Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 14d. 14:50

Sakurų dekoru pakerėjęs M.Petruškevičius: „Didžiausias įvertinimas, kai galvoja, kad jos – tikros“

Mantas Petruškevičius
Dariaus Kučio nuotr. / Mantas Petruškevičius

Jeigu paklaustumėte vilniečių, kas kovo mėnesį sostinėje buvo tikra miesto pažiba, jie nedvejodami atsakytų – Vokiečių gatvėje įsikūrusio kelių aukštų restorano fasadą puošiančios sakuros.

Taip, būtent šios japoniškos vyšnios sulaukė begalinio vilniečių ir miesto svečių dėmesio, o norinčių įsiamžinti prie dekoratyvinio medžio rožinių ir baltų žiedų, buvo užtektinai. Socialiniai tinklai – feisbukas ir instagramas iki dabar mirga nuo floristo Manto Petruškevičiaus sukurto grožio. Ir tik nedaugelis iš pirmo žvilgsnio supranta, kad šios sakuros atgabentos visai ne iš Japonijos – rausvi žiedeliai pagaminti iš šilko, o medžių šakos atsakingai rinktos prie upių Lietuvoje.

Idėja šitaip išpuošti restorano fasadą Mantui kilo netoli Van Gogho meno muziejaus Amsterdame išvydus žydinčias sakuras. „Flower Couture by Mantas Petruskevicius“ įkūrėjas sako, kad mintis erdves dekoruoti sakuromis pasaulyje nėra nauja, tačiau Lietuvoje iki šiol nieko panašaus niekas nėra padaręs. Ir dar taip realistiškai, natūraliai bei stilingai: „O čia jau – mano talentas“, – nusijuokia floristas.

Dariaus Kučio nuotr./Mantas Petruškevičius
Dariaus Kučio nuotr./Mantas Petruškevičius

„Visame kūrybos procese dalyvauju pats, nes siekiu geriausio rezultato. Štai, kad ir medžių šakų rinkimas: kartu su komanda važiavau į miškus, ir apsiavęs guminiais batais ieškojau tinkamų, nes šakų man reikėjo ne bet kokių, o pasvirusių į vieną pusę – tokios auga tik prie upių. Kamienai privalėjo būti samanoti ir kreivi. Viešėdamas Paryžiuje interjero parodoje „Maison & Objet“, pamačiau ispanų gamintojų iš šilko kuriamas dirbtines gėles, o tarp jų – ir įvairiausių atspalvių sakuras, kurios atrodė lyg tikros. Niekada neprasidėčiau su lenkiška plastmase, nes turiu įgimtą skonį ir subtilumo pojūtį, – nusišypso Mantas. – Parinkau iš baltos į švelniai rožinę pereinančius sakurų žiedus, kurių šiam projektui atgabenta tūkstantis du šimtai šakų. Nelengva užduotis tapo ir prie pastato fasado tinkamai pritaisyti pačias šakas, o sustiprinti įspūdžiui ir natūralumo efektui užsakiau tūkstantį kreminių ir rausvų smulkiažiedžių rožių, kurių žiedlapius paskleidžiau lauke po sakurų šakomis. Man labai malonu rytais ir vakarais praeinant pro restorano vitrinas matyti šitiek norinčių čia įsiamžinti. Praeiviai stabteli, o asmenukes pasidaro ne tik jaunimas, bet ir vyresni. Džiaugiuosi, kad pavasarį ir gerą nuotaiką į sostinės gyventojų širdis įnešiau kiek anksčiau.“

Dariaus Kučio nuotr./Manto Petruškevičiaus sakuromis papuoštas restorano fasadas
Dariaus Kučio nuotr./Manto Petruškevičiaus sakuromis papuoštas restorano fasadas

Mantas prisimena ir juokingą nesusipratimą, kuomet socialiniame tinkle „Facebook“ paviešinęs nuotrauką su „Sugamour“ restoraną puošiančiomis sakuromis, sulaukė pasipiktinusių komentarų iš užsieniečių. „Stebėjosi mano įžūlumu iš pačios Japonijos į Vilnių atsivežti gyvų sakurų šakas ir šitaip dekoruoti pastato fasadą. Kaip drįsau tokį augalą nukirsdinti?! Bet aš tai priėmiau kaip didžiausią įvertinimą, nes mano tikslas ir buvo išpuošti restoraną taip, kad jos atrodytų lyg gyvos, kad galėtum pajusti jų kvapą...“ – sako floristas.

Restorano įkūrėja Laura Normantienė džiaugiasi, kad Manto idėja praskaidrino nuotaiką ne tik restorano lankytojams, bet ir praeiviams – ypač senjorams, kurie prašėsi prie sakurų nufotografuojami: „Gera matyti besidžiaugiančius žmones. Ypač senelius, kurie užsukdavo pasmalsauti ir į restorano vidų. Tikiu, kad šviesus ir rožinis pavasaris į sostinės gyventojų širdis atėjo kur kas anksčiau, nors saulė savo spinduliais visų per daug ir nelepino.“

Mantas prasitarė, kad sakuros Vokiečių gatvę puoš dar visą balandžio mėnesį, o vėliau dekoras keisis ir miestiečių širdis jis bandys pavergti nauju grožiu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką