TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Rūpestis dėl nekaltybės

Ramunė Pajuodytė
Gedimino Žilinsko nuotr. / Ramunė Pajuodytė
Šaltinis: 15min
0
A A

Sveika, Ramune. Man 21-eri, bet niekada neturėjau rimtų santykiu su vaikinu, nors jų turėjau nemažai ir ilgai draugavome. Tačiau aš vengiu lytinio gyvenimo, nes nesu įsitikinusi, kad su tuo, kuriuo permiegosiu, pasiliksiu visą gyvenimą. Gal esu senamadiška, bet noriu, kad vestuvinė naktis tikrai būtų pirmoji, o ne kelintoji. Vaikinai mane gerbia už tai, kad nemiegu su visais iš eilės, bet panelės šaiposi ir sako, jog nieko blogo, kad tai su vienu pamiegi, tai su kitu. Ir dar, dauguma vaikinų sako, jog be sekso santykiai neprasideda ir kad jis – pirmoje vietoje. Norėčiau sužinoti jūsų nuomonę? Ačiū. Oksana.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Sveika, Oksana. Kaip tau atrodytų tokia mergina, kuri būtų nusprendusi nesakyti nė žodžio nė vienam vaikinui, o pradėti kalbėti tik su tuo, kuris ištars jos laukiamą frazę (nes tai, anot tos merginos išankstinio sumanymo, reikš, kad jis yra tas, su kuriuo ji praleis visą savo gyvenimą)? Keistoka nuostata, ar ne? Juk vaikinas, kuriam pasiseks ištarti „kodinę“ frazę, gali būti ją leptelėjęs ir visiškai atsitiktinai.

Galbūt šis išgalvotas pavyzdys padės tau šiek tiek kitaip pažvelgti į savo nuostatas? Ar nepanašu, kad esi tapusi tarsi įkaitė šios savo nuostatos, jog su tuo vaikinu, su kuriuo pasimylėsi, pasiliksi visam gyvenimui? Juk tau svarbiausia – kitas žmogus, su kuriuo tau būtų gera kartu, su kuriuo norėtum niekada nesiskirti. Vis dėlto elgiesi taip, lyg svarbiausias dalykas būtų tavo nekaltybė. Juk gali atsitikti taip, kad tau atrodys, jog su tuo ar kitu vaikinu tau yra labai gerai, o pirmosios ar kelintosios nakties metu paaiškės, kad būtent seksas yra blogas ir esate visiškai nesuderinami šioje srityje. Kas tada? Ryšiesi pažeisti tą savo neliečiamą nuostatą ar kentėsi visą gyvenimą su tuo žmogumi, su kuriuo tau nėra gerai? Aišku, kad abiem avejais jaustumeisi blogai. Kaip tik todėl turėtum jau dabar pati sau atsakyti, ar tavo nuostata dėl nekaltybės neįstumia tavęs į situaciją, kurioje neįmanoma jaustis gerai?

Vaikinai, kurie sako, kad be seksualinių santykių ryšys stokoja kažko esminio, yra šiek tiek teisūs, nes iš anksto nusprendusi nesimylėti, tu neatiduodi visos savęs tam ryšiui, visada išlaikai tam tikrą atstumą. Svarbu būtų įsigilinti, kas yra „už“ šitos nuostatos? Ko tu bijai? Iš kur ateina šis įsitikinimas? Pagaliau, ar pagarbos nusipelnai tik dėl šios nuostatos? Ar nėra taip, kad, prieštaraudama savo pačios įsitikinimams, išdidumą ir orumą sieji vien su seksualumu? Kokių vertybių ir nuostatų gyvenime laikytis, kiekvienas sprendžiame pats. Tikiuosi, Oksana, kad mano pamąstymai padės tau apsispręsti. Sėkmės.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką