Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Romas Zabarauskas negavo leidimo Vilniaus savivaldybėje filmuoti scenos apie susikompromitavusį merą

Romas Zabarauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Romas Zabarauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Režisierius Romas Zabarauskas (22) jau rengiasi filmuoti juostos „Streikas“ (angl. „We will riot“) scenas Lietuvoje. Pagrindinis filmo aktorius Ebeneezer Nii Sowah jau atvykęs į Vilnių, tačiau Romas sulaukė nemalonaus akibrokšto iš Vilniaus savivaldybės. Pasirodo, filmavimo grupė, paprašiusi leidimo filmuoti Vilniaus miesto savivaldybės pastate, leidimo taip ir negavo.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Vienoje iš filmo scenų pagrindinis herojus Luke susitinka su Vilniaus miesto meru. Mat politikas į Lietuvą močiutės ieškoti atvykusiam vaikinui pasiūlo darbą. Ši scena buvo suplanuota filmuoti Vilniaus miesto savivaldybės pastate, tačiau režisierius patvirtino, jog leidimo jie taip ir negavo.

„Žinau, kad filmavimus savivaldybėje kuruoja ir kūrėjams padeda gauti leidimus visai naujai įkurtas Vilniaus kino biuras. Kuomet mes su jais kalbėjome, supratau, kad gauti leidimą filmuoti savivaldybės pastate – įmanoma. Iš pradžių atsakingi žmonės į mūsų norą žiūrėjo palankiai. Praėjusią savaitę net aprodė man ir operatoriui du kabinetus, kuriuose galėtume filmuoti. Žinoma, pasakė, jog juose kam nors dirbant filmuoti negalėtume. Mes pasidomėjome, ar būtų galima filmuoti savaitgalį. Atsakė, kad galbūt galima, bet reikia paruošti prašymą.

Tai štai ketvirtadienį mums buvo atsakyta visai kitaip, mat komisija apsvarstė ir nusprendė, kad nebegalima filmuoti savivaldybėje, nes savaitgaliais į pastatą gali patekti tik jame dirbantys žmonės. Reiks, reiškia, kažkur kitur tą sceną filmuoti“, – nusivylimo neslėpė režisierius.

Romas su kūrybine grupe šiuo metu ieško savivaldybės „dvasią“ atspindinčių pastatų arba kabinetų, kuriuose galėtų nufilmuoti reikiamas scenas. Nepaisant neigiamo atsakymo, režisierius patikino esąs dėkingas Vilniaus kino biurui už kitus suteiktus leidimus. Kita vertus, patikino nesuprantąs, kodėl gi komisija nusprendė nepatenkinti jų prašymo.

„Kokios tikrosios priežastys ir kodėl komisija nepatenkino prašymo – aš net nežinau ir tikrai negaliu pasakyti. Mūsų mero personažas ganėtinai kompromituojantis. Kaip sakant, filmuose visuomet vieni veikėjai būna geriečiai, o kiti – blogiečiai. Meras, šiuo atveju, yra prie blogiečių, bet mes tikrai nedarėme jokių aliuzijų į jokį konkretų asmenį. Aš nežinau, ar kas nors bijo to mūsų sukurto mero personažo ir galvoja, kad mes vaizduojame kažkokį konkretų merą? Čia jau ne man spręsti, bet tikrai keistas ir įdomus sutapimas. Gal tiesiog oficialios taisyklės kitokios. Nežinau, nes mums nepaaiškino“, – patikino Romas.

Nadia von Oesterreich nuotr./Romas Zabarauskas ir pagrindinis aktorius Ebeneezeras Nii Sowahas
Nadia von Oesterreich nuotr./Romas Zabarauskas (kairėje) ir pagrindinis aktorius Ebeneezeras Nii Sowahas

Portalui Žmonės.lt susisiekus su  Vilniaus kino biuro direktore Jūrate Pazikaite ji mielai sutiko paaiškinti, kokios gi buvo priežastys, dėl kurių režisierius negavo leidimo filmuoti.

„Šis prašymas filmuoti filmą savivaldybėje buvo pirmasis. Deja, darbo metu filmuoti pastate nėra galimybių, nes tai trukdytų darbui. Savaitgalį pastatas yra uždaras, todėl apgailestaujame, kad šiuo metu neturime galimybių leisti filmuoti bet kokio filmo pastate. Rekomendavome šio filmo kūrėjams kitas filmavimo vietas su analogiškais vaizdais.

Be to, Vilniaus savivaldybės patalpos ir kabinetai niekuo nesiskiria nuo standartinio biuro, tad filmą taip pat sėkmingai galima nufilmuoti šalia esančiuose pastatuose. Darome viską, kad ateityje mieste atsirastų vis daugiau erdvių kino kūrėjams“, – raštiškai oficialią versiją išsakė Vilniaus kino biuro direktorė  Jūratė Pazikaitė.

Dustin Ersek-Mull nuotr./Romas Zabarauskas filmavimo aikatelėje
Dustin Ersek-Mull nuotr./Romas Zabarauskas (centre) filmavimo aikštelėje

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką