Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kai buvo ištekėjusi, Tatjanai Rinkevičienei nebuvo leista kalbėti gimtąja kalba

Tatjana Rinkevičienė
LNK nuotr. / Tatjana Rinkevičienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Šį vakarą „Auksinėje blykstėje“ garsūs Lietuvos žmonės pasakos apie savo ryžtą palikti gimtąją šalį ir traukti laimės ieškoti svetur. Tatjana Rinkevičienė buvo viena tų „Auksinės blykstės“ viešnių, kuri savo kraštą paliko dėl mylimo vyro.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Su dabar garsiu dirigentu Gintaru Rinkevičiumi moteris susipažino studijuodama Rusijoje. Tatjana taip pamilo lietuvį, kad sutiko su jo argumentais, kad jam karjeros siekti bus lengviau Lietuvoje, todėl ji turinti vykti drauge. Dar būdama gimtinėje, ji jau ėmė mokytis nelengvos lietuvių kalbos.

Pradžia svetimoje šalyje Tatjanai buvo sunki, bet ji ryžosi viskam, kad galėtų būti su mylimu vyru, kuris griežtai nustatė taisykles šeimoje. Rusaitė keliavo su sutuoktiniu ir jo draugais po Lietuvą, bendravo su aplinkiniais ir jau po metų laisvai kalbėjo vyro kalba. Sunkiausia buvo, kai vyras nusprendė, kad šeimos kalba bus tik lietuvių. Moteriai nebuvo leista su vaikais kalbėti savo kalba.

„Gintaras nusprendė, kad taip mergaitėms bus geriau, kad jos taip nesipainios ir niekas jų netrikdys, – ramiai pasakojo apie buvusio vyro požiūrį. – Tačiau skaudžiausia man buvo girdėti, kaip mano dukrelės taria pirmuosius žodžius lietuviškai, ne mano gimtąja kalba. Įsivaizduokite, aš jas netgi dainuoti turėjau mokyti lietuviškų dainelių.“

Tatjana besąlygiškai pakluso vyrui, nes jį labai mylėjo ir norėjo šeimai gerovės. Tačiau kai sutuoktinis išėjo iš šių namų pas kitą, jo taisyklės Tatjanos namuose negaliojo. Šiuo metu abi jos dukros studijuoja Rusijoje, sukasi toje aplinkoje, kurioje ir „Auksinės blykstės“ herojė leido savo jaunas dienas. „Dabar mes bendraujame su mergaitėmis ir rusiškai, ir lietuviškai. Kaip mums patogiau, kaip norisi ir kaip lengviau.“

Pasirodžius žiniai, kad T.Rinkevičienė vėl žydi, nes turi mylimą žmogų, kuris gyvena Vokietijoje, „Auksinės blykstės“ vedėjai paklausė, ar netaps dar kartą ponia Tatjana meilės emigrante. Moteris neatsakė teigiamai.

„Manau, ne. Kam man kur nors važiuoti? Juk dabar nebūtina būti drauge, kad galėtum bendrauti“, – apie naują meilę Vokietijos rusui, su kuriuo dažniausiai bendrauja internetu, pasakojo Tatjana.

Įdomios, intriguojančios ir romantiškos istorijos apie išvykusius svetur skalsesnės duonos ar meilės ieškoti – jau penktadienį, 19.10 val., „Auksinėje blykstėje“ per LNK. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką