiesiems padavėjais tapo ir Juozas Butnorius, ir Monika Šalčiūtė

Akcijos akimirka
Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr. / Monika Šalčiūtė
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienio vakarą pramogų pasaulio atstovų būrys valandai tapo restorano „Soya“ padavėjais. Aptarnaudami klientus jie rinko lėšas Vytauto Kernagio fondui, padedančiam onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Padavėjų darbą Vilniaus „Akropolyje“ esančiame restorane šeštadienį išbandė aktorė Aušra Štukytė, Eglė Kernagytė-Dambrauskė, Indrė Stonkuvienė, šokėjai Monika Šalčiūtė ir Šarūnas Kirdeikis, dainininkas Juozas Butnorius, didžėjus Justinas Pikelis.

Bendraudamos su Žmonės.lt garsenybės atviravo, kad padavėjų darbas joms – ne svetimas, ir praeityje ne vienam teko uždarbiauti aptarnaujant kavinių ar restoranų klientus. 

Antai dainininkas J.Butnorius kavinėje padavėju dirbti ėmė vos baigęs mokyklą – pirmaisiais studijų metais. „Man tai – prisiminimas to, ką veikiau jaunystėje. Vis dėlto aš nepamiršau, kaip elgtis su indais – suktis virtuvėje man nėra naujiena. Galų gale, dirbant padavėju reikia daug ir maloniai bendrauti su žmonėmis. Tą nuolat darau ant scenos, šįkart su žmonėmis bendradarbiausiu dar betarpiškiau“, – apie šeštadieninę avantiūrą kalbėjo jis. 

Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr. /Juozas Butnorius
Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr. /Juozas Butnorius

Muzikantas juokavo – gal žmonės, pamatę, kad juos aptarnauja dainininkas, pagalvos, kad muzikantai Lietuvoje labai mažai uždirba, kad turi šitaip prisidurti? Tačiau svarbiausia, anot jo, kilnus akcijos tikslas – juk lėšos renkamos sergantiems.

Patyręs akcijos metu išsidavė esąs ir šokėjas Š.Kirdeikis – prieš daug metų jis vienoje kavinėje dirbo barista: pilstė klientams kavą. „Gal tris ar keturis mėnesius dirbau už baro. Tada gavau geresnį darbelį ir su šia veikla teko atsisveikinti“, – sakė Š.Kirdeikis. 

Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr. /Šarūnas Kirdeikis ir Santa Audickaitė
Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr. /Šarūnas Kirdeikis ir Santa Audickaitė

Žmonės.lt jis atskleidė turįs taktiką, kaip aptarnauti klientus, idant šie nepagailėtų arbatpinigių. „Pats esu nepakantus atsainiems padavėjams, todėl dirbdamas bandysiu prisiminti viską, ko pats nemėgstu, ir to nekartoti. Klientus bandysiu pavergti savo šypsena, juokais, maloniu bendravimu ir pažadėsiu, kad kuo jie daugiau arbatpinigių man paliks, tuo mažiau anekdotų pasakosiu – sugadinu visus juokus“, – kvatojo jis.

Ilgametę padavėjos patirtį turi ir drauge su Š.Kirdeikiu akcijoje pasirodžiusi Santa Audickaite. Jos stažas siekia net septynerius metus. „Padavėja dirbau Graikijoje, Lietuvoje, Amerikoje... Galiu viena ranka panešti penkias lėkštes!” – gyrėsi mergina.

Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr. /Eglė Kernagytė
Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr. /Eglė Kernagytė

Nepėsčia pasirodė esanti ir M.Šalčiūtė – padavėja ji yra dirbusi kone metus. „Pasirodo, šiandien neužsidirbsiu – surinktus pinigus reiks aukoti labdarai. Dėl arbatpinigių kovosiu maloniai bendraudama su klientais, besišypsodama. Gal man, kaip mergaitei, jie norės daugiau pinigų palikti?“ – tikėjosi interneto sensacija.

Vienintelė niekad nebandžiusi dirbti padavėja prisipažino Aušra Štukytė. „Besiruošdama akcijoje net juokavau, kad jaudinuosi kaip prieš spektaklį“, – sakė aktorė. Ji taip pat klientų simpatijas pelnyti ketino savo šypsena ir draugišku, šiltu bendravimu.

Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr. /Aušra Štukytė, Eglė Kernagytė, Indrė Stonkuvienė
Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr. /Aušra Štukytė, Eglė Kernagytė, Indrė Stonkuvienė

Vytauto Kernagio fondo biudžetą šeštadienį papildė ne tik žinomų žmonių gauti arbatpinigiai, bet ir 5 proc. akcijos metu už iš naujojo meniu parduotus patiekalus uždirbtos restorano „Soya“ pinigų sumos.

Vytauto Kernagio fondas įsteigtas 2008 metų balandžio mėnesį, šįmet skaičiuoja septintuosius savo veiklos metus. Fondas jau įgyvendino beveik 40 įvairių projektų, kuriais siekta išsaugoti a.a. Vytauto Kernagio atminimą bei padėti onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms. 

Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr. /Šarūnas Kirdeikis
Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr. /Šarūnas Kirdeikis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką