Dabar populiaru
Publikuota: 2010 rugsėjo 25d. 11:01

Rolandas Lavinskas: „Visi vyrai Irmos gyvenime – tik praeiviai“ (papildyta rugsėjo 25 d.)

Irma Jurgelevičiūtė ir Rolandas Lavinskas
Žurnalo "Privatu" viršelis / Irma Jurgelevičiūtė ir Rolandas Lavinskas

Pravieniškių 2-ieji pataisos namai. Trečiadienio rytas. Prie vartų būriuojasi nuotakų ir pamergių suknelėmis pasipuošusios merginos. „Šiandien – vestuvių diena“, – paaiškina mane pas R. Lavinską (35) lydintis pareigūnas.

 Vardas, pavardė: Rolandas Lavinskas.
Gimimo data, vieta: 1975 06 20, Anykščiai. 35 m.
Šeima, kurioje gimė: turi tėvus, du brolius ir dvi seseris.
Šeiminė padėtis: tris kartus išsiskyręs; turi sūnų Matą (12).

Kalbamės praėjus dviem dienom po oficialių jo ir dainininkės Irmos Jurgelevičiūtės (38) skyrybų. „Tarp mūsų NIEKO nebėra jau pusę metų“, – išskirtiniame interviu žurnalui „Privatu!“ sako Rolandas.

Rolandai, atsakyk į visus taip dominantį klausimą – kodėl iširo Tavo ir Irmos šeima?

Kai į žmonas pasirenki moterį, tikiesi, kad ji puoselės tokias pačias vertybes, kurias ir tu puoselėji. Ištikimybė, pagarba, supratimas... Kai nors viena iš tų vertybių sunaikinama, šeimos nebelieka. Štai tau ir atsakymas.

Bet prieš porą metų, kai tuokėtės, Tu tikėjai, kad Irma Tave mylės, gerbs, bus ištikima iki gyvenimo pabaigos?

Žinoma. Jei nebūčiau tikėjęs, tikrai nebūčiau kūręs šeimos. Buvo laikas, kai neabejojau jos žodžiais. Tačiau atėjo ta diena, kai tariamas „myliu“ virto melu.

Ievos Korsakaitės nuotr./Rolandas Lavinskas
Ievos Korsakaitės nuotr./Rolandas Lavinskas

Ar gali pasakyti, kas konkrečiai tarp jūsų įvyko?

Aš viešai neskalbiu nešvarių baltinių. Iš mano pusės tai būtų labai negražu ir negarbinga. Aš žinau, kas įvyko, ji taip pat puikiai žino, kaip pasielgė. O kam smulkmenas pasakoti visai Lietuvai? Anksčiau ar vėliau visi sužinos, ką Irma padarė.

Kas priėmė galutinį sprendimą ir padėjo tašką jūsų meilės istorijoje?

Tai įvyko abipusiu sutarimu. Mums nereikėjo susėsti ir aptarinėti, kokiu būdu gelbėsime santuoką. Kai ŠIS TAS nutinka, sprendimas priimamas savaime. Tada nereikia nei atgailavimų, nei atsiprašinėjimų.

Kada nuo piršto nusimovei vestuvinį žiedą?

Čia mums neleidžia jo nešioti, užsimaudavau tik per mūsų pasimatymus. Jau seniai nebuvau užsidėjęs... Bus kitas žiedas. Ir kita moteris.

Ar gali pasakyti, kad padarei viską, jog Tavo moteriai su Tavimi būtų gera ir jai net nekiltų minčių žvalgytis į kitą pusę?

Aš dėl jos tiek padariau, kiek nė vienas vyras, būdamas laisvėje, nesugebėtų padaryti. Kita vertus, aš nesu geras vyras, nes netoleruoju išdavystės, melo, alkoholio, narkotikų.

Kaip manai, kiek laiko po vestuvių Irma nebuvo sulaužiusi Tau duoto ištikimybės pažado?

(Ilgai tyli). Nežinau... Tikrai nežinau... Čia jos reikėtų klausti.

Irma skundėsi, kad Tu labai ją kontroliuodavai: nuolat tikrindavai, ką ji veikia, su kuo leidžia laiką.

Juk aš buvau jos vyras. Turėjau žinoti, su kuo ji bendrauja. Tai yra normalu, ar ne? Aš saugojau savo žmoną, kad jos nesuptų negeri žmonės. Tokių Irmos kelyje pasitaikė ne vienas.

Tiesa, kad Irmą gelbėjai iš sudėtingiausių gyvenimo situacijų: buvai šalia, kai ji sunkiai sirgo, traukei ją iš alkoholizmo liūno?

Pasakysiu tik tiek: aš Irmai labai daug padėjau. Ar sulaukiau dėkingumo? Šiais laikais mažai žmonių žino, kas yra dėkingumas. Irmai padėjau ne todėl, kad ji man pasakytų „ačiū“.

Net ir Tave pasiekė kalbos, kad jūsų skyrybų priežastis galėjo būti Seimo nario Andriaus Šedžiaus rodomas dėmesys Tavo sutuoktinei. Turbūt turi susidaręs nuomonę apie žmogų, kurio namuose Irma buvo apsistojusi?

Andrius nebuvo mūsų skyrybų priežastis, bet jis labai juokingas ir negarbingas žmogus. Tikri vyrai taip nesielgia: pats savo namuose pasiūlo apsistoti ištekėjusioms moterims, o kitą dieną skambina žurnalistams, kad jie atvažiuotų, patykotų, neva netyčia užkluptų, nufilmuotų ir visai Lietuvai parodytų, koks Šedžius populiarus tarp moterų.
Jis man primena „Playboy“ įkūrėją Hughą Hefnerį, kuris girdavosi, kad per naktį gali patenkinti dešimt moterų. Tačiau galiausiai viena jo mergužėlė žurnalistams atskleidė visą tiesą – Hughas saujomis gerdavo viagrą, kad nors kartą per pusmetį jam įvyktų erekcija. Šedžius man irgi primena tokį beviltišką pagyrūną. Bet kokia kaina jis stengiasi išgarsėti kaip lovelasas, tačiau akivaizdu, kad nei išvaizda, nei pinigais jis nežavi moterų.

Irma užsiminė, kad jos širdis buvo sudaužyta, o didelis jausmas – nužudytas. Ar numanai, kodėl ji taip šneka?

Tas jausmas negalėjo būti nužudytas. Jis tiesiog dingo. Ne dėl mano kaltės. Irmą aš nuoširdžiai mylėjau, kol ji nepasielgė labai negražiai ir negarbingai.

Nesakau, kad Irma neturi gerų savybių. Mes patyrėme daug puikių akimirkų, tačiau kai kurie jos poelgiai buvo kaip deguto šaukštas medaus statinėje.

Tai ji Tau sudaužė širdį?

Galiu pasakyti tik tiek: tai ne pats baisiausias dalykas, kuris man nutiko. Buvo ir skaudesnių išgyvenimų. Laikas gydo visas žaizdas.

O koks žmogus yra Tavo buvusi žmona Irma?

Nenorėčiau jos apibūdinti, nes kad ir ką pasakysiu, visi galvos, jog mano lūpomis kalba įskaudintas žmogus. Be to, kai tuokėmės, aš maniau, kad puikiai ją pažįstu. Pasirodo – nė velnio!
Nesakau, kad Irma neturi gerų savybių. Mes patyrėme daug puikių akimirkų, tačiau kai kurie jos poelgiai buvo kaip deguto šaukštas medaus statinėje. Irmai palinkėčiau pastovumo. Metai bėga. Taip blaškydamasi, ji niekada neras nei ramybės, nei šeimyninės laimės. Žinau, kad ji jau turi naują draugą, tačiau kas iš to? Visi vyrai jos gyvenime – tik praeiviai.

Manai, ateityje dar bendrausite?

Ne. Mūsų jau niekas nebesieja. Jai tiesiog gėda būtų pažiūrėti man į akis.

Irma Jurgelevičiūtė
Irma Jurgelevičiūtė

Vis dar tiki meile?

Be abejo. Meilė buvo, yra ir bus. Aš tikrai sutiksiu moterį, kuri bus verta mano meilės.

Laisvėje mylimosios paieškos užtruktų kur kas trumpiau.

Nereikia ieškoti. Su mylimu žmogumi tave suveda pats gyvenimas. Jei esi protingas vyras, visiškai nesvarbu, ar esi laisvėje, ar atlieki bausmę, – moterį, kuri tave mylės, tikrai sutiksi.

Kokia ji turėtų būti?

Graži ir protinga. Tokia, kuri niekada neišduos.

Manai, ketvirtoji santuoka bus paskutinė?

Sakoma, kad trečias kartas nemeluoja, o ketvirtas garantuoja (juokiasi).

Turbūt puikiai supranti, kad moteris, kuri nuspręs su Tavimi praleisti visą likusį gyvenimą, turės būti ypač stipri, nes jos poelgis bus nuolat aptarinėjamas, už akių ji bus vadinama bandito žmona.

O kas yra banditas? Paanalizavus Drąsiaus Kedžio istoriją, jau nebeaišku, kas yra banditai: ar žmonės, kurių jau nebėra tarp gyvųjų, ar žmonės su antpečiais? Net neabejoju, kad daug neišaiškintų didelio atgarsio sulaukusių nusikaltimų užsakovų pėdsakai atvestų į aukščiausius valdžios sluoksnius.
Tie, kurie mane pažįsta, laiko ne banditu, o garbingu žmogumi ir kreipiasi į mane vardu. Taigi ko verta nepažįstamų žmonių nuomonė? Į akis nei man, nei mano žmonai nė vienas neišdrįs pasakyti nieko panašaus, o už akių gali šnekėti ką nori. Ar nuo to mes gyvensime blogiau? Kodėl mano žmona turėtų būti smerkiama už tai, kad šeimą sukūrė iš meilės? Protingi žmonės nelipdys jokių etikečių, o kvailiems tik duok pašnekėti. Juk ir mūsų Prezidentė – nuostabus žmogus – neretai maišoma su žemėmis. Nuo to nepasislėpsi.

Ar Tavęs nežeidžia, kad spaudoje nuolat pabrėžiama, jog Tu – žmogžudys?

Tai nėra malonu. Lengviausia yra nuteisti, pasmerkti nežinant visų aplinkybių. Kartą mane jau nuteisė, atlieku bausmę, tad kam reikėtų dar ir dar sykį tai kartoti? Kiekvienas iš mūsų esame padarę kažką bloga, bet apie tai pamirštame. Daug smagiau analizuoti kitų padarytas klaidas.

Ateis diena, kai išeisi į laisvę. Ką planuoji veikti?

Daug metų praleidau čia, nemačiau daug pažįstamų veidų, kuriuos būtinai aplankysiu. Per tuos metus daug kas pasikeitė, bus įdomu pasižvalgyti po Lietuvą, pakeliauti po pasaulį. Gal kažkam tai įprasta, bet man tai bus nepakartojamas jausmas ir mane užplūs nepaprastai didelis laisvės pojūtis.
Turiu nuostabų sūnų, su kuriuo stengsiuosi praleisti kuo daugiau laiko, be to, net neabejoju, kad būsiu sukūręs šeimą, kurią taip pat apgaubsiu didele
meile ir dėmesiu.

„Privatu“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką