Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rolandas Mackevičius susidomėjo gatvės kultūra

Rolandas Mackevičius
Organizatorių nuotr. / Rolandas Mackevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį Vilniuje vyko gatvės kultūrai pašvęstas renginys „Atgal į miestą“, kuriame buvo siekiama atskleisti teigiamą gatvės kultūros pusę: vyko gatvės gimnastikos pasirodymai, riedlenčių šou, kuriame triukus atliko profesionalūs riedlentininkai iš Latvijos, BMX dviračių, „beatbox“, gatvės šokių grupių pasirodymai bei važinėjimo ilgosiomis riedlentėmis („longboards“) pamokos.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Prie tradicija tampančio renginio šiais metais prisidėjo radistas Rolandas Mackevičius, atlikėjai „Tavo tėvas“, „Tie geresni“, MC Mesijas, gatvės šokių atstovas Dainius Žebrauskas-Skruzdėliukas ir kt. Į renginį, kuriame apsilankė ir dainininkas bei prodiuseris Saulius Urbonavičius-Samas, dalyviai atvyko net iš Prancūzijos. Renginį vedė Viktorija Vyšniauskaitė-Vyšnia bei vienas geriausių Lietuvos riedlentininkų Einius Žiūkas.

Renginyje pasirodęs alternatyvus reperis Žygimantas Kudirka – MC Mesijus išreiškė palaikymą gatvės kultūros renginiams ir pastebėjo, kad šiais laikais gatvė yra tapusi vieta, skatinančia jaunimą augti ir atskleisti savo talentus.

„Gatvės kultūra leidžia tobulėti ir mokytis, nes joje susitinka ir veteranai, ir jaunimas. Čia kiekvienas gali mokytis, dalintis patirtimi, semtis naujų idėjų kūrybai. Jaunimo atstovai, dalyvaujantys tokiuose renginiuose, randa bendraminčių, su kuriais vėliau kuria bendrus pasirodymus ar kitus šou. Gatvės kultūrą puoselėjantys renginiai tampa vieta, kur gali būti priimtas kiekvienas, kuris nori čia būti. O kiek pastebėjau pats, dažniausiai tai – žmonės, linkę išbandyti naujoves, ieškantys įkvėpimo kurti, būdų atsikratyti kompleksų nelaužant savo vidinių įsitikinimų“, – apibendrina MC Mesijus.

Organizatorių nuotr./Renginio „Atgal į miestą“ akimirka
Organizatorių nuotr./Renginio „Atgal į miestą“ akimirka

Pasak renginį organizavusio „Ogmios miesto“ rinkodaros vadovo Edgaro Valicko, jau antrus metus iš eilės vykstančia iniciatyva siekiama atgaivinti gatvės kultūrą ir parodyti, kad jos atstovai – talentingi jauni žmonės.

„Paskutiniu metu apie šį reiškinį kalbama per mažai arba nekalbama visai, bet, nepaisant to, gatvės kultūra kinta, auga, tampa vis įvairesnė bei labiau įtraukianti jaunus žmones. Renginys „Atgal į miestą“ padeda tokiems žmonėms parodyti save, atskleisti savo talentus, gimusius gatvėje – nuo triukų dviračiais ar riedučiais iki išskirtinių balsų “, – sakė E. Valickas.

Praėjusiais metais pirmą kartą vykusiame renginyje „Atgal į miestą“ apsilankė apie 2 tūkst. jaunuolių, o šiemet renginyje dalyvavo 3 tūkst. jaunų žmonių. Šiais metais renginio lankytojai turėjo galimybę vienoje vietoje pamatyti ne tik garsius riedlenčių, BMX dviračių, gatvės šokių ar reperių pasirodymus, bet ir pramogų pasaulio veidus, prijaučiančius gatvės kultūrai.

Organizatorių nuotr./Renginio „Atgal į miestą“ akimirka
Organizatorių nuotr./Renginio „Atgal į miestą“ akimirka

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką