Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Saugirdas Vaitulionis: „Trečius metus mane persekioja pamišusi gerbėja“

Saugirdas Vaitulionis
Ievos Korsakaitės nuotr. / Saugirdas Vaitulionis
Šaltinis: „Privatu“
2
Skaitysiu vėliau
A A

Anokia naujiena, kad visame pasaulyje žvaigždės turi begales gerbėjų, kurie savo dievaičiams negaili dėmesio. Paprastai, tas dėmesys – talentą liaupsinantys laiškai, gėlės, dovanos – yra labai malonus gestas, bet pasitaiko ir tokių atvejų, kai garsenybės nebežino, ko griebtis, kad išvengtų varginančių gerbėjų atakų.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Vardas, pavardė: Saugirdas Vaitulionis.
Gimimo data, vieta: 1982 02 24, Panevėžys.
Veikla: televizijos laidos „Pasaulis pagal lietuvius“ vedėjas.

Iš kur atsirado Jolanta?

Tai, ką žurnalui „Privatu!“ papasakojo žurnalistas S. Vaitulionis (28), išties neįtikėtina. Istorija verta romano. „Mane jau dvejus su puse metų atakuoja viena moteris. Liūdniausia, kad net teisinėmis priemonėmis negaliu su ja kovoti, – pokalbį pradeda vaikinas. – Vienas mano bičiulis, dėstytojas, valstybės tarnautojams veda kompiuterinio raštingumo kursus. Prieš dvejus su puse metų jis skaitė paskaitas pradinių klasių mokytojoms, tarp kurių buvo ir mūsų pokalbio herojė ponia Jolanta.

Taip jau nutiko, kad ši moteris pradėjo rodyti simpatiją mano bičiuliui: pirko jam įvairias dovanėles, kepė pyragus, vaišino savos gamybos sūriu. Jolanta nepasikuklino mano bičiulį pakviesti į pasimatymą, tačiau jis mandagiai atsisakė. Tada iš jos elektroninio pašto ėmė plūsti meilės laiškai, o telefonas tiesiog kaito nuo trumpųjų žinučių.

Mes, bičiulių kompanija, susėdome ir pasitarėme, kaip reikia užkirsti kelią tokioms atakoms. Kadangi dirbau televizijoje, pasiryžau paskambinti Jolantai ir pasiūlyti parengti apie ją reportažą. Tikėjomės, kad moterį tai išgąsdins ir  paliks draugą ramybėje.“

„Kadangi dabar ji turi daug laisvo laiko, laiškai pas mane plaukte plaukia. Jolanta prašo surasti jai darbą Vilniuje, mat nori persikraustyti gyventi pas mane.“

Pašto dėžutėje – 1 500 laiškų

Tą patį vakarą Jolanta Saugirdo bičiulio laukė prie automobilio. Vyrui jį atrakinus, moteris staiga puolė į vidų. „Mano draugas neturėjo kitos išeities: jis iškvietė policiją, kuriai Jolantą teko jėga ištempti iš automobilio, mat ji griežtai atsisakė išlipti, – prisimena žurnalistas. – „Už meilę manęs niekas nenuteis!“ – tokius žodžius pareigūnams kartojo moteris.“

Netrukus Jolanta ėmė domėtis, kas apie ją norėjo parengti reportažą. Taigi ji pradėjo žiūrėti mano vedamas laidas, po kiekvienos atsiųsdama ilgiausią laišką, kuriame detaliai buvo aprašoma, kaip aš atrodžiau, kokias klaidas padariau, kaip ją įkvėpiau ir pan. „Bandydamas padėti draugui, aš pasirašiau sau nuosprendį“, – šiandien tai suvokia S. Vaitulionis.
Kasdien žurnalistas gauna po dešimt gerbėjos laiškų. „Šiuo metu mano elektroninio pašto dėžutėje jų yra apie 1 500“, – sako Saugirdas.

Teisininkai bejėgiai: „Ji tau negrasina“

Gerbėja ne tik rašo žurnalistui laiškus, bet ir persekioja jį. „Iš spaudos Jolanta sužinojo, kokiame naktiniame klube lankausi dažniausiai. Ir ji į tą patį pradėjo vaikščioti. „Visą vakarą ši moteris sėdi kamputyje ir stebi mane. Kitą dieną gaunu laišką, kuriame Jolanta analizuoja, kaip atrodžiau, ar gražiai šokau...“ – pasakoja vaikinas, ne kartą keitęs telefono numerį, kad atkakli gerbėja nebedrumstų jo ramybės. Tačiau Jolanta ne pėsčia – ji kaipmat sužinodavo naująjį žurnalisto numerį.

„Kad jūs žinotumėte, koks skandalas kyla, jei Jolanta pamato mane su kokia nors mergina – kolege ar šiaip bičiule!.. Tuomet pasipila laiškai, kupini įžeidinėjimų, esą „tos barakudos tave nori iš manęs atimti“, – pasakoja Saugirdas. – Tačiau absurdiškiausia buvo tuomet, kai iš Jolantos gavau tokį laišką: „Pas mane atvažiavo tėvai. Mes dvi valandas kalbėjome apie tave. Jie taip džiaugiasi, kad aš tave turiu.“

Kadangi Saugirdas puikiai sutaria su eterio žvaigžde Skaiva Jasevičiūte (28), ji irgi neišvengė vaikino gerbėjos atakos: į elektroninę Skaivos pašto dėžutę ėmė plūsti itin bjaurūs necenzūriniai laiškai.
Savaime suprantama, S. Vaitulionis kreipėsi į teisėsaugą, tačiau jokios pagalbos iš jos nesulaukė. „Moteris tau negrasina, jokios grėsmės nekelia, tad neturime dėl ko jai pateikti kaltinimų“, – pareiškė pareigūnai.

Kartais ją „patraukia ant vulgarybių“

Vaikino draugams Jolanta siūlė 1 500 litų už tai, kad jie padėtų suorganizuoti pasimatymą su Saugirdu. Žurnalistas nesiryžta su ja susitikti. „Jeigu aš, netekęs kantrybės, parašau jai negražų laišką, prašydamas palikti mane ramybėje, jos dėmesys tik suaktyvėja. „Ačiū, mielasis, už laiškutį. Turinys man nelabai patiko, tačiau džiaugiuosi, kad nepamiršti manęs“, – štai koks atsakymas atskrieja.

Nenoriu su ja susitikti, nes tada būčiau neteisingai suprastas – neva suteikiu jai šansą“, – sako vaikinas.
Saugirdas tikina turįs bene 200 Jolantos nuotraukų, mat moteris nuolat jam siunčia savo atvaizdus. „Ne tik savo. Gavau ir jos sūnaus nuotraukų. Iš fotografijų žinau, kaip atrodo jos butas, koks jos spintos turinys. Kai Jolanta ką nors gamina valgyti, ji būtinai tai įamžina ir atsiunčia man. Nufotografuoja savo lovą, uždengtą skirtingomis lovatiesėmis, ir paklausia manęs, kuri iš jų atrodo gražiausiai.

Kartais ją „patraukia ant vulgarybių“. Tada sulaukiu ir labai šlykščių žinučių, ką ji su manimi veiktų, jei liktume dviese. Laimė, Jolanta nežino mano namų adreso, nes mano bičiulio ji kadaise laukdavo prie namų durų“, – pasakoja vaikinas.

Kai Saugirdas kreipėsi į Jolantos viršininkę, vėliau į Savivaldybės administraciją, kur pristatė pačius pikčiausius gerbėjos laiškus, galiausiai Jolantą atleido iš darbo. „Kadangi dabar ji turi daug laisvo laiko, laiškai pas mane plaukte plaukia. Jolanta prašo surasti jai darbą Vilniuje, mat nori persikraustyti gyventi pas mane“, – pokalbį baigia žurnalistas.

Asm. albumo nuotr./Saugirdo Vaitulionio gerbėja Jolanta
Asm. albumo nuotr./Saugirdo Vaitulionio gerbėja Jolanta

Gerbėja Jolanta (35): „Viską mes patys išsiaiškinsime“

Septyniolikmetį sūnų auginanti moteris neslepia, kad pažįsta Saugirdą, stebi jo laidas, draugiškai su juo bendrauja, nes nori jausti pramogų pasaulio ritmą, nuo kurio, gyvendama mažame miestelyje, yra atitrūkusi.

Nors su ponia Jolanta mes kalbėjomės pusvalandį, galiausiai ji paprašė nepublikuoti pokalbio turinio. „Viską su Saugirdu mes išsiaiškinsime tarpusavyje. Asmeninius reikalus negražu aptarinėti viešai“, – paaiškino pedagogė.

Jolanta sutiko, kad išspausdintume jos nuotrauką, kurią ji kadaise nusiuntė Saugirdui. „Esu didelė jo gerbėja“, – neslepia moteris.

Butauto Barausko nuotr./Skaiva Jasevičiūtė
Butauto Barausko nuotr./Skaiva Jasevičiūtė

Skaiva Jasevičiūtė (28): „Meilė yra liga“

„Kai Saugirdas pirmą kartą papasakojo istoriją apie jį persekiojančią Jolantą, nepatikėjau. Negalėjau suvokti, kaip žmogus, negaudamas iš vyro JOKIO atsako, taip atkakliai jį gali persekioti? Ilgainiui supratau, kad nėra ko stebėtis ir teisti, mat yra žmonių, kurie gyvena iliuzijų pasaulyje, ir, kad ir ką darytum, tai niekada nepasikeis. Ne be reikalo mokslininkai sako, jog meilė yra liga, bet šiuo atveju liga itin sunki.

Gavau ne vieną laišką, kuriame Jolanta mane vadina „barakuda“, „žyde“ ir kitais skambiais epitetais. Į radijo, kuriame dirbu, eterį pasipylė skambučiai su nešvankybėmis. Nekaltinčiau Jolantos, jei nebūtų akivaizdaus sutapimo – netrukus laiškai su panašiomis frazėmis pasiekdavo ir Saugirdo elektroninio pašto dėžutę. Iš tokio žmogaus nereikia juoktis – jį reikia gydyti, jam padėti“, – įsitikinusi Skaiva.
 

„Privatu“
Komentarai: 2
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką