Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Saulės žiedo“ festivalis Šiaulius trumpam pavertė spalvų ir tautų miestu

Festivalis "Saulės žiedas"
Edvardo Tamočiūno nuotr. / Festivalis "Saulės žiedas"
Šaltinis: 15min
0
A A

„Saulės žiedas“ – tikras folkloro festivalis, kuriame dešimtys tautų suspindi visomis savo spalvomis. Ne tik vėliavomis, bet ir dainomis, šokiais, tautiniu kostiumu. Sakote, nelinksma?

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Šešias dienas Šiauliuose vykusio VI tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ baigiamuoju akordu tapo uždarymo koncertas ir GRAND PRIX įteikimas.

VIDEO: Turkijos atstovai "Saulės žiedo" festivalio dalyvius mokina šokti

Festivalio GRAND PRIX ir 1500 eurų iškilmingai įteiktas komisijos ir žiūrovų numylėtiniams, šiemet laimėjusiems daugiausia prizinių vietų konkursinėje „Saulės žiedo“ dalyje, „Bahcesehir universiteto liaudies šokių bendruomenės jaunimo ir sporto klubo asociacijai“ iš Turkijos.

Žiūrovų simpatijų prizą iškovojo ansamblis „Compañia folclorica inspiraciones costarricenses“ iš Kosta Rikos, viso konkurso-festivalio metu kaitinęs žiūrovų kraują.

VIDEO: Kosta Rikos šokėjai "Saulės žiedo" festivalyje

Už tradicijų puoselėjimą šiemet skirti du apdovanojimai – muzikos ansambliui „Mugam“ iš Azerbaidžano ir tautinių šokių asociacijai „Es broll“ iš Ispanijos.

Asociacijos „Baltų centras“ prizas įteiktas nacionaliniam liaudies šokių ansambliui „Boyarishnya“ iš Rusijos. Konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ globėjo, kultūros ministro Šarūno Biručio apdovanojimas buvo skirtas Lenkijos dainų ir šokių ansambliui „Nowa huta“.

VIDEO: Akimirkos iš konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ 4-tos dienos.

Komisijos pirmininkė dr. Zita Kelmickaitė savo specialiuoju prizu apdovanojo ansamblį „Pamesta klumpė“ iš Australijos.

VI tarptautiniame folkloro konkurse-festivalyje „Saulės žiedas“ dalyvavo kolektyvai iš vienuolikos pasaulio šalių – Australijos, Azerbaidžano, Ispanijos, Kosta Rikos, Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Rumunijos, Turkijos, Vengrijos ir Lietuvos.

VIDEO: Australijos lietuviai "Pamesta klumpė"

Konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ dalyviai ispanai gautą piniginį prizą skyrė labdarai. Liepos 10 dieną įvyko oficialus VI tarptautinio folkloro konkurso-festivalio „Saulės žiedas“ delegacijų vizitas Šiaulių miesto savivaldybėje.

Priėmimo metu buvo pranešta, kad Ispanijos folkloro ansamblis „Es Broll“ konkursinėje „Saulės žiedo“ dalyje laimėtus pinigus nutarė paaukoti Šiaulių miesto savivaldybės sutrikusio vystymosi kūdikių namams.

Tautinių šokių asociacijos „Es Broll“ nuvyko į Šiaulių miesto sutrikusio vystymosi kūdikių namus, kur surengė pasirodymą vaikams ir perdavė savo laimėjimą įstaigai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką